категорії: музика репортаж

НУМЕР482: КАВАЙ з нами!

Дебютний альбом - це завжди переломний момент у житті групи. Адже саме в цей період на карту ставиться її подальше майбутнє: знайде музика свого споживача чи так і не користуватиметься попитом. От до цієї знакової риски виважено, але достатньо впевнено добралися музиканти одесько-київського гурту НУМЕР482.

 "Кавай" - японське слівце, що позначає миловидність, дитячість за словником і поєднання непоєднуваного за стилевизначенням. Це слово і охарактеризувало першу офіційну роботу групи, котру музиканти презентували 2 жовтня 2004 р.

На конференцію у STORE205 з'явилося не так багато журналістів, активність же проявило ще менше. Але виключно не тому, що група не сильно популярна в широких колах. Цей фактор цілком поправимий. Найбільш прискіпливим виявився Анатолій Вексклярський, ведучий програми "Шо у Толі" на телеканалі "М1". Його "закиди" на рахунок "порнографічності" обкладинки (там зображений оголений животик дівчини - Марини Куконеску - прим. авт.) призвели музикантів в неабияке сум'яття - чи не тому, що вони альбом тримали в руках вперше, бо він півгодини як побачив світ Божий, аВіталій Кириченко неприховано дивувався перекрученим назвам пісень. На запитання, чи не вважає себе група жертвою моди через те, що стиль "кавай" був страшенно популярний в минулому сезоні, а мода, як відомо, річ нетривка, соліст групи відповів: "Кавай - це вже класика.

Тобто, і НУМЕР482 стане класикою?

Ні. Цього не хотілося б. RHCP і U2 - це не класика. Завжди модна альтернатива".

Переконатись у цьому можна було цього ж вечора на Площі Знань біля БК КПІ завдяки Всеукраїнському молодіжному центру "Перлини Сезону", де відбулася презентація альбому "Кавай" назагал. Заодно концерт був приурочений і до дня київського студенства. Привітати одних та інших з'явилися й інші молоді гурти: Хата, Disclaimer, Джай Бату, Скай та Sбей пепел's, а також ведучий акцii - Сірик.

Джай Бату - група запальна, але чомусь найбільше зачепила ліричною піснею "Атлантида". Скай, не зважаючи на простоту деяких текстів, запам'ятались ритмом. Пепли виграли тільки за рахунок кавер-версії "Song 2" (Blur). У проміжках між виступами музиканти ділилися враженнями від дебютного альбому своїх колег.

Олексій, Джай Бату:

Я чув цей альбом ще в робочому стані - дійсно, це кльовий альбом. Той саунд, який вони знайши з групою, він унікальний. Мені хотілося б так само працювати, щоб знайти свою фішку, свою родзинку - я їм заздрю. Мені цікаво слухати роботу Нумерів, тому що це фірмова музика і українські слова дуже гарно в ній звучать. Словом, реально кльовий альбом! Тому я бажаю всьому українському народові чим швидше його почути, щоб ця музика була в кожному домі. Адже це нова українська музика. Колись Океан Ельзи в Україні робили український рок, так? А тепер це роблять Нумери. Я дуже ціную те, що маю можливість спостерігати період становлення української музики.

Олег, Скай:

Я чув тільки пару пісень. Враження афігєнне. Ці чуваки далеко підуть! Вони заслужили, шоб далеко піти і вони це зроблять! У них своя філософія, своя політика. Бажаю, щоб Нумери і надалі придумували цікаві, кльові вєщ... ні, ВЕЩІ! (сміється).

Франц, Sбей пепел's:

Мне очень нравится драйв, который Нумера передали в музыке, нравится, как Виталик спел - у него очень хорошая подача и эта профессиональная запись вполне достойна украинского рынка. Критиковать не берусь, потому что мы и сами еще не выпустили что-то достойное. Но, я думаю, что у них может быть вполне большое будущее. Я желаю, чтобы НУМЕР482 - этот украинский штрих-код - продавался во всех странах мира!

 

Після таких побажань важко себе не виправдати. І Нумерам без особливих напружень вдалося це зробити. Під час виступу музиканти виконали всі пісні з новоявленого альбому плюс стьобну "Джагу-джагу", під час якої фан-клуб групи зажигав особливо активно. Віталію Кириченку на відкритому майданчику було надзвичайно просторо, тому не обійшлося і без стійок на голові і всіляких інших шаленостей та викрутасів. Крім того, між піснями він встигав заводити натовп фразою-неологізмом (нумерологізмом?:)): "Кавай з нами!". І студентство було більш, ніж слухняним. За це їм добряче дісталось: зі сцени полетіло кілька пухнастих іграшок, котрими була прикрашена сцена - як елемент кавайності. І навіть дощ, який, було, почав накрапати, одразу ж перестав. Отже, музика НУМЕР482 має здатність впливати на погоду. І в українському шоу-бізнесі теж. В найближчому майбутньому.