категорії: музика репортаж

STREFA INNE BRZEMIENIA: Український хедлайн

З 11 по 20 липня у Любліні (Польща), пройшов черговий мистецький фестиваль "STREFA INNE BRZMIENIA" (ЗОНА ІНШОГО ЗВУЧАННЯ).

Під час фестивалю митці мали змогу поспілкуватися один з одним та зі своїми шанувальниками, відвідали безліч семінарів, вистав, майстер-класів. Творчі зустрічі супроводжувалися обговореннями на тему "Кордони Європи", яка є дуже актуальним питанням європейського самовизнання, адже кордон безвізового європейського простору після того, як Польща стала країною-учасницею Шенгенської угоди, пересунувся ще далі на Схід. Менше з тим, жителі країн, що не увійшли до зони дії Шенгену, теж вважають себе європейцями, а свої рідні міста – гідними називатися європейськими. Модераторами дискусійних клубів були Gazeta Wyborcza та Roxy FM Radio, разом із провідними європейськими мистецтвознавцями та музичними критиками.Склад музичних учасників дійства також порадував: надзвичайні місцеві оркестри Maleńczuk & Waglewski та Motion Trio безмежно радував місцеву публіку, а шведський самба-сальца бенд Club Des Belugas порадував вже естетично око своїми запальними мелодіями та танцями. Не обійшлося на фестивалі і без реггі, яке представляли Twinkle Brothers & Trebuine Tutki, зробивши це у кращих традиціях жанру, і частково дозволивши відчути дух Боба Марлі поруч. Після них публіку в транс вводила легендарна Morcheeba, що прибула, на відміну від України, у повному складі. Але хедлайнером стали не вони, а спільний проект „Гайдамаків” та гурту „VOO VOO”. Залишив їхній виступ по собі досить двоякі враження – звучали гурти чудово, але сома музика була досить таки блідою – в ній не вловлювалися ані концепція, ані настрій. Музика ніби плинула повз тебе, не залишаючись жодних слідів і аналогій. Правда, українські поціновувачі мають нагоду скласти власне враження вже завтра – 9 серпня гурти спільно виступлять у Львові в рамках білорусько-українського фестивалю „Be Free”. Початок о 22:00

Підсумовуючи результати фестивалю, хочеться сказати, що завдяки сумісній творчості музикантів, які працюють у різних жанрах і мають різне етнічне походження, виникає нова якість. Ця якість не підпадає під вплив сучасних тенденцій, комерції та масової моди. Результат співпраці артистів з різних боків кордону має здивувати новизною, але, тим не менш, обіцяє стати вказівкою на справжнє, амбіційне та високе мистецтво.