категорії: афіша події

Мистецький проект «По Рождеству»

теґи: Мова Різдва, Наталка Половинка, Олена Костюк, По Рождеству, Слово і голос, Уляна Горбачевська, відео-арт, концерт, Майстерня пісні, мистецький проект, проект Раса, сучасна музика
Початок: 29.01.2010 19:00
Закінчення: 31.01.2010 19:00
Місце: Львівська філармонія
Адреса: Львів., вул. Чайковського, 5
Предмет події: концерт, мистецький проект Кількість відвідувачів: 0

З 29 по 31 грундня у Львівській філармонії триватиме мистецький проект «По Рождеству» – серія концертів сучасної музики та відео-арту.

Слово і голос. Мова Різдва

Традиційний співочий канон, ритміка архаїчних текстів, відеоарт творять образ тайни Різдва в сучасній художній формі

 Мистецький центр «Майстерня пісні» презентує мистецький проект «По Рождеству».

 «По Рождеству» – це новаторський, і поки безпрецедентний в Україні, мистецький проект, в якому спільно творитимуть:  

  •         «Майстерня Пісні», проект RASA – давні ритуальні пісні України, – Наталія Половинка, Олена Костюк, Уляна Горбачевська.
  •         Національний Музей у Львові ім. Адрея Шептицького – Остап Лозинський, Олександр Бриндіков

 «По Рождеству» – це щорічний проект, котрий у різних формах втілює традиційне українське Свято: Різдво – Новий рік – Водохреща. Музика проекту завжди проявляє час, в якому живемо – центром Свята є традиційна українська пісня.

 «По Рождеству» – час, коли щезає розділення між тобою справжнім і сучасним світом, між твоїм серцем і ділом, яке робиш.

Цього року основою  музики вечора стає текст – він пронизує всі зимові свята ще з правіків і до наших днів колядою, зверненням один до одного, до Бога і до всього живого. Ця мова говорить до небуденної людини в нас, будить пам'ять того, що святе в нас, Свято. Повільне вглядання в тишу Буття – Слово Рождества.

 …Тексти давніх різдвяних коляд та щедрівок, сучасна співана форма і аскетичний відеоряд як погляд вічності творять мову Різдва, що несе в собі тайну народження життя, смак джерела, з якого ми вийшли і якого прагнемо знову і знову… Морозяна прозорість простору, тепло голосу…

Сценографія, костюми – Уляна Горбачевська
Відеоряд – Олена Костюк
Дизайн поліграфії – Олена Костюк
Художній керівник «Майстерні Пісні» – Луреат НаціональноЇ премії ім.Т.ШевченкаНаталія Половинка.

 
Мистецький проект «По Рождеству» відбувається за сприяння Львівської міської ради

 Концерти:

 Львів: 29, 31 січня 2010 р. – Львівська філармонія (вул. Чайковського, 5)
Вартість квитків: 50 – 70 грн., для студентів – 30 грн. (у касах філармонії, тел.(032)272 10 42)
Початок концертів: 19.00 
Інформація: www.maisternia.com.ua
Контакти:
«Майстерня пісні»
Художній керівник Наталія Половинка
web: www.maisternia.com.ua, e-mail: maisternia_pisni@yahoo.com
Тел. 8 (067) 985 86 02

 Довідка:

Уляна Горбачевська
Співачка, актриса, художник. Джерелом її творчості є традиційне мистецтво від іконопису та народного малярства до давніх пісенних форм. Проявляє об’єктивність традиційного світовідчуття в живописі, костюмах, сценографії, пісенних та акторських образах. 

Олена Костюк
Співачка та актриса. Дизайнер «Майстерні пісні». Працюючи в різних видах мистецтва (народна пісня та інструментальна музика, візія та театр), досліджує закон руху традиційного знання та втілює його в сучасних мистецьких формах.

Наталія Половинка
Співачка, актриса, педагог. Засобами театру та музики творить унікальну художню територію здійснення пісні як категорії життя, духовної категорії. Представник традиційного співу у всіх його жанрах: давні духовні напіви України, традиційна українська пісня, канти, псальми, український класичний романс – водночас виконавиця сучасної академічної музики та сучасної імпровізаційної музики. Автор музичних та театральних проектів, автор унікальної методології роботи з голосом і співом. Художній керівник мистецького об’єднання «Майстерня пісні». Лауреат міжнародних музичних та театральних фестивалів, Лауреат Національної премії ім.Т.Шевченка.

Реалізовані роботи спільно з Національним музеєм у Львові ім. Адрея Шептицького:

проекти «Ірмос. Радуйся», «РАСА. Древо» (2007) «Ніч музеїв. Спас. Дорога» (2008), «Коло козацької доби» (2008), «По Рождеству-2009» – творення спільного поля Традиції, де знання передається через «зримий спів», втілений у поєднанні звукових та візуальних форм.

 
Я був там