категорії: музика репортаж

Linda & Stefanos - рідкісні птахи в Києві

теґи: Лінда, Стефанос, trip-hop

DSC_0323

В неділю, 14 квітня, в Києві відбулася знаменна подія для любителів музичного неформату: в клубі Crystal Hall виступила кумир 90-х, «біла ворона» російського шоу-бізнесу – Лінда. Разом зі своїм чоловіком, грецьким музикантом Стефаносом Корколісом, вона представила проект «Bloody Fairies», а також виконала старі хіти та нові пісні.

Власне, на цьому можна закінчити офіціозний вступ, оскільки спілкування зі співачкою розбило всі наші уявлення про рок-, поп- та інших зірок. Прес-конференція пройшла в абсолютно неформальній обстановці – здавалося, в охоронцях клубу було більше зірковості, ніж у самій Лінді. Співачка фотографувалася із журналістами та шанувальниками, з гумором і гідністю відповідала на набридлі питання про старі хіти, продюсерів і своє зникнення з ТБ. А деякі репліки могли б у вигляді гасел прикрасити стіну будь-якої творчо мислячої людини. Наприклад, на питання про майбутнє альтернативних музичних жанрів в СНД Лінда і Стефанос майже в один голос заявили: «Музика – одне ціле. Буває погана музика і хороша музика – це єдина відмінність».

Лінда і Стефанос називають себе немедійними артистами. Їх не надто турбує популярність і думка ЗМІ. «Я йду своїм шляхом, нехай хто хоче – приєднується», – сказала співачка. Ставка на ідеї і сенс – їхній секрет успіху. І треба сказати, що поки «широка публіка» на просторах СНД шукала нових ідолів, творчий дует обзавівся зв'язками за кордоном і почав роботу з Хейдном Бендаллом – рекорд-продюсером Пола Маккартні, Кейт Буш і знаменитого тріп-хоп колективу Massive Attack. На одній зі знімальних майданчиків Лінда і Стефанос познайомилися з самим Тімом Бертоном, який ще недавно здавався їм недосяжною легендарною особистістю. «Якщо робити те, що подобається, все приходить само собою», – підсумувала Лінда.

DSC_0299

Говорячи про новий проект «Bloody Fairies», Стефанос підкреслив, що в жодному разі не хоче штучно просувати його на ринок. «Криваві феї» – це низка перетворень однієї жінки, що проходить через відомі літературні образи: Сплячої Красуні, Снігової Королеви, Маргарити, Соломії – і одночасно підбірка іносказань, натхнених класичними творами, як літературними, так і музичними. Стефанос – професійний піаніст, і на одному зі своїх концертів він вирішив провести ризикований експеримент. «Це був концерт для людей, які люблять і слухають тільки класичну музику. Я вирішив зіграти для них пісню «Маргарита». Це був справжній вибух. На Youtube є відео». Досвідчена публіка схвалила сміливу ідею музиканта.

Увечері у кореспондентів була можливість перевірити це на власному досвіді. Мабуть, єдиними мінусами концерту можна було назвати годинне запізнення (втім, це скоріше претензія до організаторів і традиція нашої публіки збиратися не вчасно) і зайво гучний звук – знаходитися прямо під сценою було важко. На відміну від багатьох артистів, Лінда «завела» публіку з першої ж композиції – знаменитої «Ворони», яка звучала в живому виконанні настільки потужно, що нітрохи не здавалася обридлим шлягером. «Круг от руки», «Марихуана», «Цепи и кольца», «Мало огня» – всі старі-добрі пісні органічно поєднувалися з новими, незважаючи на явні відмінності в стилі. Новинки теж не залишили байдужою строкату публіку, що закружляла під божевільний готичний вальс «Маргарита» і на ходу підхопила слова «Sleeping Beauty».

DSC_0236

Було помітно, що за довгих двадцять років Лінда не тільки не втратила своєї нервової чарівності, але й набула чогось більше. Стефанос порівняв ранній період її творчості зі школою: «Там було добре, але повертатися туди – нудно». Втім, справа не тільки в часі, і це добре було видно по тому, як поводилися артисти на сцені і в житті. На думку спадала фраза Лінди з тієї ж прес-конференції:

«Неважливо, хто йде попереду і хто йде позаду – важливо, хто йде поруч. А коли хтось йде поруч, можна гори звернути».

І ми щиро сподіваємося, що у них все вийде, і дует цих рідкісних птахів ще повернеться до Києва з новою програмою і оглушливим успіхом.