''Тьху-тьху-тьху!''…
...саме так я сказала (не забувши постукати по столу) збираючись на 13-ий фестиваль молодіжного мистецтва „Нівроку”. Просте ні фатальна цифра, ні негаразди погоди не завадили проведенню чергової молодіжної тусівки. Читай вдалому проведенню. Адже у такому місті, як Тернопіль невдалих фестивалів бути просто не може! І те, що „Нівроку” проводиться там вже 13-ий рік є тому гарним свідченням.
Власне „Нівроку” починається не з музики – „Нівроку” починається з самого Тернополя та чудових місцевих краєвидів. Ті, хто обома руками підтримують гасло фестивалю „Слухай своє - збережи своє!” можуть досліджувати історію „свого” у місцевих печерах та замках (а цього добра на Тернопільщині багато!). Між іншим, наступний фестиваль „Нівроку” планують перенести на літо і проводити не в самому Тернополі, а власне в області. Для тих, хто бачив хоча б фотографії місцевого ландшафту це має стати неабияким стимулом запакувати манатки і пошурувати наступного літа на „Нівроку№14”. Але до літа треба ще дожити. Принаймні 13-ий фестиваль ми вже пережили, і – повірте – там було на що подивитись.
Продовжуючи дотримуватись своєї давньої концепції – запрошувати тільки україномовні гурти, „Нівроку” представило на суд публіці такі команди
Etwas Unders (Київ), Ніагара (Львів), Ролікс (Херсон), Злобні Нігери (Кременчук), Холодне Сонце (Тернопіль), Хорта (Запоріжжя), Борщ, От Вінта, Фактично Самі та ще багато різних молодих та цікавих.
Відкриттям першого дня стала кременчуцька команда „Злобні Нігери”, але про них я вам нічого не скажу, бо злобні нігери виявились просто злобними какашками та відмовились розмовляти із будь-якими СМІ (звичайно, „будь-які СМІ” на них надулись). Незважаючи на те, що з першого дня на вулиці був страшний зусман і гатив холодний дощ, публіки на фестивалі вистачало (деяких буйних її представників активно затрамбовували в міліцейський бобік). Загалом погода видалась готична, а готів у Тернополі цілі натовпи. Власне, ці натовпи і складали більшу частину публіки, принаймні так здавалось (гм... а фестиваль, здається, не позіціонується, як готичний).
Зігріти народні маси та розігнати хмари на другий день найкраще вдалось гурту „От Вінта”. Ще б пак! Не перший раз на фестивалі (здавалось, що тільки їх люди і чекали). Хед-лайнером та здивуванням другого дня був запорізький етно-хіп-хоповий гурт „Хорта”. Можливо, хмари вони і не розігнали, проте на загальному фоні виділялися.
До всього ж, в день виступу у скрипаля „Хорти” був день народження. З приводу чого після усіх виступів у номері групи зібралась чимала тусівка. У розпалі весілля я вирішила надати тусівці слово і пустити диктофон по-колу. (Висловлюються різні музиканти-журналісти-організатори)
1 Дзвінка – мега-девушка!
2 Приємно було познайомитись, приємно було бачити стільки народу і взагалі класно...
3 ...взагалі класно, що є таке гарне місто...
2 ...з днем народження, Міха!
4 Дякую усім, я – скрипаль і у мене сьогодні день народження!
5 Здрасьтє, дорогіє товаріщі. Дехто називає мене крейзі фрог, але на цьому не варто акцентувати увагу... давайте бахнемо горілочки (сміх за кадром) Поздоровлення усім, дуже класний фестиваль „нівроку”, файне місто Тернопіль, Україна форева!
6 Приємно, що кожного року бачиш усіх старих друзів, знайомишся з новими, з класними людьми, з якими є надія зустрітися наступного року і сподіваєшся, що з кожним роком буде краще і краще.
7 Фестиваль закінчився. +Дякую всім, ура! Компанія афігєзна – із Запоріжжя, Луцька, Києва, Хмельницька, Рівного...
І на останнє – ось кого мені вдалось піймати в коридорі
„Це Юрко Журавель, гурт „От Вінта!”. Ми вже тут який раз і у мене виникає відчуття, що ми звідси просто не виїжджаємо, ми цей фестиваль дуже любимо і сподіваємось, що він з кожним роком буде набирати обертів, сюди будуть зїжджатися люди не тільки з України, з часом він буде не просто всеукраїнським, а міжгалактичним. І люди з усіх галактик будуть приїжджати на фестиваль і дивитися на кращі колективи, які представляють Україну.”
Отже, чергова міжгалактична сесія відбулася! Із готами, хіп-хопом і навіть спробами помалювати невдале графіті. Тринадцятий фестиваль „Нівроку” довів, що може чудово об’єднувати не тільки різні міста України, а також різні музичні стилі та напрямки. Цього року заявок на участь у фесті було близька 120... Думаю, до наступного року ця цифра має зрости принаймні вдвічі. Разом із кількістю публіки.