Події заключного тижня Швейцарської культурної програми
Закінчення: 8.12.2008
Місце: Київ
Адреса: Київ, різні зали
Предмет події: Швейцарська культурна програма Кількість відвідувачів: 2
Державний Камерний ансамбль «Київські солісти» та Богодар Которович представляють програму творів українських і швейцарських композиторів
25.11.08 19:00 Колонний зал ім.М.Лисенка Національної філармонії України
(вул. Володимирський узвіз, 2)
До програми концерту включено твори Ігоря Щербакова – наймолодшого з плеяди видатних композиторів, найвідоміші та найліричніші твори Євгена Станковича («Ранкова музика»), а також чарівна «Тиха музика» Валентина Сильвестрова. Твори цих композиторів є своєрідною візитною карткою сучасної музичної культури в Україні.
Друге відділення концерту складають твори найвідоміших швейцарських композиторів Артюра Онегера й Ернеста Блоха. Ці видатні автори представляють музичний поступ Швейцарії ХХ сторіччя. За словами Богодара Которовича, представлена програма – це вияв щирої поваги до активної культурно-просвітницької діяльності, яку протягом багатьох років проводили в Україні швейцарська дипломатична та культурна місії.
Круглий стіл «Модель 21 – прототип міських перетворень»
(у рамках Коопераційного проекту «Модель 21: культурні перетворювачі»)
26.11.08 10.30 – 13.00 Міністерство культури і туризму України
(Київ, вул. І. Франка, 19)
Практичний досвід і здобуті уроки проекту, що здійснювався протягом 2006-2008 років у пілотних громадах, покладені Центром розвитку «Демократія через культуру» в основу посібника «Модель 21» – прототип міських перетворень // Студія містотворення».
На круглому столі буде презентовано вказаний посібник, а також відеофільм «Творці змін», знятий Ніжинською студією телебачення. Команди культурних перетворювачів представлять свої здобутки.
Запрошуємо на обговорення представників управлінь культури, міських адміністрацій, місцевих громад, державних і недержавних організацій культури, міжнародних організацій і фондів, ЗМІ, митців і творчих людей.
Мистецько-соціальний проект «Білий аркуш» (куратор проекту – Петро Бевза)
27.11.08 14:00 Галерея «Дім Миколи» Київського палацу дітей та юнацтва
(вул. Січневого повстання, 13)
Виставка творів учнів Комарівської загальноосвітньої школи-інтернату І-ІІ ступенів Борзнянського району Чернігівської області «Білий аркуш. Проявлення». Виставка триватиме до 2.12.08.
Тема «Намалюй свого Бога» була ключовою для реалізації мистецького проекту «Білий аркуш». Протягом півріччя художники Петро Бевза й Олександр Животков за участі Миколи та Володимира Журавлів працювали з дітьми Комарівської школи-інтернату, розташованої в Борзнянському районі Чернігівщини.
Митці запропонували дітям створити образи ідеалів, які живуть у свідомості людства на протязі століть. Діти віком від дев’яти до п’ятнадцяти років без жодної попередньої підготовки малювали кожен «свого Бога», спираючись на прориси ікон, якими художники-іконописці користуються від ХІІ сторіччя до наших днів. Результатом стали сорок два аркуші живопису, виконаного акрилом на папері.
Музично-поетичний перформанс «Unplugged. Mertvyj Piven. Made in Ю.А»
за участі письменника Юрія Андруховича та групи «Мертвий півень»
28.11.08 20.00 Клуб Route 66 (вул. Жилянська, 87/30)
У представленому проекті «Мертвий Півень» – львівсько-київсько-харківський гурт та Юрій Андрухович, що став другим солістом гурту продовжують спільні експерименти щодо синтезу не надто звичної поезії з не надто конформістською музикою. Очікується від них нова порція подарунків!
Вікна
Авторський проект Аліни Копиці (в рамках Програми для молодих художників)
29.11.08 19:00 Центр Сучасного Мистецтва при НаУКМА (вул.Г.Сковороди, 2)
«Євроремонти» – явище, що з’явилося в наслідок славнозвісного прагнення інтеграції із Заходом, і, водночас, найяскравіше ілюструє непорозуміння щодо цього процесу. Коли все радянське – невиразне й «немодне» – замінюють «новим», дуже далеким від будь-чого європейського.
Пластикові вікна, атрибут кожного «євроремонту», замінюють старі дерев’яні, що, своєю чергою, заповнюють собою подвір’я, перетворюючи їх на звалища. Художниця працює зі знайденими серед сміття старими рамами, уламками фаянсових статуеток, численними обгортками від цукерок, целофаном та іншим непотребом. Вікна стають підрамниками, а решта матеріалу складаються в колажі.
Працюючи з залишками радянської культури, Копиця пропонує свій особистий підхід переосмислення та виваженого споглядання.
Розклад роботи виставки:
29.11 – 10.12.08
Вт-Нд, 13:00 – 18:00
«Сучасне мистецтво України - в обличчях та інтерв’ю»
30.11.08 16:00 Центр сучасного мистецтва «ДАХ» (вул.Велика Василькiвська (Червоноармiйська),136)
Галерея «ЛЕНІН» м. Запоріжжя в рамках проекту Швейцарської культурної програми в Україні
У формі обговорень і дискусій висвітлюватимуться питання: Якою має бути або не бути відео-енциклопедія сучасного мистецтва? Посібником для студентів? Довідником для колекціонера? Засобом просування українських художників за кордоном? Комерційним варіантом публіцистики?
Swiss Design in Hollywood
8.12.08 19:00 Кінопалац (вул. Інститутська, 1)
«Швейцарський дизайн у Голівуді» складається з 34 інформаційних щитів, 5 аудіо-візуальних презентацій та інформації в Інтернеті. Це подорожуюча виставка, яка зберігається у цифровому вигляді та задумана музеєм Maison d’Ailleurs (Івер дон-лє-Бен). Виставка «Швейцарський дизайн у Голівуді» простежує той внесок, який було зроблено швейцарськими митцями у дизайн та цифрову образність фільмів та комп’ютерних ігор у всьому світі.
Кіновиробництво робить один з найбільш вагомих внесків у культуру сучасної епохи. Не є дуже відомим той факт, що ціла низка митців, що мають міцні зв‘язки із Швейцарією, плідно працювали на протязі років над створенням фільмів та ігор, розробкою персонажів, уявних істот та декорацій.
Виставка «Швейцарський дизайн у Голівуді» – більше, ніж просто підбірка зображень. Вона також прагне запропонувати історичний огляд тих мистецьких технік та практик, що є маловідомими або недостатньо оціненими.
Спеціальний гість – Джон Гов, один із головних творців трилогії «Володар кілець», зустрінеться зі своїми українськими фанами 8 грудня 2008 року о 18:00.
Виставка триватиме до 11.01.09.
Доцільніше розміщати події по днях, а не списком.