Київ здригнувся від тевтонічного вибуху Accept
13 листопада в Києві, у концертному холі Stereo Plaza відбувся концерт легендарної німецької хеві-метал-групи ACCEPT, яка представила слухачам свою оновлену шоу-програму. Справжні поціновувачі важкого року і навіть випадкові бажаючі провести вечір люди отримали справжній заряд найпозитивніших емоцій і сповна насолодилися космічною енергією, яку щедро скидали в зал королі рок-музики.
Як і слід було очікувати, аншлаг був не те що повним – він переливався через вінця. Досить просторий, створений саме для такого роду видовищ хол STEREO PLAZA вмістив 4000 людей різного віку, переважно чоловічої статі, що характерно для рок-концертів. Цінителі якісного живого звуку не пошкодували грошей на досить таки недешеві (від 300 до 1200 грн) квитки улюбленої групи і не помилилися.
Металеві маестро показали вищий клас артистичної майстерності, музичної техніки і, що не зайве для представників цього жанру, неймовірну фізичну витривалість. На сцену вийшли сухорляві, спортивні, пластичні люди, які й не збираються старіти. Дивлячись на них, мимоволі промайнуло в голові: добре, хоч не на танках до нас приїхали! (Такі ось асоціації з новим концертом гурту під назвою "Сталінград").
У Києві група виступала вперше і за лічені секунди налагодила щільний контакт із залом, який шаленів не стільки від алкоголю, як від радісного збудження, і, підспівуючи своїм кумирам, навіть по нотах потрапляв. Дехто так «відривався», виписуючи фантасмагоричні фігури танку у стилі «хеві», що мало не падав через загорожу другого поверху. Тут, нагорі, в ошатних кріслах за столиками, де романтично палали язички свічок, де офіціанти (дивувало, як їм удавалося щось розчути!) розносили суші, бутерброди з червоною ікрою та інші витребеньки з алкогольними напоями за подвоєною ціною, розташувалися ймовірні віп-персони. Звідси сцена була як на долоні, і живе, вулканізуюче диво Accept було зовсім поруч.
Гості щиро вигукували освічення в коханні Києву, дякуючи публіку за виняткову сприйнятливість. У якийсь момент на сцені замайорів синьо-жовтий український стяг, і це було красиво і невимушено.
Примітно, що музиканти працювали на совість, інтервали між піснями тривали максимум п’ять секунд. І чи потрібно говорити, що все відбувалося в натуральному живому звуці? Фантастика, але й після двогодинного живого концерту металісти виглядали свіжими й невтомними. З огляду на їх підтягнуті статури, здоровий колір обличчя і сяючі очі, музиканти дружать швидше зі спортом, ніж з алкоголем.
Вимоглива публіка, що виросла на родючому грунті рок-н-ролу, купалася в віртуозних пасажах найвищої проби. Канонада децибел не глушила, а, насмілюся сказати, навіть зціляла. Зникла втома, осіння депресивність та інші прикрощі, від яких страждають жителі мегаполісу. Якби в той вечір на якомусь хитрому приладі виміряти рівень позитивної енергії, то він досяг би вищої точки. А якби концентрат цієї енергії запустити в якийсь двигун – це було б дуже якісне альтернативне екологічне паливо!
І кожного разу на рок-концертах спадає на думку: не дарма ж рок-музика була під забороною в тоталітарних державах, і вона ж деякою мірою їх і розхитувала. А справа в неймовірному відчутті свободи, яку відчуваєш, слухаючи важкий метал чи який-небудь інший, лише б справжній, рок.
Не хотілося бурчати, але після такого концерту людина навряд чи стане за власним бажанням слухати фальшиву підробку, вироблену клептоманами й дешевими позерами вітчизняної рок-музики, не кажучи про попсових фонограмщиків.
Для довідки. Просто не віриться, що з часу заснування (1971) трудовий стаж групи ACCEPT становить... 41 рік, з них 31 вони перебувають на піку музичного олімпу. За версією DigitalDreamDoor (DDD) Accept посідає 43 місце серед 100 найбільших хеві-метал груп, 9 місце серед 100 найбільших пауер-метал груп, і 159 місце серед рок-поп-артистів 80-х
років. У 1986 році журналом Bravo, Accept була визнана кращою концертною групою. Той же статус Accept був наданий в Японії.
ФОТОГАЛЕРЕЯ >>