«Музика для віолончелі соло: Й.С.Бах і музика ХХІ століття»

теґи: Бах, Золтан Алмаші, И.С.Бах, Класика по п'ятницях, Майстер-клас, віолончель, камерна музика, класична музика, концерт
Початок: 24.06.2011 20:00
Закінчення: 24.06.2011 21:30
Місце: ОКЦ "Майстер Клас", камерна сцена
Адреса: Київ, вул. Лаврська 16А,
Предмет події: концерт Кількість відвідувачів: 1

 24.06_Zoltan Almashi24 червня о 20:00 на камерній сцені ОКЦ «Майстер Клас» в рамках проекту «Класика по п'ятницях» відбудеться концерт«Музика для віолончелі соло: Йоганн Себастьян Бах і музика 21-го століття».

Виконавець: Золтан Алмаші, віолончель.

Вхід: 30 грн
Камерна сцена ОКЦ «Майстер Клас». вул. Лаврська 16А.

Програма концерту.

Перше відділення:
Валентин Сильвестров. «28 липня 1750..пам’яті Й.-С.-Б...»
Тимур Ісмагілов (Росія). «Два наброска и песня». Українська прем’єра!
Любава Сидоренко. «Подих».
Сергій Пілютиков. «Бурре».

Друге відділення:
Йоган Себастьян Бах. Прелюдія і фуга з сюїти № 5.
Сергій Невський (Росія-Німеччина). «Rost». Українська прем’єра!
Сергій Хісматов (Росія). «Супрематическая композиция № 1». Українська прем’єра!
Олексій Шмурак. «Уран» для віолончелі, саундтрека і різних звукових об’єктів. Прем’єра!
Золтан Алмаші. «Прелюдія». Прем’єра!

 Золтан Алмаші про ідею концерту:

Afisha_Friday_june_«Програма концерту принципово еклектична. Мені захотілось показати панораму музичних стилів ХХІ століття в контексті музики Баха. Це дає можливість порівняти, наскільки сучасні автори знаходяться під впливом Баха, в якій ступені їхня творчість є діалогічною по відношенню до музики німецького класика. Наприклад, деякі твори відверто заявляють про те, що точка відліку творчої уяви автора починається від Баха – це «Бурре» Пілютикова, «Прелюдія» Алмаші (назви із бахівських циклів), «Пам’яті Баха» Сильвестрова.

Є твори, де зв’язок з музикою Баха не заявлено у назві, але можна знайти дуже виразні паралелі з музикою Великого Майстра. Цікавим у цьому плані є твір «Два наброска и песня» російського композитора Тимура Ісмагілова, де в першому «наброску» присутні бахівські інтонації, а власне основний розділ твору, «песня», є стилізацією башкирської народної пісні. Тут цікаво спостерігати паралелі між мелізматикою епохи бароко і мелізматикою східного фольклору, цікаво шукати аналогії між, здавалось би, кардинально протилежними музичними всесвітами. Натомість твір Любави Сидоренко «Подих» (Breath) – це глибоке переосмислення бахівської кантилени, його сарабанд і арій тощо. Тут зв’язок з музикою Баха теж не заявлений спеціально ані в назві, ані в анотації, проте він очевидний (звичайно, крізь призму осягнення композитором багатющого надбання музики ХХ століття). Третя група творів з музикою Баха немає взагалі жодних паралелей – це твори Шмурака і Хісматова. Хоча...Тут питання зависло в повітрі...

І головна інтрига концерту – це співвідношення творів Баха та Сергія Невського (вони стоять в програмі один за одним). Невський є росіянином, але постійно живе і творить в Німеччині. Тобто його твір реперезентує також і сучасну німецьку музику. Більше того, коли Бах писав твори для солюючих струнних інструментів (в кетенський період), йому було стільки ж років, скільки зараз Невському. На перший погляд, у музиці Невського з Бахом немає нічого спільного! Але це на перший погляд. П’єса «Рост» – це, фактично, чакона (у всякому разі, дуже її нагадує). Отже, жанровий зв’язок з епохою бароко, свідомий, чи несвідомий, присутній.

Закінчується концерт моєю «Прелюдією». Твір під назвою «прелюдія» не випадково прозвучить наприкінці. Мені хотілось завершити концерт трьома крапками, наголосити, що це ніякий не кінець, а початок, що «далі буде»…

Золтан Алмаші (нар. 1975, Львів) – український композитор, віолончеліст, лауреат премії ім Л.Ревуцького (2003). Закінчив ЛВДМІ ім. М.Лисенка по класу композиції і віолончелі у проф. Ю.Ланюка та асистентуру-стажування в НМАУ ім. П.Чайковського (творчий керівник проф. Є.Станкович). Двічі лауреат Міжнародного конкурсу ім. С. Прокоф’єва (як віолончеліст і композитор).

Як композитор і виконавець бере активну участь у фестивалях сучасної музики в Україні («Контрасти», «Форум Музики Молодих», «Київ Музик Фест», «Музичні Прем’єри Сезону», «2 Дні і 2 Ночі»). У 2003 септет Золтана Алмаші «Продовжене життя» прозвучав на фестивалі «Gaudeamus Music Week» в Амстердамі у виконанні московського Ансамблю Сучасної Музики (керівник Ю. Каспаров, дир. А. Виноградов). У 2004 на замовлення Європейського культурного товариства написав Сонату №2 для віолончелі і фортепіано, прем’єрні виконання якої відбулися у Кракові та Амстердамі. У 2008 р. Швейцарське видавництво «Sordino» уклало угоду з композитором на видавництво його творів. 2008 – учасник стипендіальної програми Міністерства культури Польщі «Gaude Polonia», в рамках якої стажувався у відомого польського композитора, проф. О.Ласоня.

Автор понад 30-ти творів для різноманітних складів, переважно для камерного оркестру. Серед виконавців його творів – НАС «Київська Камерата», ансамбль «Рикошет», Московський АСМ, Національний симфонічний оркестр під орудою В.Сиренка, оркестр «Leopolis», Йожеф Ермінь, Анна Савицька, Ральф ван Раат, Лідія Футорська, Богдана Півненко, Кінан Азмех, Адріан Боднар та ін. Твори композитора виконуються в Швейцарії, Франції, Польщі, Голландії, Білорусі, Молдові. Зараз Золтан Алмаші працює в НАС «Київська Камерата», також учасник ансамблю сучасної музики «Рикошет» і проекту В. Рунчака «Нова музика в Україні».

 
Я був там