категорії: репортаж стаття

Ляпис Трубецкой: Інтернаціональний вечір солідарності

теґи: Клуб "Stereo Plaza", ляпис трубецкой

Ляпис ТрубецкойБілоруський гурт Ляпис Трубецкой продовжує радувати киян частими візитами, останній відбувся 28 жовтня. Музиканти відіграли великий, а краще сказати, величезний, сольник у концертному залі «Stereo Plaza». Цей заклад називають «більше ніж клубом», так і «Ляпіси» це більше ніж просто музичний гурт. Не останню роль відіграє ідейна складова колективу.

 Цього разу музиканти вирушили в тур під назвою «Грай», таку ж назву має й одна з пісень з альбому «Веселые картинки», який вийшов у січні цього року. Музиканти вже встигли представити його киянам у клубі «Бінго». Але цього разу всі б просто не влізли туди. Черги до «Stereo Plaza» доходили аж до вулиці Кіквідзе, деяким довелось довго почекати аби потрапити на концерт. Та затримка була невеликою, почали близько 20-ої. Спочатку залунало «Інтро» з останнього альбому, вщент забитий зал (а це близько 5 тисяч чоловік) вибухнув оваціями. На сцену почали виходити музиканти, слідом за ними вийшли і вокалісти Сергій Міхалок та Павло Булатніков, публіка ще більше підтримала їх. Складалось враження, що зараз на сцені з’явився, щонайменше всесвітньо відомий рок-гурт, який збирає зали від Токіо до Нью-Йорку. Звісно не хочеться применшувати їхній успіх, але такої реакції раніше не було. Та цей концерт став особливим, судячи з кількості публіки в залі було очевидним, що більшість з них давно не бували на виступах Ляпісів, тож за цими білорусами встигли засумувати.

Ляпис Трубецкой

Ляпис Трубецкой не просто грає пісні, чого тільки варті промови Сергія Міхалка між ними.
«Свободу галактичним центуріонам, давайте разом знищимо імперію Дарта Вейдера», – промовив він, і тільки потім гурт заграв свою пісню-представу «Трубецкой». Люди не приховували свої емоцій, на паркан під сценою вмить почали натискати так, що охорона його ледь стримувала. Після «Трубецкого» традиційне «По конях» від Міхалка і продовження у вигляді пісні «Беревестник».
Особливе захоплення викликала пісня «Грай», яка була п’ятою в програмі. Цей трек став одним з гімнів протестів у Білорусі. Деякі шанувальники заздалегідь приготували прапори Білорусі і підняли їх під час ціїє пісні.
Зіграли «Ляпіси» і кавер на гурт Комитет Охраны Тепла «Африка», присвятивши її лідеру цього колективу Олді. За словами Міхалка, саме ця людина найбільше зробила для ска і реггі музики на території СНД.
Після треку «Рамонки» Міхалок вигукує «Живє Бєларусь», зала підхоплює і починає повторювати. «Ми також кричимо «Живє Україна», «Живє Росія», – додав фронтмен.
Ляпис ТрубецкойПісню «Я верю» Міхалок назвав однією з найбільш бойових у програмі колективу, не наспівували її разом з "Ляпісами" мабуть лише бармени.
Та лунала цього вечора не лише білоруська й російська мови, Ляпис Трубецкой зіграв свій кавер на пісню «Наркомани на городі» легендарного гурту Брати Гадюкіни. Цей трек музиканти готували спеціально до концерту пам’яті Сергія Кузмінського (вокаліста «Гадів»), який відбувся в червні цього року.
Гурт представив і зовсім нову пісню «Не быць скотам», в її основу ліг вірш поета Янки Купали, написаний в 1908-му році. Раніше Міхалок просто читав його на концертах, але згодом з’явилась ідея зробити пісню.
Остатнньою, 29-ою піснею концерту, стала »Не грусти товарищ», це був вже третій вихід на біс. Деяким і цього було мало, частина публіки продовжувала вимагати продовження. Проте більшість попрямувала до гардеробу, при цьому на шляху їх не зупиняло нічого. В мить багато людей забули те, як підтримували слова Міхалка про справедливість, шановбливе ставлення один до одного. Слова «Не быць скотам» втратили будь-який сенс, зараз була лише одна важлива місія – забрати свою куртку. На щастя, таких відвідувачів було менше, ніж тих, хто спокійно хотів дістатися виходу.