Максим Кідрук: мандри Близьким Сходом
10 лютого 2011 р. письменник та мандрівник Максим Кідрук в «Книгарні Є» в форматі прес-конференції провів свій перший публічний захід після повернення з двомісячної подорожі країнами Близького Сходу. Розказувати йому було що, адже трапилося так, що в маршруті Ліван – Сирія – Йорданія – Єгипет останнім пунктом був Каїр і на Максимове письменницьке везіння саме в цей час там «трапилася» революція. Але тижнем на майдані Тахрір його пригоди в арабському світі не завершилися, адже далі було затримання еміграційними службами в Дамаску та нарешті звільнення завдяки втручанню дипломатичних служб.
Отже, далі Вам пропонується повний відео-звіт з прес-конференції (знімав Альберт Фараон).
1. Під час поїздки письменник на власні очі побачив понад 30 пам’яток древніх цивілізацій, серед яких славнозвісний Баальбек, Апамеа (столиця держави Селевкідів), Крак-де-Шевальє (замок хрестоносців), Пальміра, Джераш, Петра, Карнак, Медінат-Хабу, храм Хатшепсут, Луксорський храм, храм Хатор у Дендарі, Абідос та ін. Основну увагу мандрівник приділяв пошуку слідів древніх цивілізацій, котрі, можливо, населяли долину Нілу задовго до перших фараонів. Крім того, протягом двох місяців Кідрук відвідав Мертве море, пустелю Ваді-Рум (Йорданія) та п’ять абсолютно відірваних від світу і важкодоступних оаз, які лежать далеко від туристичних маршрутів у самому серці Сахари, а саме: оазу Аль-Харґа, оазу Дахла, оазу Фарафра, містечко Бавіті (оаза Бахарійя) та останній оплот пустельних берберів — оазу Сіва, що майже на кордоні з Лівією. В цілому Максим провів у пустелі посеред бедуїнів та берберів майже місяць.
2. Повернувшись після мандрів Західною єгипетською пустелею до Каїра, Кідрук став мимовільним свідком заворушень у єгипетській столиці. Мандрівник жив у готелі на відстані одного кварталу від майдану Тахрір – незмінного епіцентру революції. Це розповідь очевидця про все, що відбувалося в Каїрі протягом тижня найгарячіших сутичок – з 28 січня по 3 лютого.
3. Після того, як Кідрук залишив Каїр, пригоди не закінчились. Письменник планував пробути в Дамаску (Сирія) три дні і лиш після того вилітати до Києва (літак з Дамаску до столиці України літає лиш раз на тиждень), проте його затримали в аеропорту Дамаска. Річ у тім, що на кордоні митники безцеремонно вимагали хабара, відмовляючись інакше надавати візу. Кідрук відмовився. Після цього у нього відібрали багаж і, не повернувши грошей за візу, грубо спровадили геть. Мандрівник спробував дізнатися ім’я полковника, котрий вимагав хабара, у відповідь на що отримав недвозначну погрозу. Ситуацію вдалося владнати лише завдяки втручанню консула України в Сирії. Письменник висловлює вдячність Ігнатовському Євгену Євгеновичу, консулу України в Сирії, котрий доклав максимум зусиль при вирішенні інциденту в дамаському аеропорту.
4. Розповідь Максима про щось «надзвичайно незвичайне» з того, що трапилося на маршруті подорожі.
5. Як буде називатися нова книжка Максима, про що вона буде розповідати? Декілька слів про досвід спілкування з агресивним натовпом та спостереження життя за межами туристичних маршрутів, а також славнозвісне арабське Wellcome...
6. Чим займалися демонстранти на майдані Тахрір на початку революції та під час нагнітання ситуації і провокацій.
7. Про джерела фінансування поїздки та її бюджет.
Поїздка була організована за сприяння журналу «Мандри» та компанії «PocketBook» – українського виробника електронних пристроїв для читання.
Сайт Максима Кідрука: kidruk.com