«Коронація слова – 2009»: Шоколадний конкурс оголошено, робіть ваші ставки!
Шоколад «Корона» та телеканал «ІНТЕР» оголошують Всеукраїнський конкурс романів, кіносценаріїв та п’єс «Коронація слова – 2009».
Всеукраїнський конкурс романів, кіносценаріїв та п’єс «Коронація слова» є проектом «Крафт Фудз Україна», метою якого є підтримка новітньої української культури. Література, кіно і театр – обрані не випадково, адже саме ці жанри є стратегічними жанрами культури, які формують і визначають зрілість нації. Метою організації й завданнями конкурсу є пошук нових імен, видання найкращих романів книжками, стимулювання й підтримка сучасного літературного процесу, кіно й театру, і як наслідок – наповнення українського ринку повнокровною конкурентоспроможною літературою, а кіно й театру – якісними українськими фільмами й п’єсами. «Коронація слова» сприяє організації важливої ланки літературного процесу – літератури гостросюжетної, цікавої, захоплюючої.
А починалося все як експеримент, який було організовано у грудні 1999 року.
На сьогодні конкурс має статус Всеукраїнського, для участі у ньому з кожним роком надходить все більше творів. Так, на конкурс «Коронація слова – 2000» надійшло 758 романів і 426 кіносценаріїв, на конкурс «Коронація слова – 2003» – 923 романи і 604 кіносценарії, на «Коронацію слова – 2004» – 931 роман і 618 кіносценаріїв та п’єс.
Результатом існування конкурсу стало видання понад 50 романів.
До конкурсу зростає інтерес професійних письменників. «Я трошки ожив, бо зрозумів, що таки є нова українська література. Це перелом. Прочитав книжки, не все сприймаю, але література – є», – на такий висновок наштовхнули письменника, члена Спілки письменників України Юрія Мушкетика твори лауреатів конкурсу.
1. На конкурс «Коронація слова – 2009» (далі – Конкурс) приймаємо написані українською мовою рукописи творів (далі – твори) на наступні номінації:
– романи,
– пісенна лірика про кохання,
– кіносценарії,
– п’єси.
2. На Конкурс повинні подаватися твори, які раніше не друкувалися, не виконувалися, не фільмувалися, не оприлюднювалися (зокрема через інтернет), та права на які не передані іншим (юридичним або фізичним) особам, і не будуть передаватися до оголошення результатів конкурсу на церемонії нагородження у червні 2009 р.
3. Твори надсилайте на поштову адресу Конкурсу надрукованими на друкарській машинці або за допомогою комп’ютера на аркушах білого паперу формату А4 (рекомендуємо зробити поля 25 мм справа і зліва та 15 мм зверху і знизу). Позначте на титульній сторінці тільки:
– свій псевдонім,
– назву твору,
– номінацію,
– кількість сторінок.
Вкладіть твір (всі сторінки повинні бути пронумеровані) у папку разом з підписаним тим самим, що на титульній сторінці, псевдонімом окремим заклеєним конвертом, в якому має бути заява в довільній формі про участь у конкурсі.
Заява має містити наступну інформацію:
– справжнє прізвище, ім’я, по-батькові (за паспортом або свідоцтвом про народження),
– домашню адресу,
– контактний телефон,
– електронну адресу (якщо є),
– назву номінації,
– назву твору,
– псевдонім у Конкурсі.
Папку з твором вкладіть у конверт та надішліть поштою (бандероль або посилка) з «повідомленням про вручення поштового повідомлення» (щоб пересвідчитися про успішну доставку).
4. Твір, що подаєте в номінацію «Романи», повинен мати не менше 100 стор. (180 тис. знаків з пробілами) тексту.
В номінації «Пісенна лірика» приймається не більше 10 поетичних творів від одного автора. Твір не повинен бути більше ніж 32 рядки (або 8 строф).
Для оформлення кіносценарїв користуйтеся усталеними нормами кіноіндустрії (див. наприклад: http://www.cinemotion.ru/cinemotion/agency/studio/).
5. Конкурс забезпечує анонімну оцінку творів. Справжні імена авторів зберігаються у таємниці від експертів та журі конкурсу до церемонії нагородження.
6. Рішення про результати конкурсу визначає авторитетне журі. Результати конкурсу оголошуються на церемонії нагородження та через ЗМІ.
Твори не рецензуються і не повертаються (залишайте у себе копію), листування з авторами не здійснюється.
7. Усі автори, твори яких відзначені на конкурсі, зобов’язуються використовувати логотип конкурсу »Коронація слова» при будь-якому оприлюдненні твору, тобто розміщувати знак на титульній сторінці твору або в афіші, титрах фільму, оголошувати про відзначення на конкурсі перед публічним виконанням твору, передачею в ефірі, тощо. Стосовно цього між автором, який отримав премію та Конкурсом (уповноваженою особою) підписується угода.
8. Конкурс пропонуватиме твори видавництвам, кінопродюсерам, кіностудіям, театрам, з якими автори (правовласники) особисто домовлятимуться про умови.
Конкурс не спонсорує подальшу долю твору.
За згодою авторів (правовласників) Конкурс може надавати додаткову промо-підтримку (презентації, прес-конференції, промо-тури, автограф-сесії тощо) для книг, фільмів, вистав, пісень, що будуть створені за конкурсними творами.
9. Автор має право подавати свої твори на Конкурс у наступні роки до отримання Першої премії у одній з номінацій. Один і той самий твір подавати на Конкурс можна повторно, але якщо він до того не ставав лауреатом Конкурсу (тобто за нього автор не отримував премії Конкурсу).
10. Переможці Конкурсу отримають грошові премії. Можливе встановлення спеціальних відзнак та нагород від партнерів Конкурсу.
Преміальний фонд Конкурсу – 120 000 грн.
Номінація «РОМАНИ»:
І премія – 20 000 грн,
ІІ премія – 10 000 грн,
ІІІ премія – 5 000 грн,
сім заохочувальних премій по 1 000 грн.
Номінація «ПІСЕННА ЛІРИКА ПРО КОХАННЯ»:
I премія – 8 000 грн,
II премія – 4 000 грн,
III премія – 3 000 грн,
п’ять заохочувальних премій по 1 000 грн.
Номінація «КІНОСЦЕНАРІЇ»:
І премія – 15 000 грн,
ІІ премія – 7 000 грн,
ІІІ премія – 3 000 грн,
п’ять заохочувальних премій по 1 000 грн.
Номінація «П’ЄСИ»:
I премія – 10 000 грн,
II премія – 5 000 грн,
III премія – 3 000 грн,
п’ять заохочувальних премій по 1 000 грн.
Спеціальна премія «За кращий романтичний твір» – 5 000 грн.
Лауреати та дипломанти конкурсу несуть відповідальність за сплату податків.
11. Конкурс розглядає всі подані твори, як такі, що захищені авторським правом.
Примітка: Реєстрація (або передача) авторських прав на твори є повноваженнями авторів творів та здійснюється авторами незалежно від конкурсу.
Довідки з реєстрації авторських прав: Державний департамент інтелектуальної власності,
тел: (8044) 494-06-06, www.sdip.gov.ua .
12. Твори надсилайте до 01 лютого 2009 року (за поштовим штемпелем відправлення) на адресу:
Конкурс «Коронація слова»
абонентська скринька № 25
м. Київ-25
01025
Церемонія нагородження лауреатів «КОРОНАЦІЇ СЛОВА – 2008»:
Пан Бриних обіцяв послати туди свою п'єсу: http://padluchcho.livejournal.com/103634.html#cutid1#cutid1 Хто має таку можливість – ловіть дядька Михайла на слові, щоб не передумав ненароком!
Це ж що? Знову лихоманливо дописувати свою фігню?
Ги-ги))
то у мене дежавю, чи у нашому лісі Чугайстр не один? )
не знаю, шо в тебе там в лісі, а я особисто трьох Чугайстрів знаю)
я думаю, що Чугайстрів може бути навіть більше =)))
Конкурс розглядає всі подані твори, як такі, що захищені авторським правом.
Це шо виходить, якщо рукопис таким правом не захищений, то й розглядатися членами жюрі не буде??
розглядає ЯК такі, а не розглядає ТІЛЬКИ такі
Цікаво, а чи можна приймати участь одразу в декількох номінаціях?
Дякую.
Так, можна
Цікаво, яка кіоткісь членів журі? І як приймається ними остаточне рішенні?
Нещасні люди! З березня по червень перечитати стільки присланого... А якщо автори, що не отримали призів минулого року, надсилають і старі, й нові твори?! Це ж геометрична прогресія!
КІЛЬКІСТЬ, вибачте.
хм цікаво а чому представніків "сумно" на презентації виданих романів авторів – переможців конкурсу «Коронація Слова-2008», 18 грудня у Національному академічному театрі російської драми ім. Лесі Українки? Вас грамота чекае :)
Я переконалася, що всі ці конкурсии лажа. І я так кажу не через те, що мою роботу, мабуть, і не читали. А тому, що дзволяється письменникам, які і так друкуються подавати свої твори на конкурс. Не можу зрозуміть, який прикол кокурсу?
пєар... волни...
Агась, мене не надрукували – значить, лажа. Та ж Вдовиченко перемогла не тому, що вона "письменник, який і так друкується" (ще рік тому вона ним не була), а тому що твір вийшов вартий того, що він отримав. Напишіть КРАЩЕ – переможете.