Esthetic Education та антени в чорно-білих кольорах
20 грудня істинні поціновувачі якісного арт-гаусного кіно могли отримати свої порцію задоволення у «Мистецькому Арсеналі». В рамках мистецького проекту «Антена» там відбулась презентація шедевру від майстра аргентинського кінематографу Естебана Сапіра «LA ANTENNA». Мелодійний музичний супровід до чорно-білого кінофільму створював один з кращих гуртів України Esthetic Education.Повний фотозвіт >>>
В порівнянні з «LA ANTENNA» блідніє навіть драматичний арт від геніяльної Кіри Муратової. Чорно-біле німе кіно з абсолютно сюрреалістичним сюжетом викликало серед глядачів фурор. Особливість цього фільму в тому, що кожен його набір з кількох десятків кадрів несе у собі художню цінність та окремий зміст. Картинки затягують мов у прірву і не дають відірвати очей. Проте для того, щоб цілісно осягнути сюжет фільму, потрібно його дивитись в абсолютному спокої і вакуумі від початку до кінця. Стрічка про місто, голоси мешканців якого вкрав володар міста – Містер ТБ. Фільм знято в 2007 році, це третя робота Естебана Сапіра. Стрічка відкривала цьогорічний кінофестиваль в Роттердамі й була названа кінокритиками одним з найкращих арт-хаузних фільмів останніх років.
Кіно супроводжується живим виступом гурту «Естетік Едьюкейшен». В деяких епізодах фільму грає латиноамериканська музика – тоді учасники гурту перестають виконувати свої композиції, танцюють.
Бельгієць Луі Франк, фронт-мен гурту, вітається з публікою англійською. Протягом вечора каже російською лише декілька фраз: «Спасибо» та «Мы вас любим».
«Esthetic Education» були достойним музичним супроводом до фільму. Людина, що чула Естетіків уперше, могла б руку дати на відсіч і з піною у роті доводити, що саме вони писали саундтреки до цього фільму – настільки гармонійно музика перепліталася з картинками на екрані. Хлопці відіграли повноцінне двогодинне шоу, яке може дати фору багатьом європейським музикантам. Луї Франк випромінював потужну позитивну енергетику і як завжди показував приклад абсолютної НЕпафосності, викликаючи шанувальників на сцену. Два найголовніші хіти гурту – «With You» і «Unbelievable» підряд один за одним могли ввести в ступор кого завгодно. Адже ці дві пісні є одними з найсильніших в репертуарі Естетіків, проте налаштовують на дві абсолютно протилежні хвилі.
Істинні шанувальники Естетіків знають, що Луї має звичку по декілька разів прощатись з публікою. Так було і цього разу. Луї Франк помахав залу ручкою і зробив вигляд, що йде зі сцени. Проте прихильники гурту знали, що він повернеться. Так і сталось. На «біс» Луї виконав улюблену Machine та «Василь Васильців» - пісню, що присвячується однойменному незабутньому персонажеві української сцени.
- Ми хотіли влаштували не просто концерт, а масштабне шоу. – розказує Юрій Хусточка, учасник гурту. – Спочатку планували зробити спільний концерт з якимись гуртами. – з якими саме, не зізнається. – Потім прийшла ідея кіноконцерту. Обирали між фільмом «Антена» та японським аніме.
Концерт затримали на годину. Весь цей час грала музика англійського гурту «Бітлз». В приміщенні холодно, молодь зігрівається коньяком та мартіні, який тут продають за ціною 20 гривень за 50 грамів напою.
- Це ж півлітрова пляшка має коштувати аж 200 гривень! – підраховує якась дівчина. – Сумніваюся, що вони нам наливають такий дорогий коньяк. Дешевше було би самим пляшку десь купити.
В січні усі учасники гурту їдуть в Індію. Шукати натхнення та нових їдей для творчості.
- На Новий рік виступатимемо в Пітері, а вже після свят їдемо в штат Махараштра (західна частина центральної Індії – прим. SUMNO.com). – Будемо жити в будиночку серед лісу. – ділиться Хусточка. – Дамо в Індії декілька концертів, точніш – це будуть просто відкриті репетиції гурту. Я в Індії був вже два рази, Луї – лише раз.
Кіноконцерт «Антена» відвідало близько 7 тисяч людей. Квитки коштували 70 гривень.
- Можливо, покажемо «Антену» ще в Москві. – каже Юрій Хусточка. – Хоча ми цього й не планували. Але такий шалений успіх в Києві надихнув.
Це вже не перший «кінодосвід» гурту. Свого часу, їхній трек «Unbelievable» було використано у фільмі Алана Бадоєва «OrangeLove». Крім того, Луї Франк, соліст гурту, й сам має акторський та режисерський досвід – після закінчення МХАТу він три роки працював у Монреалі актором, потім в Белграді зняв короткометражний фільм «Картіна».
В залі можно було побачити навіть шестидесятирічних бабусь, і шалених панків, і малолітніх емокідів, і зовсім цивільних осіб. Що свідчить про шикроку слухацьку аудиторію ЕЕ. Цей перфоманс зайвий раз підтвердив, що Esthetic Education є одним з найяскравіших проектів українського шоу-бізнесу, яким можна сміливо хизуватися перед Європою.
Фото: Андрій Божок
Повний фотозвіт >>>