категорії: музика репортаж

Національна битва гуртів 2008. Відео

АННА26 жовтня  в київському клубі «Бінго» відбувся Національний Фінал Битви Гуртів, закородоном вона більш відома як The Global Battle of The Bands, або просто GBOB.
Як ще до початку запевняли організатори – це найсильній фінал з тих, які були в Україні. А він вже п’ятий. Рівень виріс в усьому, як в організації дійства так і у музикантів. На відборах відсіяли майже весь «непотріб», тому до фіналу потрапило лише кілька гуртів, які абсолюто туди не вписувались, сталось це завдяки глядачам у залі, вони на відборах теж мають право на голос (гурти звісно наприводили своїх друзів).

 

Фото у розділі "МАРМИЗИ" 


А от у фіналі все вирішує лише компетентне журі. Можна зразу сказати, що результатами цьогорічного фіналу здивовані всі, включаючи організаторів і навіть журі.

Отже по порядку, першими того вечора на сцену легендарного диско-клубу піднявся дніпродзержинський гурт Факультет, видали вону потужну порцію драйву та звучали напрочуд якісно, нажаль нівелювалось це все відсутністю нового, свіжого матеріалу, хоч пісні грали й не старі.

 



Одразу після них був розрив залу, жеребкуваня вирішило, що другими буде грати команда, яка є однією з найвідоміших серед українських альтернативних угрупувань. АННА розірвала зал одразу ж, нажаль лише дві пісні, публіка була в захваті та вимагала ще, втім формат фестивалю цього не довзоляє.

 

 


Третій гурт, як і АННА, приїхав підкоряти столицю зі Львову, схоже їм вдалося зібрати чимало гарних відгуків, пост-рокові мотиви Dalai Lama вразили багатьох, поведінка музикантів на сцені взагалі заслуговує окремої розмови, їхні тіла нагадували гумових ляльок, яких можна будь-де і будь-як згибати.
Одразу за ними, вже кияни, Freddy Marx, зі своєю цікавою музикою, яку важко віднести кудись, відчувалось, що на відборі виступили вони куди краще. Закінчили своє шоу традиційно - падінням на сцену.

 



П’ятим грав гурт Последний Сеанс, який потрапив до фіналу завдяки голосвам залу. Гурт дещо смішний, під час їхнього виступу в залі водили хороводи.

 



Одразу після них на сцену піднявся гурт Buzzmonster, на чолі якого тендітна Катя Рокова, відома також по гурту Інді.Я. Співали французькою й багато, аж три пісні.Доволці цікаво для української сцени.

 



Сьомий гурт Небо для Себе відзначився цікавими, але тягуми піснями. Зате наступні виконавці додали в цей вечір трохи якісного попу, гуртКонтрабанда.com.ua, відомий українському глядачеві ротаціями на музичних каналах.

 

 

 

 


Запам’ятався хлопчик який стояв біля краю сцени, того де музиканти спускались і йшли в гримерку, він активно кричав та вимагав автографів у всіх без виключення, як у Васі Прозорова (лідера гурту ТОЛ), який тусувався за кулісами, так і у попсової контрабанди.

Pins цього разу привезли до столиці дивні інструменти, на початку першої пісні був задіяний маленький електронний пристрій, що видавав цікаві звуки, одразу після яких залунали відомі всьому залу слова: «Лора, Лора, Лора!!». Перед другою піснею використали хлопці інструмент, яким зазвичай супроводжується бойовий танок Капоейра. Щоправда таке використання досить дивне, адже використання як такого майже не було, та й «Лора» приїлася багатьом вже.

 

 


Десятими грали хлопці, які зовнішністю нагадували old-school металістів, грали вони хард-рок та називались Spirits.

 

 


За ним виступав гурт Стерх, який грав щось подібне на російський рок, так само не дуже цікаво nu-metal'ом продовжував далі розважати людей і журі й гурт Elevate To Heaven.

 

 

 

 

 
Тринадяцятими піднялися на сцену молоді, але надзвичайно талановиті The Homebodies, які в черговий раз розрівали зал на шматки. В перерві між піснями вони довго налаштовувались, після чого вокаліст гурту заявив, що грають вони на дешевих інструментах, тому й лажі такі трапляються. Ну якщо їхні гітари Gibson SG, Fender Telecaster справді дешеві, то мабуть вони представники «золотої молоді».

 

 

 

Наступним грав гурт «проведений залом», Never Seen змусили посміятись з їхніх костюмів, вокалістка гурту не вписувалася у загальний вигляд команди зі пригламуреним іміджем. До речі про учасників, кожен ніби грав, щось своє, все це разом ніяк не звучало в купі.

 

 


Чотирнадцятими були Dalai, молоді та перспективні. За півроку активної роботи дали чимало концертів, цього разу звучали не так як можуть, а можуть краше.

 

 


Далі була доволі відома Мерва, яка дуже довго вже обіцяє дебютний альбом. Хлопці змінили імідж, а от музика все та ж – nu-metal із сопілкою.

 

 

Далі знову гості зі Львову, nu-metal'ева НіагАра, з жіночим воалом. Грали вони досить потужно, але не змогли зачепити старим матеріалом. 


Вісімнадяцятим грав гурт Гапочка, утворений вокалісткою Катею Гапочкою. Грають вони дуже якісний поп-рок з домішками фанку та ейсід-джазу. Вокалістка також підігрує на акустичній гітарі.

 

 


Наступними грали франківці Кораллі, грали спочатку етно-панк, потім перейшли на щось легше, при цьому вони використовували трембіту, а вокаліст тримав табичичку за написом «London» (саме там відбувається світовий фінал).

 

 


Двадцятими стали Marakesh, які з’явились у нарядах, де були сріблясті елементи, вокаліст Марік навіть був у сріблястих штанях. До гри, виконання ітп. претензій жодних, все на найвищому рівні. Під час виступу Марік також встиг пострибати в залі, разом з прихильниками.

 

 


Далі були Tango Tempo, вони вже третій рік виступають у фіналі, такі казуси трапляються в правилах. На чолі цього ужгородського гурту чорношкірий Мартін. Виконують вони суміш з хіп-хопу, ейсід-джазу та тріп-хопу.

 

 


Закривали конкурсний вечір гості з Сум, гурт Ет Сетера, вони потішили доволі приємними мелодіями та неабияким шоу за участю манекенів із заклеєними ротами, а наприкінці засипали «Бінго» грошима, викинули сотні дрібних монет.

 

 


Поки журі підраховувало голоси, на сцені грали переможці минулого року, Атмасфера, вони в Лондоні зайняли 4 місце.
Після наради було вирішено, що комапнія Semenets Film спільно з Enter Music дарують кліп гурту Гапочка (пізніше дізналися,що гурту Dalaiтакож пощастило з кліпом).

Одразу після цього оголосии список 6–ти гуртів переможців:
6. Кораллі
5. Гапочка
4. Мерва
3. Pins
2. Freddy Marx
1. Tango Tempo

Відомо, що журі саме неочікувало такого результату, адже на перше місце різними членами ставилося десять команд. Дводенний Світовий фінал відбудеться в Лондоні 14-15 грудня 2008 року у концертній залі London Scala
 

 

 

З

е

л

е

н

и

й

Л

о

з

о

в

и

й

І

в

ч

е

н

к

о

Д

о

р

о

ш

е

н

к

о

В

і

х

о

т

ь

D

e

u

s

Г

у

л

и

к

П

т

и

ц

а

К

у

л

і

к

о

в

К

о

с

т

р

и

к

і

н

а

К

р

а

в

ч

у

к

П

и

л

и

п

е

н

к

о

М

а

л

и

г

і

н

Т

а

р

ш

и

с

Ш

е

в

ч

е

н

к

о

М

о

л

ч

а

н

о

в

З
а
г
а
л
о
м

Tango Tempo

-

-

6

10

10

-

-

-

2

8

8

8

-

2

-

8

62

FREDDY MARX

-

4

-

-

2

10

6

2

8

10

4

-

8

-

-

6

60

PINS

4

8

8

2

-

-

-

-

-

-

10

6

4

-

-

10

52

MERVA

6

2

-

-

4

-

10

8

-

4

6

-

10

-

-

-

50

ГАПОЧКА

10

10

-

-

-

-

-

-

6

-

-

2

6

8

6

-

48

КОРАЛЛІ

2

-

-

-

8

4

2

10

10

2

2

-

2

-

-

-

42

dalai lama

-

-

10

6

-

-

8

-

-

6

-

4

-

6

-

-

40

АННА

-

-

-

-

-

8

-

4

-

-

-

-

-

10

8

4

34

Marakesh

-

-

-

8

-

6

-

6

4

-

-

-

-

4

4

2

34

НіагАра

-

6

-

-

6

-

-

-

-

-

-

-

-

-

10

-

22

Ет сетера

-

-

2

-

-

-

-

-

-

-

-

10

-

-

2

-

14

НЕБО для

СЕБЕ

8

-

-

-

-

-

4

-

-

-

-

-

-

-

-

-

12

Контрабанда

.com.ua

-

-

4

-

-

2

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

6

Buzzmonster

-

-

-

4

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

4

 

 

 

Гурти, які не потрапили до таблиці, не отримали жодного балу.

Переможцем Національного фіналу визнано гурт Tango Tempo (Ужгород).

Право участі в Національному фіналі наступного року отримали гурти:

FREDDY MARX, PINS, MERVA, ГАПОЧКА, КОРАЛЛІ.

 

Фото у розділі "МАРМИЗИ"

Автор: Наталя Фокіна

 

 

Дякуємо за співпрацю, акредитацію та надане відео організаторам українсього GBOB'у, і зокрема лейблу "ІншаМузика".