Дебютні «СТАНИ» групи УБІК
З 20 листопада по 12 грудня Ludmila Bereznitska & Partner Gallery представлятиме дебютний проект групи УБІК.
УБІК – це група молодих українських художників, які здатні відшукати мистецтво всюди і в усьому. Вони культивують його можливість проникати до найнеочікуваніших сфер людського життя, піднімаючи складні питання, на які, втім, не завжи існує єдина правильна відповідь.
За часів античності слово «убік» (ubique) мало значення «всюди». У 1969 році «убік» почали асоціювати з однойменним фантастичним романом Філіпа Діка, в якому мова йде про дивовижну речовину, що перетворює на досконалість будь-який предмет. У 2009 в цього слова з'явився ще один семантичий пласт. Називаючи себе убіквістами, людьми, які здатні виживати за будь-яких умов і життєвих обставин, вони розглядають своє мистецтво як засіб впливу на ці обставини.
Аліну Якубенко, Дениса Саліванова, Віктора Харкевича і Ярослава Коломійчука об'єднує не спільна художня програма, у них немає маніфесту, який вони могли б послідовно втілювати і поки що вони навіть не збираються працювати як колективний автор. Будь-який їх проект — це своєрідний полілог, що ставить питання, які однаково хвилюють усіх учасників групи. Обираючи спільну тему для художнього висловлення, кожен говорить виключно від свого імені, залишаючи в дискусії місце й для глядача.
Дебютний проект групи УБІК «Стани» — це розмова про сучасну людину та її відносини з предметним світом. Переживши «кінець історії», «захід культури» та «смерть мистецтва», ця людина сьогодні вже чітко розуміє, що стала заручником власних амбіцій. Вона створила ідеальний світ з речей та предметів, але сама вже не знаходить у ньому місця для себе.
«Людина змінює стани преметів, удосконалюючи їх доки вони не починають змінювати стан самої людини. Вона знаходиться в постійному діалозі зі штучно створеним світом і цей світ впливає на людину не менше, ніж вона на нього».
Проект «Стани» ставить питання про те, що ж знаходиться по той бік затишку й чим доводиться платити за комфортне життя мешканця сучасного мегаполісу. Використовуючи різноманітні техніки (живопис, відео, анімація), художники вдало намацати той хисткий простір між ними і глядачем, де ще можливий такий бажаний продуктивний діалог.
20 листопада – 12 грудня
Ludmila Bereznitska & Partner Gallery
Андріївський узвіз 2-б
Куратор: Ольга Балашова
044 425 03 20