Концерт-перфоманс «Маленькі трагедії»
Закінчення: 10.06.2011 21:30
Місце: освітньо-культурний центр «Майстер Клас»
Адреса: Київ, вул. Лаврська 16
Предмет події: концерт-перфоманс Кількість відвідувачів: 1
10 червня о 20:00 на камерні сцені ОКЦ «Майстер Клас» (вул. Лаврська, 16) Ensemble Nostri Temporis представить експериментальний концерт-перформанс для немузичних інструментів «Маленькі трагедії» у проекті «Класика по п'ятницях» .
Вартість квитків – 30 грн.
У програмі беруть участь хореографи, актори та читці. Автори концерту – Олексій Шмурак, Максим Коломієць, Сергій Вілка, Анна Аркушина, Аліса Кобзар, Андрій Мерхель, Анна Корсун, Георгій Дорохов, Сергій Хісматов.
Ідея «Маленьких трагедій» виникла більше року тому. Її «батьками» можна вважати Максима Коломійця, Ореста Смовжа та Олексія Шмурака. Головна «фішка» проекту – відсутність музичних інструментів. Авторам пропонувалося використовувати будь-які звукові предмети побутового, технічного, будівельного чи іншого призначення (наприклад, скотч, електробритву, камені, ножиці, стілець, освіжувач повітря та ін.).
Молоді композитори повинні були проявити нове розуміння ансамблевості, комплексне темброве мислення, винахідливість прийомів, відчуття форми в умовах відсутності традиційних засобів виразності. Для конкретизації слухацького сприйняття автори повинні були символізувати в своїх звукових експериментах певну загальнозрозумілу проблему чи життєву ситуацію, зафіксовану в назві твору, які при цьому викликають асоціації з прецедентами, добре відомими у світовій культурі (наприклад, «Лист Онегіна до Тетяни», «Борис Годунов», «Колискова», «Хвороба ляльки», «Перше кохання» тощо).
Точкою відліку могли бути ігрові ситуації, фізичні відчуття, літературні образи та ін. Важливим елементом стало підключення (по можливості) композиторів до виконання партій у своїх творах. У 2011 році до реалізації проекту підключився Андрій Мерхель, запропонувавши розширення ідеї до масштабів сміливого перформансу з використанням не тільки немузичних, але й незвукових прийомів – театральних, пластичних, художніх. Багато авторів готували свою музику у співпраці з танцюристами, читцями, акторами. За жанром проект далеко вийшов за межі академічного концерту, наближаючись до театрального дії, зі значною роллю імпровізації. У такому форматі стало реальним подолання бар'єрів між композитором і виконавцем, музикантом і немузикантом, учасником і реципієнтом.
Проект не ставить за мету епатувати публіку, вразити заради враження. Призначення проекту в іншому – в розширенні, деакадемізаціі композиторського і музикантської мислення, в наведенні нових мостів між представниками різних видів мистецтва. Експериментальне поле проекту виявилося надзвичайно плідним для появи художніх імпульсів нової якості, вироблення нових форм вдалого творчого співробітництва.
«Класика по п’ятницях» – серія концертів камерної музики, де звучать твори різних епох та напрямів: класика, авангард, музика бароко тощо. Ініціатор – ОКЦ «Майстер Клас».
Художній керівник проекту – Тетяна Калініченко, художній керівник і головний диригент камерного оркестру New Era Orchestra.