«Хутір розбещених душ» сестер Черніньких

теґи: ЛА «Піраміда», Львів, література

 

ЧернінькиРоман-гротеск у стилi буфонадної мiстики, присвячений сучасникам – мешканцям мiста Л., про зганьбленi свiтогляди та потерту буденність нашого суспiльства, яке загубило не лише гiднiсть, але й життя людей, презентували у Львівській книгарні «Є» його молоді авторки сестри Черніньки. Олена та Юлія, які дебютують на літературній арені із книгою «Хутір розбещених душ», що вийшла друком у ЛА «Піраміда» на сторінках роману пропонують читачам непомiтно зазирнути у кватирки до містян різних соціальних прошарків, а також з острахом побачити iнший – паралельний свiт. Свiт, який десь поряд із нами… Моторошний край вiчного каяття та забуття... 

Сестри Олена та Юлія Черніньки народились у творчій сім’ї: батько – художник, мати – музикант, бабуся і дідусь – театральні актори. Тож не дивно, що згодом дівчата й собі обрали факультет культури і мистецтв. Нині Олена професійно займається фотографією, а Юлія здобуває другу освіту на факультеті журналістики. Сестри запевняють, що вони – це дві половинки одного письменника, які доповнюють одна одну, створюючи гармонію у тексті… З їх слів, сюжет, кістяк, розгорнутий план дівчата складають разом. Тоді пишуть, а коли перечитують і редагують написане, вже й не пам’ятають хто є автором котрого уривку.

 – Сюжет книжки розгортається одночасно в двох світах, які ніколи не перетинаються, – розповіла Олена Чернінька. –  Один із цих вимірів – наша реальність, інший – паралельний світ. Але один вчений дивак віднайшов туди шлях і потрапив у потойбіччя. Його болить душа за те, що навколо стільки насильства, злочинів, прикрощів… Тож він бере на себе роль паромщика, перетворюється у Харона наших днів і перевозить усіх кривдників нашого світу у потойбічний. Що з цього вийшло – читайте. Застережу лише, що у книжці багато філософських питань і цілий ланцюг побутових сцен, які часом подані у жорсткому натуралізмі, але на те він і є «Хутір розбещених душ»!  

 – У книзі багато сюжетних ліній, а відтак і героїв, які власне і є розбещеними душами, – доповнила сестру Юлія. –  Ми намагалися подати усе у буфонадних, гротескних фарбах – тому під обкладинкою знайдете багато гострого сарказму, перченої сатири, чорного гумору. Не обійшлось і без пікантних сцен…

 - Чому містична тематика?

– Містикою не цікавилися, але захотілося написати щось цікаве і неординарне, тому довелося зацікавитися, адже задумувалася історія про боротьбу добра зі злом, а тут без містики ну ніяк, – пояснювала Юлія Чернінька. –  Хоча в кінцевому результаті боротьби не вийшло, натомість склалося співіснування двох відомств – Бога і диявола.

 На даний момент ведуться переговори щодо екранізації роману «Хутір розбещених душ». А тим часом дівчата завершують роботу над новим містичним романом «Вілла «Райські пташки». Олена Чернінька каже, буффонади у ньому не буде, але буде багато філософських роздумів та динамічного перебігу подій з 1937 року до наших днів.