«Ангели і демони» з голлівудським геппі-ендом

теґи: Ангели і демони, Янголи та демони

Ангели і демони. Кадр з фільмуПісля гучного прокату фільму «Код да Вінчі» команда, яка працювала над створенням фільму, знову вирішила спробувати здивувати публіку. Цього разу вони екранізували ще один роман Дена Брауна, який був написаний на 4 роки раніше за «Код» – «Ангели і демони».

Роль гарвардського професора Роберта Ленгдона, який у фільмі зіткнеться зі злими силами, що не зупиняються навіть перед численними вбивствами задля досягнення своєї мети, знову зіграв Том Хенкс. Режисер фільму – Рон Ховард, продюсери – Брайан Грейзер, Рон Ховард і Джон Коллі. Сценарій Девіда Коеппа і Аківи Голдсман.

Ангели і демони. Кадр з фільмуФільм  починається зі смерті Папи Римського і ритуального конклаву – процедури, коли колегія кардиналів обирає нового Папу.  Серед кардиналів є так звані преферіті –  кардинали, один з яких найймовірніше буде обраний Папою. Це досить відомий процес, коли кардинали усамітнюються, поки їхня робота не буде завершена. Їхня єдина комунікація із зовнішнім світом на цей період – димар Сикстинської капели. Чорний дим означає, що голосування відбулося, але дві треті присутніх постійно не сходяться в єдиній думці, а білий дим знаменує обрання нового Папи.

Ангели і демони. Кадр з фільмуУ камерленго є свої специфічні обов'язки у Ватикані. Саме він оголошує про смерть Папи Римського і знищує його перстень з офіційною печаткою. До обрання нового Папи саме камерленго стає главою держави. Обов'язки начальника охорони держави Ватикан виконує жандармерій.  Він стежить за громадським порядком, за транспортом, а також за викраденнями, вбивствами і ін.   У «Ангелах і демонах» всі ці угрупування і офіційні представники Ватикану об'єднуються, коли ілюмінати викрадають чотирьох преферіті і погрожують вбивати по одному з них кожну годину, а після закінчення серії вбивств вони збираються підірвати бомбу у Ватикані.

Ангели і демони. Кадр з фільмуАле цього не можуть допустити головні герої фільму, покликані врятувати Ватикан. Ну і закінчується все, звісно, голлівудським геппі-ендом.

Під час перегляду фільму складається враження, що  дивишся фантастичну казку, у якій завчасно ясно, що світ буде врятовано з мінімальними втратами. І таки правда! Поганий герой – помирає, потому помирає ще один – справжній ілюмінат. Усі задоволені. Тільки от, дивлячись на цю ідилію, на обличчі виникає саркастична посмішка і думка, типу «Казка!». Часом виникає запитання, як вони змогли у історичних пам’ятках зняти такі епізоди… Те, що Бондарчуку дозволили зняти «Залюднений острів» у Криму – річ зрозуміла, а от як таке міг дозволити Ватикан... Зрештою, режисер фільму Рон Ховард визнав, що у зв'язку із забороною проводити офіційні зйомки на території Ватикану він був вимушений вдатися до хитрощів. Група кінооператорів під виглядом звичайних туристів відвідувала історичні об'єкти і знімала їх камерами. Зняті ними матеріали потім піддавалися комп'ютерній обробці, поєднувалися з натурними зйомками і ставали епізодами картини.

Ватикан назвав фільм комерційним проектом, переповненим неточностями і стереотипами, «захоплюючою» розвагою, але абсолютно безпечною для церкви.