«Поетичний День молоді з журналом «Дніпро»: позитив в літературній альтанці
Львівська погода в День молоді нагадувала швидше початок квітня, аніж вже ось-ось середину літа. Пронизливий холодний вітер, загрозливі темні хмари, вогка від дощів земля малювали картину літнього дня якогось скандинавського, а не українського. Проте навіть такі примхи рідної природи не завадили справжнім поціновувачам поезії зібратися в Парку імені Івана Франка, аби приємно провести пообідній недільний час в товаристві поетичного слова та один одного – саме там мала відбутися «Поезія на траві» з журналом «Дніпро».
«Мала відбутися» – не тому, що не відбулася. Через дуже непевні погодні умови всього-на всього трохи змінила формат, перемістившися з вогкого килимка паркової трави в нехай і бетонну, але все-таки оточену зеленню альтанку в самому центрі парку, аби «поезія на траві» раптово не перетворилася на романтичну й екстримальну, але від того не менш мокру «поезію під дощем».
Окрім анонсованих Альбіни Позднякової й Катерини Міхаліциної (Оніщук), почитати свої твори зголосилися й інші знані талановиті львівські й не тільки львівські автори.
До слова, це вже не перші читання, організовані у Львові літературно-художнім журналом «Дніпро». Рівно місяць до цього, 26 травня 2011 року, в книгарні «Є» пройшли «Літературні читання з журналом «Дніпро», де редактори й автори журналу знайомили гостей зі своїми найновішими творами, обговорювали роль «Дніпра» в літературному зокрема й культурному загалом житті країни і міста. Тішить, що перші кроки до перетворення читань з журналом «Дніпро» на добру традицію вже зроблені.
Почати поетичні читання в альтанці (під куполом якої, до речі, гарна акустика для такого дійства) вирішили з хлопця і з… прози. Прозовим рядкам Віталія Репети поетичної натхненності не бракувало – із задоволенням послухали два нових оповідання письменника, який теж є одним з авторів «Дніпра».
Альбіна Позднякова продовжила свою «поетичну кулінарію». Чуттєвими рядками тік по губах свіжий «Лимонад», розтікалися пахощі українського «Борщу» та італійської «Лазаньї», збуджуючи літературно-кулінарні апетити слухачів. Поетичним малюванням натюрмортів і пейзажів продовжила читання Катерина Міхаліцина, рядок за рядком тонким словесним пензлем витворюючи тремкі полотна.
А далі прозовим й поетичним позитивом зарядила всіх молода львівська письменниця Світлана Корчагіна, залишивши на обличчях слухачів теплі щасливі усмішки. Трохи іншу поезію читав Андрій Грецький: чоловічу, жорсткішу, з еротично-порнографічними моментами.
Оля Зеліско вирішила трохи налякати слухачів й зіграти на дисонансі емоцій – почала з дуже песимістичного вірша, зате кожен наступний був дедалі більше сповнений ніжності й позитиву.
Подарували насолоду красиві читання київського гостя – Заза Пауалішвілі доповнив поетичний вечір чоловічою лірикою, прикувавши увагу львівського поетичного люду.
А опісля читань, трохи промерзлі під холодним вітром, пили гарячий чай і ділилися емоціями. А емоцій було вдосталь: від людей, від поезії, від атмосфери. І всі – тепні й позитивні, на противагу прохолодному червневому дню. Так закінчився поетичний День молоді з журналом «Дніпро», залишивши багато гарних вражень та цікавих ідей для наступних літературних зустрічей.
В день молоді..молодим гарно пишеться.."Молодим вєздє у нас дорогу, старикам вєзде у нас почет"..лозунг радянських часів..Боже..як все перевернулось..да навпаки..Отакої..
в наших силах поставити світ з голови на знову ноги