Славське Рок 2011 - фестиваль, попри все
З 29 по 31 липня в смт. Славське Львівської області відбувся 5 ювілейний фестиваль «Славське Рок». За традицією цьогорічних фестивалів, гумові чоботи та дощовики були неодмінним атрибутом заходу. Та навіть ті, хто їх не мав, не надто засмучувалися з цього приводу, а місили болото під важкі ритми денної та вечірньої сцен на фоні паруючих після дощу гір, «бьютіфул Карпат».
Загальний роковий настрій фестивалю, як і непомірна кількість алкоголю, не давали відвідувачам сумувати. Серед останніх домінувала шалена молодь, яка традиційно для рок-фестивалю відлякувала місцевих жителів своїм зовнішнім виглядом та поведінкою. Дивувала та радувала присутність на фестивалі багатьох сімейних пар з дітьми. Малеча казилася під гітарні рифи в кольорових чоботах і намагалася наслідувати старших, «трясучи хаєрами» та показуючи «козу».
Програма «Славського» включала в себе не тільки музику, але й творчі майстерні (виготовлення сувенірів: ляльки-мотанки, ловця снів; інсталяції, боді-арт) та спортивну програму. В перший день на вечірній сцені фестивалю виступали українці «Ніагара» та «Jack O’Lantern», поляки «Sztywny Pal Azji», які запам’ятались чоловічним, проте манірним солістом, який мрійливо позував біля стійки мікрофона та перепрошував за зірваний голос. Німці з «Dritte Wahl» підірвали публіку справжнім панком, шаленством і драйвом. Було цікаво, як після такого музичного вибуху зможуть виступати хедлайнери першого дня – «Піккардійська Терція». Останні ж вкотре підтвердили, що якісна душевна українська музика – не гірша за будь-який драйвовий іноземний панк. «Терція» відіграла програму з улюблених публікою пісень, неодноразово виходячи «на біс».
В другий дощовий день фестивалю почала працювати ще й денна сцена, на якій виступили гурти «Недаремно», «Ренесанс», «Малхолланд Драйв», «Мінаморалі» та «Sweetlo». Вечірню сцену відкрили «WashingTones», «Animal’s Session». Публіку завели тернополяни «Los Colorados» зі своїм агро-роком, які виконували власні пісні зі стьобними текстами, а також кавери на відомі іноземні хіти. «Трутні» показали, що таке справжній український хард-рок. А очікувані хедлайнери вечора, «Гайдамаки», як завжди, випромінювали шалений дух української музики. Гурт виконав відомі фольк-композиції, свої версії світових рок-хітів, а також вже звичний кавер Гадюкіних «Гей, Іване». На сцені відбувалося ціле шоу зі світлом, мечами та барабанами.
Останній день фестивалю, на жаль, не відбувся в зв’язку з оголошенням всеукраїнського дня жалоби та заборону проведення масових заходів через загибель шахтарів в Суходольську Луганської області. Зрозуміло, що пам'ять трагічно загиблих людей обов’язково потрібно вшанувати. Проте виникає питання, чи потрібно було це робити двома днями після трагедії? Дивує також і вибірковість заборони масових заходів. До прикладу, київський концерт Роберта Планта 31-го липня відбувся, просто розпочавшись хвилиною мовчання.
Звісно, після закінчення програми другого дня фестивалю свято аж ніяк не зупинилось – народ пішов гуляти в селище та наметове містечко, влаштовуючи імпровізовані концерти. Така вже особливість українського фестивального люду – уміння розважатися та піднімати собі настрій за будь-яких обставин, будь то негода чи відміна заходів. Та, зрештою, «Славське Рок» залишив приємні асоціації, адже не фестиваль винен у траурі та ремонті старої сцени, а поганий настрій був наслідком лише похмурої погоди в нас самих.