Адреса насолоди: Дубай

теґи: Дубай, ОАЕ

DubaiГігантська пісочниця окрай моря, фігурки будинків і кварталів, розкидані серед піску так, наче багато дітей бавилися біля води і забули там свої пасочки. Таким Дубай видніється з ілюмінатора літака вдень. Довгий шлях аеропортовим коридором, просто-таки блокадна черга на сканування ока і ще довша на паспортний контроль. Нарешті вихід, важке повітря заповзає в носа і легені. Таксі. Водій-індус підбирає вас спантеличеного і довго-довго везе крізь суцільні будівництва доріг і кварталів, якісь риштування і забудови, що ніяким боком не нагадують замальовки туристичних буклетиків, які заманили вас у цю глушину. В голові одна думка: «Я так і знав, що путівники брешуть». Ні не одна, ще оця: «Хитрий індус возить мене по колу!»

Так, путівники брешуть. І не виключено, що таксист дійсно везе вас найдовшою дорогою. Але ж знаєте, насолода – вона не якась там вулична кокетуха, яка відразу кинеться на шию тому, хто привіз їй свої капітали. Місцева насолода причаїлася, мов черевички Manolo Blahnik під аскетичною чорною абаєю дубайської панянки. Насолода тут роздеталізована, її цікаво збирати, як пазл, і чим дрібніше його частинки, тим цікавіше. А для цього треба розслабитись, дихати спокійно і глибоко.

Насолода запахом

DubaiВерхня нота Дубая – таки бензин. Легкий, він одразу розвіється вітром чи з моря, чи з пустелі, щойно ви його вловите. Але він є завжди, з нього створено дух цього міста. Гід переконуватиме вас, що лише 7% доходів Дубаю становить нафтовий видобуток. Та запах вже вловлено і він надаватиме сприйняттю іронічності.

Основний повів тут – від курилень із вугликами удових дерев. І курильню, і вуглики називають уд. Він усюди: у вітальнях готелів, у коридорах шопінг-молів, у кав'ярнях, офісах і помешканнях. Легке запаморочення на початку і невловиме прозріння згодом. Очі наче гостріше бачать, голова наче ясніше сприймає дійсність. І якщо понюхати правильний уд, то навіть лібідо оживляється.

dubai 278

Теплий запах уда неодмінно змішається із ароматом дубайських жінок – жасмином, гарденією і трояндою. Неймовірна насолода – проїхатись із дубайчанкою в ліфті на найвищий поверх Burj Al Arab. Краще, щоб жінок було кілька :) 

DubaiЧоловіки тут випромінюють не менш приємний аромат. Навіть у громадському транспорті спекотної днини ви не відчуєте характерного чоловічого запаху.

І, звісно, жодне арабське місто не обходиться без солодкого диму кальяну. Дубай – не виключення: ароматні тютюни тут зібрані з усього світу і їх приємно просто вдихати, попиваючи каву, коли хтось інший курить шишу поруч.

Насолода дотиком

Dubai

Дубай добре сприймається на дотик. Найперший стимул до тактильного дослідження міста – заморожений вологий рушничок, який вам запропонувала майже фея на рецепції готелю (звісно, феї живуть лише в правильних готелях. Конкретно моя існує в The Palace – розкішному 5* готелі, дійсно схожому на палац зі східної казки і розташованому під найвищою будівлею міста і світу – Burj Dubai)

Ви берете холоднющий рушничок в руки і прикладаєте до втомленого сонцем обличчя. Морозець розповсюджується по шкірі і рай стає на крок ближче. Вас ніхто не квапить діставати паспорт – всі розуміють ваш стан. Доторкніться до м'якої шкіри крісла, відчуйте, як ноги тонуть в килимі. Ось і вона – насолода!

DubaiВ Дубаї приємно торкатися майже всього. Найвдаліше місце – стилізовані під арабські ринки шопінг-моли Souk Al Bahar чи Souk Madinat Jumeirah. Шикарні шовкові хустки, не менш шикарні і м'які перські килими, гладенькі і круглі перли нитками, прохолодні золоті прикраси, трохи шершаве напівдорогоцінне і дорогоцінне каміння, антикварні чи стильно зістарені гострі ханджари – арабські закруглені ножі. Все це можна пропускати крізь пальці, перебирати в руках, приміряти, зважувати, відчувати структуру речей на дотик. 

Та якщо виникне бажання купити – варто не піддатися спокусі, а знайти справжні ринки в історичній частині міста довкола Дубайської бухти. Золотий ринок, оптовий ринок тканин і ринок спецій – це просто полігон для ігрищ в торги. Про це трохи згодом.  

Dubai

Часом просто торкатися – замало для насолоди. Хамам! В Дубаї на відмінно засвоїли мистецтво паритись, милитись і розтиратись. «Чистота – половина віри», – говорив арабам ще пророк Мухамед. Тож спа-салон, а як на хлопський розум – то баня, є при кожному готелі, старшому за 3 зірки – фактично на кожному кроці.

Біла людина з не меншою насолодою опустить своє тіло на чистий пісок дубайського пляжу чи у теплу воду Перської затоки. Попри те, що в Дубаї розташований один з найбільших морських портів світу, а в акваторії міста ведеться розбудова чотирьох архіпелагів штучних островів, вода затоки чиста і прозора, без сторонніх запахів і жирних плям.

DubaiПляжі в Дубаї – на будь-який смак: при парках із платним входом, чистою кімнатою для зміни одягу, лежаками і рушниками напрокат; закриті пляжі при готелях чи апартаментах; пляжі виключно для жінок; громадські відкриті пляжі; а також дикі частини узбережжя, куди на вихідні місцеві європейці під’їжджають джипами прямо до води і влаштовують сімейні пікніки із купанням-загорянням. І всюди – майже ідеальна чистота.

Насолода смаком

Солодкий, просто-таки медовий, поживний і корисний, свіжий, начинений горіхами чи загорнутий у шоколад. Сухофрукт – ні, це не про тутешній фінік! Він соковитий і м‘який, і якщо ви ніколи не куштували його в Дубаї, значить не знаєте, яким має бути цей пальмовий плід насправді. В давнину (а якщо точніше – якихось 70 років тому) це був основний харч для людей, тварин, птахів і комах тут. Фінікову пальму увіковічили на дірхамах – валюті Об‘єднаних Арабських Еміратів, а також у рукотворних островах-пальмах, які видно з космосу. Свіжі фініки нині – це головний сувенір для туристів зі стажем і основа усіх найсмачніших арабських солодощів.

Те, що в Дубаї називають місцевою кухнею – переважно кухня ліванська. І дуже схожа на кухню кавказьку. Смажена на відкритому вогні ніжна і соковита баранина чи птиця, основні овочі – баклажан і томат, вдосталь зелені і цибулі, а також приправа, близька до суміші «хмелі-сунелі». Майже рідний смак. І гігантські порції!

Дубай – місто, де кожного вечора можна влаштовувати собі смакові екскурсії в кухні країн світу. Аргентинська і північноамериканська, середземноморська, індійська і китайська; елітні європейські ресторани і рибні таверни прямо на хвилях дубайської бухти; сушії, піцерії, цукерні з традиційними східними солодощами і гіркою міцною кавою в крихітних горнятках.

Нестачу автентичності (не всюди є кухарі з тієї країни, з якої заявлена кухня ресторану) справжнім гурманам сповна компенсують несмаковими атракціями. Наприклад, можна повечеряти в ресторані, який обертається: і поїсти, і насолодитись виглядом Старого Дубая (йдеться про ресторан Al Davaar («той, що обертається») – він розташований на 25 поверсі Hayatt Regency неподалік Дубайської бухти і за півтори години повністю обертається довкола себе).

Алкоголь в Дубаї фактично дорівнює марихуані в Амстердамі. Його продають лише в спеціальних місцях, які мають ліцензію. Шукати правильні дрінки варто у готелях-хмарочосах. На найвищих поверхах там завжди є оглядові ресторани чи бари. Алкоголь розслаблює і налаштовує на споглядальний настрій – такий, який, власне, і треба, щоб пізнати ще одну насолоду.

Насолода формою і кольором

Отже, шановні глядачі, влаштовуйтесь зручніше десь поверсі на 60-му, розбирайте свої склянки і увага на захід сонця – перед вами унікальна вистава! Забудьте про фотоапарат, зосередьтеся лише на цих поступових, невловимих змінах кольорів і відтінків. Сонце зникає і місто наче прокидається, неймовірними вогнями запалюються житлові квартали, будинки, ще недобудовані скелети хмарочосів і будівельних кранів, а вулиці перетворюються на космічні артерії, якими біжать яскраві еритроцити. Саме надвечір, коли місто вже сяє, але ще трохи видно і пустелю, і море, Дубай повністю розкриває свою нереальну красу, свою справжню форму і колір. І саме звідси, з цієї висоти людина може почуватись з цим містом на рівних. Ви ніби стаєте співучасником цієї величі.

Насолода марнотратством

Найбільші співочі фонтани в світі викидають в повітря одночасно понад 70 тонн води на висоту у 150 метрів. Найграндіозніший проект намивних островів – три архіпелаги у вигляді пальм і один – у формі глобуса з континентами Землі. Найвища в світі конструкція (і не просто конструкція, а фактично місто в місті), яку коли-небудь споруджували люди. Найдовший в світі критий лижний спуск (і це в пустелі, де спека сягає 50 градусів!). Акваріум на 10 мільйонів тонн морської води у найбільшому в світі шопінг-молі (не єдиному великому шопінг-молі міста).

Дубай – це найкумедніша колекція в світі різноманітних най-най-най. Воістину нові Врата Бога, такий собі монотеїстичний Вавілон 2.0. Адже всі ці дива і красоти тут для того, щоб забезпечити місто постійним кругообігом грошей. І якщо ви вже вирішили витратити свої кровні-зароблені-непосильною-працею, ви знайшли найкраще місто для цього.

Найвідоміші дизайнери одягу, виробники авто, яхт і літаків, меблів, ювеліри і годинникарі везуть сюди свої найкращі товари. В торгових центрах і шоу-румах Дубаю представлені фактично всі відомі бренди планети: від товарів De Luxе до casual і цілих discount-колекцій.

Що вже й казати про місцеві ринки! Вони тут теж на будь-який смак – і кондові старі ятки з товарами горою в старому місті понад Дубайською бухтою, і в шикарних сучасних і кондиціонованих стилізаціях під них, і в Global Village – цьому гігантському заміському ярмарку, який зібрав у своїх павільйонах народний промисел зі всього світу. Білі туристи тут не часті відвідувачі – в основному сюди збирається місцеве населення і гості з сусідніх країн. Та якщо ви вже забрели туди – торговці із задоволенням влаштують вам неймовірну виставу – для любителів торгуватися це справжня La Scala.

Dubai

Зазвичай українці уявляють собі Дубай як місце, де все можна купити за півціни. Але це напівправда. Дійсно, якщо ваша мета – Ferrari Scuderia останньої моделі або свіжа колекція Brioni, ви справді зекономите ще і дружині на Prado. А от марки середнього класу там продаються за ту ж ціну, що і в Україні, подекуди і дорожче. Але колекції їх шикарні!

Знижки в Дубаї – це грандіозна подія, що носить назву Торговий фестиваль. В січні з містом стається якесь запаморочення! Тисячі споживачів зі всього світу снують шопінг-молами з торбами і витріщеними очима в пошуках найнижчої ціни і потрібного розміру. І знаходять! І що головне – всім їм вистачає уваги консультантів і продавців, місця біля прилавка і на безкоштовній парковці. Дубай радий усій цій метушні і пропонує шоперам ще й додаткові сюрпризи. Розіграші неймовірних призів – злитків золота, коштовностей і шикарних авто.

Загрози для насолоди

Спека. Не варто їхати в Дубай влітку – це просто пекло. Температура дещо спадає лише вночі. Найкращий час для відвідин міста – жовтень і листопад. В будь-яку пору року знадобиться захисний крем.

Комарі. Вони – цілорічна напасть в Дубаї навіть на найвищих поверхах хмарочосів. Сідаючи надвечір на відкриту терасу, захопіть із собою засіб від цих комах.

Шамаль, або пильна буря. Часто трапляється зимою. Вітер піднімає з пустелі хмари пилюки і піску і утворює над містом жовтий туман. Зазвичай це затягується на кілька днів. Найкраще рятуватися від нього на лижній трасі Mall of the Emirates або на льодовому катку The Dubai Mall.

Dubai

Пішохідні прогулянки. Гуляти в місті приємно у парку, на пляжі, або по шопінг-молах. У крайньому разі – в кількох старих кварталах довкола фортеці біля Дубайської бухти. Але ніколи – по проспектах і бульварах від району до району, навіть коли треба просто зайти у сусідній торговий центр. Відстані поміж ними величезні, тротуари відсутні як явище, а по дорозі ще й доведеться обходити якесь чергове грандіозне будівництво. Щоб дослідити місто, краще покататись на двоповерховому автобусі від The Big Bus Tour з аудіо-екскурсією 8-ма мовами світу. Тож і житло шукати в тому місці, ще ви будете проводити найбільше часу – біля пляжу чи біля шопінг-молу.

Слава фоторепортера. Не варто фотографувати людей, надто жінок, закритих абаєю, без їх дозволу, або без дозволу їх чоловіка. Особливо, якщо ви сам – чоловік.

Алкоголь. Не пийте алкоголь в громадському місці, на вулиці чи в парку. В кращому випадку відбудетесь штрафом, в гіршому – депортацією.

Кошторис насолоди

Ціна за 7 денний тур починається з 700 доларів – переліт і проживання в 3* готелі.

Найдешевший автономний переліт, заздалегідь запланований від Air Arabia до міста Шаржа (за 20 км від Дубая) обійдеться в 3500 грн.

Ціни в 5* готелях починаються з 200 USD за ніч у двомісному номері. Ніч у 2* можна знайти i за 50. Шукати, зокрема, можна тут.

Готель, у якому ви забронюєте місце, відкриє вам візу і вишле її електронний варіант на пошту. По прильоті в аеропорт на паспортному контролі ви маєте показати роздруковану візу і на ній же вам поставлять штамп в'їзду.

Подача таксі в Дубаї коштує приблизно 2 USD. Кожен кілометр – 1,5 USD.

В місті також працює метро і є міські автобуси. Та громадський транспорт лише розвивається, наприклад квитки на автобус можна купити не на кожній зупинці, а метро з‘єднує лише три, і то – не найвіддаленіші райони міста.

Місцева валюта – дірхам (AED). 1 USD = 3,65 AED

Різниця в часі із Києвом +2 години.

Вихідні – п'ятниця і субота.