категорії: музика репортаж

«FаnARTia» розпочалась з року і літератури

теґи: FаnARTia, Дзиґа, Карпа, Місько Барбара, Сергій Жадан і Собаки в космосі

Ірена Карпа (Qarpa)

20 червня у Львові літературно-роковим днем розпочався міжнародний літературно-музичний фестиваль «Фанартія», концерти якого відбуваються у безматчеві дні на території офіційної фан-зоні до УЕФА «ЄВРО-2012» на проспекті Свободи.

Ряд гуртів, що виступав на сцені першого дня, є самий по собі знаковим для української культури. Сергій Жадан, Михайло Барбара, Ірена Карпа, Юрій Іздрик відомі своєю і літературною, і музичною діяльністю. Злегка вибивається із цього ряду тернопільська група ZSUF, єдина цього дня, яка не мала літераторів у своєму складі — але й вона відзначилась записом спільного альбому з поетом-авангардистом Юрієм Завадським. Літературно-музичне спрямування цього дня (гаслом його стало «Жива культура:Текст & Rock&Roll») підкреслювалося також записами авторського читання українських поетів (із добірки Аудіомузею «Живі голоси»), що транслювалися упродовж дня під пам'ятником Шевченку.

Сергій Жадан та «Собаки в космосі»

Першим виступав Сергій Жадан із «Собаками в космосі», харківським ска-гуртом. Виконували пісні переважно з останнього альбому «Зброя пролетаріату». Соціально протестні вірші поєднувалися із бадьорими духовими і дещо сюрреалістичною в їх контексті клавішою, жваві мотиви одразу почали розігрівати нечисленну ще публіку, з якою Жадан охоче спілкувався не як «проповідник» зі сцени, або «виходячи в народ» аж до передніх рядів глядачів. Тож концерт набував легкого присмаку мітингу.

Тернопільська група «ZSUF», що спеціалізується на психоделічній електроніці, глядачів просто шокувала розлогими композиціями з використанням психотропних ритмів, гіпнотичного рокоту діджеріду і заявами на кшталт «Вєрка Сердючка — андроїд». Без соціальної тематики теж не обійшлося: наприклад пісня «Шестисотий  Мерседес» , на яку  звернули увагу як публіка так і охорона.

 

Ірена Карпа (Qarpa)

Натомість «Qarpa» на сцені більше приділяли увагу гендерній, а не політичій активності, що дивно, з огляду на активну громадську позицію їх фронтвумен Ірени Карпи. Склад групи з часу останнього її приїзду  до Львова дещо змінився: замість Андрія Когута  за ударну установку (електронну, правда) сіла «Оля Чапкіна, інженер-електрик», як її представила Ірена. Відіграли програму з останнього альбому «& I made a Man» разом зі старими хітами «Киріян», «Sex», «Леді Ду», «Кокаїн»…

 

 

Місько Барбара project

Третім виступив проект Михайла Барбари у двох складах: разом з американським гітаристом Раєном Сокашем і польськими музикантами, та разом з чеським бас-гітаристом  Йозефом Остржанскі . Виконували переважно ліричні балади на поетичні тексти то Чеслава Мілоша, то Назара Гончара, то Олександра Ірванця. Не обійшлося без «соціальщини» у вигляді пісні «Сержант Пономаренко» і без «Гуцулки Ксені». Проект заграє з етно, кантрі й роком, але зараз ще перебуває в пошуках власного саунду. 

 

 

DrumТиАтр

Закривав програму літературно-музичного дня колектив DrumТиАтр у складі Юрія Іздрика і Григорія Семенчука, до яких доєдналася ритм-секція «Мертвого Півня»: Олег "Джон" Сук на басу й Олексій Слободян на ударних. Група відіграла драйвовий сет, складений з текстів Іздрика і його ж індастріалового скреготу на гітарі, електронних спецефектів Семенчука і прирокованого супроводу ритм-секції, надавши публіці можливість подуріти. Це був її перший виступ DrumТиАтру  на такій великій сцені, але він витримав його цілком успішно. Та й узагалі для всіх колективів цього дня сцена була немалим викликом: серед публіки було немало зайд, які не знали, на що прийшли й розсіювали загальну енергетику.

 

Фестиваль продовжиться 25 червня етноднем та 26 червня днем джазової й симфонічної музики. Як завжди, «Дзиґа» представить широкій публіці гурти, які нечасто потрапляють на великі сцени, але варті того, продовжуючи розкручувати українські й міжнародні проекти.

Завершиться фестиваль двома днями електронної музики «FаnARTia: Electronic Days». 29 і 30 червня у Львові виступатимуть лідери світової електроніки GOLDIE, KRYPTIC MINDS, ATOMIC HOOLIGAN, а також DJs DERRICK, MAX NRG, GARRY SHUMOFF, BOB ROVSKI, MAX NRG, MC NED та польські ROS ft. LADY KATEE. Вхід на «FаnARTia: Electronic Days» буде платним.

Проект організовують: мистецьке об’єднання МО «Дзиґа», формація «FunkMasters», Мистецька рада «Діалог», ГО «Вірменська 35», ГО «Інститут Актуального Мистецтва», ГО «Форум Видавців», ЛКП «Агенція з підготовки Львова до чемпіонату Європи з футболу 2012». 

Світлини Ореста Щура

Текст efandy

Про квитки на «FаnARTia: Electronic Days»

ПРОГРАМА фестивалю

МАПА фестивалю

Про МУЗИКАНТІВ

Cвітлини фестивалюна Сумно?Ком  та на сторінці фестивалю у Facebook

Деталі на сайті: www.dzyga.com