В Кіровограді «ремонтували» творчість Антонича
29 жовтня о 17.00 в рамках «Антонич-фесту» в Будинку вчителя міста Кіровоград відбулося експерементальне читання: поєднання поезії, малюнку, музики.
Невеликий зал. Майже камерна обстановка. Тиха музика «Сестер Тельнюк». Два мікрофона і якась незвична сцена. Старі газети, обляпана фарбою табуретка, драбина. Вішак із сірим піджачком і запилена люстра на підлозі. В кутку мольберт і пара, яка живо обговорює малюнок, додає штрихи. Зал поволі наповнюється. Здається, всі тут знають один одного. Тепло і затишок. По залу бігає малюк, приязно посміхається і вітає обіймами учасників.
– Сьогодні наше читання присвячене Богдану-Ігорю Антоничу. Цього року святкуємо 100-річчя із Дня його народження. Але про цього поета знаємо досить мало. Вивчаємо в школі, але його складно зрозуміти. Не кожен зможе його процитувати. В нас сьогодні дивне оформлення сцени. Стан ремонту. Це тому, що ми хочемо відремонтувати, відреставрувати творчість Антонича, – пояснюють організатори.
Ага... От ніби початок. На сцену виходить перша поетеса. Зал впізнає – Надя Гармазій. Читає Антонича, а потім власні вірші. Аплодисменти. Наступна – Олеся Копецька. Читає виразно і проникливо.
Організатори запрошують усіх бажаючих прочитати поезію Антонича, поділитись враженнями. Далі година емоцій. Хтось професійно декламує вірші, хтось відшукує улюблену поезію, дехто вперше і нерішуче виходить на сцену, щоб прочитати невідомого досі автора.
На сцені з’являється Максим – соліст відомого в Кіровограді гурту «Архів». Акустична гітара, гарні вірші і музика не залишили глядачів байдужим. Мікрофон не працював, але все було чудово чутно. Зал слухає.
Настав час художників. Максим і Юлія показують свої щойно намальовані роботи. Пастелі. Синьо-фіолетові тони. Здається, це – саме їх зірковий час, адже в кінці вечора натовп шанувальників ринув до художників, захоплено розглядав роботи, просив автографи.
Глядачі залишились задоволені – значить вечір минув недарма.
Читання проводиться з ініціативи громадського руху «Не будь байдужим!» і Кіровоградської округи Пласту – НСОУ, Управління у справах сім’ї та молоді. Організатори обіцяли продовження з читанням інших авторів.
а на повтор надіятись можна?