категорії: музика

Дебют «Піккардійської терції» в Азії

теґи: Євгенія Гапчинська, Абабагаламага, Дмитро Гапчинський, Прелюдія до Етюдів, Піккардійська терція
Піккардійська ТерціяПіккардійська терція вперше відвідала Азію. Своїм виступом секстет завершував Дні культури України в Сінгапурі, які тривали з 24 квітня до 14 травня. У рамках заходу сучасний український живопис представляла виставка робіт відомих художників Дмитра та Євгенії Гапчинських, декоративно-прикладне мистецтво – експозиція авторських ляльок майстра Тетяни Федорової, книговидавцтво – англомовні видання «Абабагаламаги». Наступного року вперше будуть проведені Дні Сінгапуру в Україні

На концерті у другому за розмірами залі Сінгапуру «Вікторія» піккардійці святкували особисту вікторію. Адже попри побоювання організаторів, виступ супроводжувався аншлагом. Для вокальної формації це була одна з найбільш мультикультуральних аудиторій – серед присутніх були посли різних країн, корінні мешканці Сінгапуру різних національностей та практично вся українська діаспора (налічує близько півсотні осіб). «Ми справді хвилювалися, адже це не звична Європа чи Америка, а дуже самобутня азійська держава. – Ділиться враженнями вокаліст формації Славко Нудик. – Хвилювання підсилювало ще й попередження посла України в Сінгапурі Віктора Маштабея про те, що китайці – дуже уважно, але страшенно стримано сприймають сучасну музику. Відсутність оплесків не означає провалу! Яке ж було здивування посла, коли після пісні «Сумна я була» (четвертої за ліком) зал піднявся, почав плескати та підтанцьовувати. Ми таки їх розворушили!»

Тижнева поїздка до азійського Міста Лева (а саме так перекладається з малайської назва республіки Сінгапур) була переповнена екзотикою та несподіванками. «Піккардійці» побували на крайній точці Євразії, вмочили ноги в Південно-китайське море (жодної різниці між температурою повітря та води), були максимально законослухняними (у Конституції Сінгапуру прописані жорсткі покарання спеціальною пальмовою палицею за корупцію та порушення правил дорожнього руху) та нічого не жували на вулицях (це дозволено робити лише в закладах громадського харчування, інакше доводиться платити штрафи).

А вже від завтра Піккардійська терція повертається до звичної співпраці з українським слухачем: із 20 по 24 травня триватиме невеликий гастрольний тур Україною «Прелюдія до Етюдів». Концерти відбудуться у Дніпропетровську, Донецьку, Запоріжжі та Одесі. Слухачі почують кілька пісень із нового компакт-диску «Етюди», вихід та презентація якого заплановані на осінь. «Майбутній альбом буде концептуальним та ностальгійним, усі пісні об’єднуватимуться однією стилістичною лінією з елементами джазу. – Інтригує художній керівник «Піккардійської терції» Володимир Якимець. – Цього разу ми задіювали «живих» музикантів – барабанщика та перкусіоніста. Результати нас приємно вразили. Окрім цього, ТНМК звернулися до нас, аби записати а-капельний варіант однієї з їхніх пісень. Цей вокальний експеримент теж плануємо додати до «Етюдів». Тож, робота кипить».