ХІ міжнародний фестиваль «Jazz Bez разом з Reikartz»

теґи: Дзиґа, Jazz Bez, Львів, jazz, джаз, джазовий фестиваль, фестиваль
Початок: 1.12.2011 19:00
Закінчення: 11.12.2011 23:00
Місце: ДжазКлуб.Львів, Порохова Вежа, Філармоня, еатрі ім. Марії Заньковецької, клуб «Picasso»
Адреса: Львів,Національний академічний театрі ім. Марії Заньковецької, Львівська обласна Філармонія, Порохова Вежа, клуб «Picasso» та «ДжазКлуб.Львів».
Предмет події: джазовий фестиваль Кількість відвідувачів: 2

 

Jazz Bez 2011Цього року зима розпочнеться із джазу. ХІ міжнародний джазовий фестиваль «Jazz Bez» триватиме із 1 по 11 грудняза підтримки Національної мережі готелів «Reikartz».

До транскордонного джазового марафону приєднаються тринадцять міст України та Польщі: Львів, Харків, Севастополь, Тернопіль, Луцьк, Івано-Франківськ, Рівне, Люблін, Перемишль, Білосток, Кросно, Жешув, Новиця. Центром джазового руху, як і завжди, буде Львів.

У Львові виступатимуть 18 колективів, у яких грає більше сотні музикантів зі США, Канади, Австрії, Франції, Ізраїлю, Німеччини, Росії, Литви, Польщі та України.

Родзинкою фестивалю «Jazz Bez»є поєднання максимальної кількості джазових стилів: swing, fusion, bebop, jazz rock, funk, cool, free jazz... Цьогоріч програма фестивалю складена так, щоб поєднати на одній сцені різні стилі джазу та провокувати публіку до роздумів, а музикантів – до пошуку нових відтінків джазу та експериментів. 

Упродовж десяти днів джаз лунатиме у Національному академічному театрі ім. Марії Заньковецької, Львівській обласній Філармонії, Пороховій Вежі, клубі «Picasso» та «ДжазКлубі.Львів».

Для поціновувачів якісної музики гратимуть:

TARBABY (США)
проект, у якому поєднались світила американського джазу: володар «Греммі»  контрабасист Eric Revis, напарник легендарного Джейсона Морана барабанщик Nasheet Waits, учасник «The Mingus Big Band» піаніст Orrin Evans, та засновник «World Saxophone Quartet» саксофоніст Oliver Lake.

DuetBradTerry & JoachimMencel (США -Польща)
дует найбільш досвідченого американського кларнетиста-імпровізатора Бреда Террі та польського піаніста-віртуоза Йоахіма Менцеля.

JanuszMuniakSextet (Польща) проект легендарного польського саксофоніста Януша Муняка, який на фестивалі святкуватиме своє 70-ліття.

Thuillier trio (Франція)
несподіване і непересічне акустичне тріо тубіста Франсуа Тюльє, яке експериментує з можливостями духових у джазовій музиці та поза нею. Тріо влаштувало фурор на «Джаз Безі» 2009 року. 

JohnBeasleyEuropeanQuartet (США – Польща – Україна)
до європейського квартету володаря цьогорічного «Греммі» (номінація Best Jazz Instrumental Album) американського піаніста John Beasley увійшли польський контрабасист Lukasz Makowski, перкусист Tommek Torres  та український гітарист  Євген Пугачов.

ELGRECO (Польща-Австрія)
унікальне поєднання джазу, електроніки, world music та поезії. Проект виконує композиції Йоахіма Менцеля до творів Кипріяна Норвіда, Яна Кохановського, Емілі Дікінсон, Оскара Уайльда... 

Soundinspace

(Польща-Україна-Росія)


імпровізаційна музика поєднала патріарха українського фрі-джазу саксофоніста

Юрія Яремчука

, талановитого саксофоніста із Санкт-Петербургу

Іллю Бєлорукова

, польського басиста і філософа

Рафала Мазура

та перкусиста Метека Ґорку. ContemporaryNoiseSextet

(Польща)
найбільш знаний у світі польський проект, що творить на перетині джазу, джаз-року, трансу і нойзу. Contemporary Noise Sextet  характеризують свою музику як енергійний джаз з елементами музики до кінофільмів.

SEBBERNATOWICZTRIO & MarkStryszowski (Польща)
тріо відомого піаніста Себа Бернатовіча разом із визнаним вокалістом і саксофоністом Марком Стрижовскім презентує на фестивалі проект «Tance  Wschodnie», у якому джаз поєднався із електронною обробкою народної музики Східної Польщі та Західної України.

Levity (Польща)
тріо досвідчених польських музикантів нещодавно випустило альбом «Chopin Shuffle», у якому інтерпретували 24 прелюдії Шопена у класичних джазових формах з використанням електронного звучання. 

KarolinaBeimcikQuartet (Польща)
молодий польський джаз на фестивалі представить квартет, який об'єднала вокалістка Karolina Beimcik.  До квартету також входять піаніст Jan Smoczyński, відомий українській публіці з проекту «New Trio», який виступав на фестивалі минулого року,  контрабасист Michał Jaros, який виступав у проекті «ShоckolaD+PL» та барабанщик Sebastian Frankiewicz.

DŻEMBEZDŻEZ (Україна – Польща – Литва – Канада)
новостворений проект влаштує джем із різних стилів і технік гри, у якому нью-джаз переплететься із d'n'b, хаусом, ембіентом і, навіть, хіп-хопом. Куди заведе імпровізація не знають навіть музиканти. 

Michael Balog Sextet (Україна – Канада – США)
до секстету учасника львівського джаз-клубу саксофоніста Михайла Балога увійшли: чиказький барабанщик FrankParker, американський трубач Nathan Williams, канадський гітарист українського походження Алекс Максимів, молодий львівський піаніст Юрій Середін та басист Андрій Кохан. Михайло та Андрій є також учасниками улюбленого львів'янами етно-джаз гурту «ShоckolaD».

Fusion Point  (Росія)
тріо із Санкт_Петербургу, у складі фортепіано, басу та барабанів, творить мелодійну музику, притаманну для класичного камерного виконання. Музика твориться на перетині таких стилів, як: jazz-rock, smooth-jazz, funk, trip-hop, nu-jazz, lounge і навіть cool, bee-bop та swing.

Schultzing feat. Mateusz Smoczynski (Німеччина-Польща)
відомий німецький гурт «Schultzing» , що зосереджується на виконанні сучасного джазу запросив до співпраці польського скрипаля-віртуоза Матеуша Смочинського , щоб разом відкривати нечувані мелодії.

Litvinyuk Acoustik Jazz (Україна)
проект львівської піаністки Анастасії Літвінюк до якого входять кращий барабанщик України Ігор Гнидин, талановитий трубач Дмитро Бондарєв та найвідоміший український джазовий контрабасист Марк Токар.

Marinita feat. Amir Perelman from New Song of Jerusalem Ensemble (Україна-Ізраїль) 
Проект славетного ізраїльського композитора world-music та віртуоза гри на східних струнних інструментахАміра Перельмана із учасниками харківського гурту «Anno Domini» Мариною Захаровою та Орханом Агабейлі.

Ensemble Nostri Temporis (Україна)
"Ensemble Nostri Temporis" на фестивалі представить проект "Музичні приношення Малеру". Музику до проекту написали 5 сучасних композиторів з України і Австрії: Олексій Шмурак, Максим Коломієць та Богдан Сегін; Matthias Kranebitter і Daniel Moser. Музику виконуватиметься на гобої, валторні, контрабасі і фортепіано.

Також на фестивалі «Jazz Bez» відбудеться презентація альбому «Lviv Sessions» російської джазової співачки, а також редактора порталу uajazz.com, та журналу «Джаз.Ру», Тетяни Балакирської. Альбом творився у Львові разом із музикантами «JazzClub.Lviv». «Lviv Sessions» був вибраний редакцією найавторитетнішого російського журналу про звук «Stereo&Video» як додаток до часопису та виданий накладом 123 тис.

І, звісно, фестиваль не пройде без традиційних джем-сейшенів.Атмосферу спокою та вишукану музику доповнюватиме коньяк «Бучач». Зіркових гостей фестивалю гостинно прийматиме готель «Reikartz Дворжец Львів». Гості готелів «Reikartz» у Львові та учасники «Reikartz Club» матимуть право на безкоштовний вхід на концерти фестивалю.

Квитки можна придбати у касі Львівської Філармонії (вул. Чайковського, 7), касах Театру ім. Марії Заньковецької (вул. Лесі Українки,1) та на рецепції у галереї «Дзиґа» (вул. Вірменська, 35). 

Як і кожного року, «Jazz Bez» надає знижку 50% на квитки для студентів, членів «ДжазКлубу.Львів», Етноклубу Набутків, Кіноклубу Олега Яськіва та фотоклубу «Ч.Б.5х5».

Пільгові квитки продаються тільки в галереї «Дзиґа» і тільки до 23 листопада.

Довідка:

«

Jazz Bez»

є найбільш масштабним, тривалим та досвідченим міжнародним фестивалем, що енергією джазу поєднує десятки міст України і Польщі. Щороку "Jazz Bez" переміщує через кордони Євросоюзу десятки гуртів з різних країн світу, сотні виконавців та слухачів джазової музики, щоб багатоденним джазовим марафоном приносити радість меломанам, об'єднувати організаторів та стимулювати до творчості музикантів, не зважаючи на територіальні розмежування та умовності. Від народження фестивалю у 2001 році кількома концертами у Львові та Перемишлі, джазові імпрези відбувалися у двох десятках міст, на фестивалі утворилbся десятки міжнародних проектів, а кількість музикантів, що грали на «ДжазБезі» перевершує тисячу осіб.

Організатори фестивалю: Мистецьке об’єднання «Дзиґа» (м. Львів),  Національна мережа готелів «Reikartz» (Україна),  Польський Інститут у Києві, Генеральне консульство Республіки Польща у Львові, Генеральне консульство Республіки Польща в Луцьку,  Centrum Kulturalne w Przemyślu, Centrum Kultury w Lublinie, Warsztaty Kultury, Białostocki Ośrodek Kultury, Stowarzyszenie Przyjaciół Nowicy, «Луцький джаз-клуб», джаз клуб «Джем» (м. Рівне), мистецьке об’єднання «Коза» (м. Тернопіль),  Фонд розвитку екотуризму «Витоки» (м. Івано-Франківськ),   Незалежний культурний центр «Indie»(м. Харків),  «Севастопольський джаз-клуб»,  Фундація «Transkultura» (Польща-Україна),  Alliance Française, Amiens Métropole (м. Амєєн), Ґете-Iнститут в Україні, Австрійський культурний форум, Інститут Актуального Мистецтва (м. Львів),  Громадське об’єднання «Вірменська 35» (м. Львів)

Генеральний спонсор проекту – коньяк «Бучач». Бучач – славімо Галіцію!
Приймає – готель «Reikartz Дворжец Львів»

Вся інформація про «Jazz Bez»:www.dzyga.com
Контакт: dzygainfo@gmail.com

Поважай себе – слухай джаз!

 

На події були

Всі
Я був там