Презентація таємничих письменницьких шухляд
Місце: Національний музей літератури України
Адреса: Київ, вул. Богдана Хмельницького, 11
Предмет події: презентація книги Кількість відвідувачів: 1
4 листопада 2010 року о 16:00 в Національному музеї літератури України (вул. Богдана Хмельницького, 11) відбудеться презентація та обговорення книги «Таємниці письменницьких шухляд», що вийшла друком в серії «Невідома Україна» (видавництво «Наш час»).
Кожен історичний час залишає по собі унікальне відзеркалення подій. Але часто-густо ми живемо у Королівстві кривих дзеркал, і тому маємо викривлені відображення минулого. Повернути справжнє обличчя епохи — прекрасне завдання для дослідника. І з цим завданням блискуче впоралися Станіслав Цалик і Пилип Селігей — автори нової науково-популярної книги «Таємниці письменницьких шухляд (детективна історія української літератури)» від видавництва «НАШ ЧАС» (книга вийшла в серії «Невідома Україна»). Хронологічні рамки книги — 30–50 роки минулого століття. Головні персонажі — добре відомі українські радянські письменники: Микола Бажан, Максим Рильський, Іван Кочерга, Павло Тичина, Олександр Корнійчук, Улас Самчук, Юрій Яновський, Остап Вишня, Олексій Кундзіч, Олесь Гончар та інші. Місце подій: легендарний київський будинок для «робітників літератури» — Роліт. Здавалося б, що може бути невідомим із життя справжнісіньких класиків української літератури? Їхні твори десятиліттями вивчаються у школах, про іхній творчий і життєвий шлях написано сотні книжок і дисертаційних досліджень, створено документальні та ігрові фільми. Проте ми пересвідчилися, що справжня, без купюр історія української літератури — це захоплюючий детектив. А життя головних персонажів книги — цілий Всесвіт, де переплетено так багато — Світло і Темрява, Любов і Страждання, Слабкість і Сила Духу.
Презентація проходитиме в оригінальній формі театралізованої акції за участю акторів київських театрів. Буде продемонстровано унікальні фото- й відеоматеріали, архівні документи, що не були раніше оприлюднені. Виступить багато свідків подій: вдова Олеся Гончара, онука Остапа Вишні, пасербиця Уласа Самчука — реальні люди, через життя й серця яких пройшла історія радянської доби.
Выдгуки про книгу:
http://tsn.ua/analitika/cikavi-knizhki-z-vahtangom-kipiani-13.html
http://vsiknygy.net.ua/review/6290/
http://www.bukvoid.com.ua/reviews/books/2010/07/16/070237.html
http://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%A2%D0%B0%D1%94%D0%BC%D0%BD%D0%B8%D1%86%D1%96_%D0%BF%D0%B8%D1%81%D1%8C%D0%BC%D0%B5%D0%BD%D0%BD%D0%B8%D1%86%D1%8C%D0%BA%D0%B8%D1%85_%D1%88%D1%83%D1%85%D0%BB%D1%8F%D0%B4