Струни. Вибір струн.

При виборі струн, як і при виборі будь-якого музичного інструменту, необхідно усвідомлювати те, що в цій справі все дуже індивідуально, і на чужу думку цілком покладатися не варто. Не збрешу, якщо скажу, що за своє життя будь-який гітарист зі стажем перепробує не один десяток різних струн і поміняє свою думку про струни не один раз. Відносно однотипних струн різних виробників можна сміливо стверджувати, що вибір на користь тієї або іншої моделі може бути зроблений музикантом лише на підставі власного досвіду.

В принципі, струною можна вважати будь-яку нитку або дріт з обмоткою або без, якщо при грі вона не рветься і не дуже розтягується. Колись, коли ще не було ні гітар, ні скрипок, наші далекі предки грали на жильних (зроблених з сухожиль тварин), кишкових (зроблених з кишок тварин), шовкових, бронзових, мідних, а також виготовлених з рослинної сировини. Кишкові струни без обмотки пережили всі інші, доживши і до наших днів, але через низку обставин зараз їх лише зрідка можна зустріти на арфах та ще старовинних інструментах в ансамблях середньовічної музики.

Обмотка на струнах з'явилася в кінці XVIII - початку XIX ст. Вона дозволила поліпшити тембр басових струн, одночасно знижуючи їх натяг, що полегшило виконання, збагатило технічні можливості і тембр більшості музичних інструментів того часу. Тоді ж, з винаходом рояля, з'являються перші струни на сталевій основі, що пізніше знайшли застосування і для інших інструментів.

XX століття надзвичайно розширило гамму видів струн, додавши до тих, що вже існували, багато нових: синтетичні, на сталевому тросі, з багатошаровою і профільною обмоткою (плоскою або напівкруглою), біметалічні (що сполучають в собі два і більше матеріали), комбіновані та ін.