На фестивалі «Трипільське коло» заборонили вживати алкоголь
Минулих вихідних у Ржищеві, що за 70 кілометрів від Києва, відбувся перший еко-культурний фестиваль «Трипільське коло. Вода». Його провели на полі площею 15 га. Вдень там влаштовувалися народні ігрища, працював ярмарок та спортивні майданчики, а ввечері виступали українські та закордонні етно-гурти.
– Ми задумали цикл фестивалів «Трипільське коло», які проходитимуть під знаком різних стихій, – пояснює організатор Олесь Журавчак. – Цьогорічна стихія – вода. Ми намагалися пояснити людям, що варто берегти воду. Адже сьогодні вони забруднюють її, а завтра – споживають у їжу і псують своє здоров’я.
На території фестивалю були розставлені стенди, що розповідали про основні джерела забруднення води, причини парникового ефекту. На одному з них висіла велика карта України, де відвідувачам пропонувалось позначити річки, на яких вони відпочивали.
Вхід на фестиваль коштував 20 грн для студентів та 40 грн – для дорослих.
– Ми з чоловіком прикинулися студентами й заплатили за вхід вдвічі менше, – хвалиться якась жінка подрузі. – Ми тільки що будували трипільську хату, – веде вона далі. – Там волонтери з дерев’яних колод спорудили каркас хатки, а усі бажаючі могли ліпити стіни з глини та гілля. Але щось сумніваюся, що за три дні люди дороблять той будинок.
«Трипільське коло» став першим українським фестивалем, на якому заборонили продавати та вживати алкоголь. Ціллю організаторів фесту була пропаганда здорового способу життя.
– Пиво за 5 грн. можна було «нелегально» придбати у наметах з їжею, – розповідає 22-річний Андрій. – Або ж доводилося купувати його в селі і тихенько пити в наметі, ховаючись від волонтерів-охоронців.
Біля воріт на виході стояли двоє волонтерок, і просили відвідувачів написати на спеціальному плакаті найяскравіші враження від фестивалю. Серед спогадів значились різні, зокрема – такий: "Годинна черга за картопляними млинцями".
Фестиваль готували та обслуговували понад сто волонтерів.
– Я приїхала за чотири дні до початку фестивалю, – розповідає 20-річна Люда з Івано-Франківська. – Це був перший день роботи волонтерів. Тоді зареєструвалося п'ятдесят людей, хоча очікувалося сто п'ятдесят. Ми тут застали голе поле, – продовжує вона. – Спочатку організатори намалювали мапу, а ми вже відповідно до неї порозставляли сцени, місця для атракціонів, харчевні. Вийшло, правда, трошки не так, як на карті – з невеликими відхиленнями, – сміється.
Останню фразу чує якийсь хлопець, що проходить повз, приєднується до розмови:
– Ви на мапі Дніпро намалювали не з того боку, крім того, пляж від фестивальної зони відділяло величезне урвище. Туалетів, які на ній позначені на карті ми взагалі не знайшли, а душ був аж один на таку велику кількість людей.
Деякі волонтери жили в наметовому містечку, дехто – у селян. Торгова марка "Дригало" виділила для них 100 кг вареників, якими годували безкоштовно, решту ж харчів доводилося купувати за власний кошт.
Хедлайнером фестивалю стала Руслана. Вона представила фрагмент зі свого нового шоу "Дика енергія", який в Україні поки бачили лише глядачі фестивалю "Таврійські ігри" у Новій Каховці.
– Руслана погодилася на доволі невеликий гонорар, в порівнянні з тими, які вона просить зазвичай, – розповідає Олесь Журавчак. – Зробила це на моє особисте прохання. Адже ми вже давно дружимо. Інші гурти виступали теж за доволі умовну плату. Але усі розуміли, що фест проводиться вперше, спонсорів поки мало.
Окрім Руслани виступили українські колективи «ДахаБраха», «Тінь сонця», «АтмАсфера», «ДримбаДаДзиґа», «Трігон» з Молдови та «Осіміра» з Білорусії.
Фото: Анастасія Міхеєва (http://stace.io.ua/album132538) ; офіційний сайт Руслани
добре шо заборонили,погано шо всеж до люду не дійшла ота ідея(((