категорії: репортаж

Торі-фест-2010: каваються усі!

теґи: Tori Fest, j-rock, Бінго, Київ, Проти ночі, кендо, фестиваль візуального шоку та японської культури, фестиваль японської культури, японська готика, японська культура

S500243122 травня в Київ відшумів «Торі-фест-2010» – найбільший в Україні фестиваль альтернативної японської культури. Культура, як виявилося, включає в себе і рок, і поп, і аніме, й готику... Словом, всі жанри, які вигадали на Заході і творчо проінтерпретували (а коли й прямо запозичили) японці.
На просторах Японії, проте, існують і повністю самобутні явища. Так, аніме та джей-рок успішно відмежувалися від західних «мультиків» та «металу» і завоювали свою віддану публіку в усіх кінцях планети. Сам автор ріс на таких класичних вже мультах, як «Корабель-привид», «Кришталевий трикутник», «The birth» та інших, дещо призабутих шедеврах японської анімації. Ех, були часи, з гугнявим піратським перекладом 90-х і картинкою на старенькому тєлєку, автор навіть комікси малював за мотивами згаданих мультиків! Що вже говорити про твори японської комп'ютерної графіки 2000-х – від «Останньою фантазії» 2001 року автор також досі в захваті.
Варто, однак, сказати, що, завітавши на фест до клубу «Бінго» автор був вражений великою кількістю косплейних персонажів, про яких ніколи не чув, бо не фанат і явно відстав від аніме-моди 2000-х. :) Усе дійство було побудоване на позитиві – на противагу «Торі-фесту-2009» на фестивалі було на порядок менше мороку і БДСМ і на стільки ж більше няшних персонажів. Ну і сцен юрі з поцілунками і практично роздяганням учасниць просто в коридорі «Бінго», як рівно рік тому, не було помічено.
Радує і відвідуваність заходу. На противагу готичним вечркам, що гуркотять у «Бінго» щотижня, на фесті було за 850 людей. Якщо хто не знає, це майже повний зал «Бінго», більше збирає тільки няшка Дельфін і зовсім вже кавайні «Сепультури» та «Соулфлаї». Готиці на «Торі-фесті» теж місце знайшлося – були присутні дівчата з оголеними в міру та не дуже округлими формами і в чорних сукнях, що цілком форми підкреслювали.
Тим часом на сцені дві Камерний оркестр жваві конферансьє в яскраво-зелених платтячках невтомно оголошували учасників і учасниць шоу-програми. Була присутня повна свобода самовираження школярів та студентів-першокурсників: «Веселі старти», косплей-дефіле, виконавці пісень з аніме-саундтреків, театралізовані сценки, які чомусь часто відбувалися під музику «Within temptation» (кавайна група, не заперечую...). Радує, що свій творчий потенціал молодь витрачає не на остогидлі шкільні урочистості, а на фестиваль альтернативної культури. Суть сценок переказати складно: були вони розраховані на тих, хто бачив відповідні аніме. Втім, багато що, наприклад, сценка з боротьбою ангелів і демонів, було зрозумілим і без знання контексту.
Поки виступали косплеєри, на великому екрані поруч зі сценою крутилися кліпи в стилі джей-рок та джей-поп. Без звуку виглядало кумедно. Втім, не менш кумедно на торішньому «Рок за цицьки» на екрані миготіли цицьки, а на трансових вечірках – глюки.
У холі життя теж вирувало: фотокуток зі світловідбивачами притягував косплейних персонажів, як магніт, молоді люди зі своїми дамами мали можливість сфотографуватися у всій красі і з усіх ракурсів. Фотофон і фотовиставку симпатичних анімешних і джей-рокерських персонажів надала фотограф Пуговка. Тут-таки, поруч відбувалися міні-змагання та майстер-клас з музичної гри «Pump it up» від спільноти любителів танцювальних і ритм-ігор «Bemaniclub». Відбувся і майстер-клас з «Para-para» (популярний в Японії синхронний груповий танець) від «Nice Guys», що вчили всіх охочих синхронно танцювати. Поруч торгували анімешною літературою і хенд-мейд прикрасами, а зоозахисники роздавали просвітницькі листівки і збирали пожертви на притулок для безпритульних тварин.
Десь поруч кТоторорутився постійно ведмідь Тоторо, що чимось дуже нагадував панду. Справжній, плюшевий та величезний. Відвідувачі мали можливість досхочу посмикати Тоторо за вуха й іншими способами виразити ведмедУ свою любов.
Тим часом на головній сцені «Бінго» було спекотно. З професійних музикантів виступив камерний оркестр «Cantabile» (Львів-Київ), які зіграли несподівану, як для суворого нічного клубу, класичну музику. У такому аранжуванні були зіграні кавери на відомих японських виконавців. Ті, хто дожив до 22:00, могли споглядати виступи рок-груп. Глядачів запалили кияни «ANGEL:CRY» – агресів-поп команда, яка поєднує цинічні тексти з веселими ритмами та мелодіями. Виступали «агресивні попсовики» з новою вокаліст кою та феєричними дівчатами-PJ’s.
Також відіграли свої сети електронщики з донецька «Puppet syndrome» (ex-«Garden Of Destruction»), які зіграли щось схоже на IDM з ламаними бітами (хлопці вже побували на фесті в 2009 році), і рокери «EIN § TILZ» (Запоріжжя), що відіграли потужні метал-кавери на японські команди та власні композиції. Хедлайнерами всього заходу стали справжні японці – j-rock \ visual key \ gothic група «ANT1NETT» (ex-Runa 1945). Не обійшлося і без лаж із звуком на початку, через які група майже відмовилася грати. Однак лажу більш-менш виправили, і японська команда вперше в Києві на подібному фесті відіграла свою програму.
Далі всю ніч публіці не давали спати діджеї: DJ Lime Kid (Санкт-Петербург) (breaks, electro, trance) і DJ Bes (Київ) (dark-electro, trance) з back2back set-ом, DJ Minldesspuppet (Київ) (j-core, loli-core, hardcore), DJ Featon (Черкаси) (j-core \ japanoise) (Mindless і Featon завдяки частим готик-індастріал-паті стали мало не постійними резидентами «Бінго») і, власне, «винуватиця торжества», організатор фесту DJ TORI AMATERASU (Київ) (aggressive kawaii \ j-rock \ j-pop \ j-eurobeat).
Вперше в Україні на сцені «Бінго» показали свій J-rock cosplay на одну з найкращих груп Японії "Dir en grey" колектив «Domestic fucker family» (Москва) – «The Fucker Family Project». Засвітився на шоу і феєричний театр вогню «ПротиНочі», відомий своєю участю в багатьох техно-і етно-заходах. Вперше на подібному заході глядачі споглядали битву на японських мечах від кращих київських майстрів Кендо. На сцені танцювали пі-джеї – дует "11", Клео і Домінік, Sick.
Відбувся і показ альтеПублікарнативної моди спільно з магазином неформальних аксесуарів «Anarchy», що вже традиційно брав участь у «Торі-фесті». Зачіски моделям робили учні Київської Академії перукарського мистецтва. Цей та ще один показ від українського альтернативного модельєра Ferlin під назвою «J-Rock Cats» став гарною підмогою для тих, хто хотів оновити свій неформальний стиль у новому сезоні.
«Торі-фест-2010» пройшов успішно, подарувавши безліч радісних емоцій всім гостям і учасникам. Так тримати!