категорії: репортаж

Львівська площа

теґи: ДжазБез, Дзиґа, Львівська Площа, джаз

 

Цього зимного грудневого вечора кияни дістали змогу пригадати ті щасливі часи, коли польського джазу було достатньо, щоб втамувати спрагу найшальонішого джазового гурмана. До Києва завітав проект «Львівська площа» - своєрідне представництво фестивалю «Jazz Bez». Два молоді гурти, польсько-польський Bogna Kicinska Jazz Project та польсько-український Shockolad+PL, приїхали розважати столичну публіку. Концерт відбувався в Будинку художника - одіозному місці для київських любителів джазу. Любителів таких зібралось чимало і на початок дійства зала була практично заповненою. Гадаю, посприяло цьому магічне словосполучення «польський джаз» і цілком демократична вартість квитків. Далі була традиційна преамбула від Олексія Когана і - почалося!

 

Першою на сцені з'являється Боґна Кіцінська та її квартет. Звертаємо увагу на класичність складу: бас, барабани, фортепіано і саксофон. Саме та «гаряча суміш», що потрібна для творіння старого доброго fusion.

 

У Боґни - сильний класичний жіночий джазовий вокал. Цей голос зачаровує з першої ноти. Він вміє переплітатись з інструментами, вміє бути фоном і вміє - малюнком. Її яскраві імпровізації, чудову техніку імітування інструментів, підкреслює хороша класична школа - не дарма вона стала лауреаткою фестивалю Nadzieje Warszawy 2007.

 

«Група підтримки» співачки виконує якісний супровід, та, схоже, керується принципом «не заважати». Музика квартету слугує тлом для голосу і майже ніколи не виходить на перший план. Можливо, виконанню трохи не вистачало яскравості, але це моя особиста думка.

Десятихвилинний антракт минув непомітно і скоро на сцені з'явився новий гурт. Склад Shockolad+PL виявився практично ідентичним квартету Боґни Кіцінської, хіба що саксофон замінила труба. А ось стиль виконання відверто тяжів у бік world music або навіть етно, з притаманним для жанру легким «кольоровим» саундом. Вокал тут наближається до народного, а побудова композицій простіша, позбавлена чіткої послідовності сольних партій (труба, барабани, контрабас, голос і так по колу). Неперевершеною була остання тема гурту. Стилізована веснянка «Вийди, Іванку» з усього вечора запам'яталась, мабуть, найбільше.

Потім було багато оплесків і багато посмішок. Традиційно хотілося розтягнути цей вечір щонайдовше.

 

Це був той джаз і той настрій, якого всім нам так довго бракувало. Це був польський джаз. Польський джаз в Будинку художника. Воістину світле, антикризове дійство. Сподіваємось на продовження вже у новому, 2009-му році.