Життя – це час, а час – це гроші
Режисер: Ендрю Ніккол
Актори: Алекс Петтіфер, Аманда Сейфрід, Вінсент Картайзер, Джастін Тімберлейк, Кілліан Мерфі, Олiвія Уайлд
Студія: 20th Century Fox
Прем'єра: 27.10.2011
Життя – це час, а час – це гроші.
Логічний ланцюжок думок? Звісно, що так. В кінематографії він реалізовувався уже не раз. Але час починав цінуватися через якусь хворобу, або був винагородою від потойбічних сил за душу чи щось у тому дусі. Проте схема «життя – час, час – гроші» такої прямолінійної реалізації в кіноматографії ще не мала.
З перших кадрів відразу згадалися два фільми – «Еквілібріум» (2002) Курта Уімера та «Острів» (2005) Майкла Бея. Враження від двох останніх залишились приємними, тому і очікування від «Часу» піднялись на рівень.
Сценарій, ідея, режисура – 9
Сценаристом та режисером фільму виступив Ендрю Ніккол. З огляду на його біографію можна сміливо провести паралель із дебютною роботою «Гаттака» (1997) – майбутнє, поділ людей на «касти», боротьба за справедливість. Задум фільму, без сумніву, унікальний та інтригуючий. Звичайно, це буде дуже суб’єктивна думка, але як сценарист Ніккол є цікавішим за режисера.
Акторський склад та гра акторів – 6
Я прихильник того, що кожен має займатися тим, що приносить йому задоволення і вдається найкраще. Лише тоді творяться шедеври. Звісно, це не перша роль Джастіна Тімберлейка в кіно, але хочеться зробити висновок, що хороший тембр голосу – це супер, але це лише частина акторського таланту. Трохи краще показала себе його колега Аманда Сайфред. Зате Кіліан Мерфі чудово передав принципового та врівноваженого вартового часу Раймонда. Між іншим, головні актори уже мали досвід співпраці у фільмі Ніка Касевича «Альфа Дог» (2006) – Тімберлейк, Сайфред, Уайлд, Картайзер.
Костюми, декорації, спецефекти, музика, трюки, графіка – 5
Не можу сказати, що фільм чимось вразив у даній категорії. Музика – посередня. Візуально атмосфера майбутнього передана теж так-сяк, без жодних наворотів, окрім циферблата на руці. Слабко віриться, що технічний прогрес за енну кількість років фактично не зміниться. Запам’ятався хіба ще вигляд автомобілів вартових часу – нічого особливого, тільки чорний матовий дизайн і скромні блималки. В принципі, 40 млн. доларів в наш час для такого задуму – скупувато.
Загальна оцінка фільму – 7
Підсумовуючи, хочеться сказати, що фільм «Час» – це становлення і перший подвиг Робін Гуда з майбутнього. Оцінка фільму – 7 із 10 завдяки задуму та ідеї. Вони є безумовною родзинкою фантастичного трилеру.
Ну, що? Хороша рецензія і нормальний фільм.
Задум на 100 відсотків крутий.
По-більше б таких фільмів знімали, а не мильних опер
Дякую творцям фільму і автору рецензії.