«Тінь Сонця» презентували «Полум’яну Руту»
Днями у Києво-Могилянській академії відбувся концерт гурту «Тінь Сонця». На ньому київські музики презентували свій третій альбом «Полум'яна рута». Новий альбом – це новий етап у творчості гурту. Запис здійснено на студії «Pushkin records». Видає альбом продюсерський центр «Наш Формат». «Тінь Сонця» визначають свій стиль як Хеві-фольк, а крім звичних для рок-гурту інструментів – гітар та барабанів, у гурті задіяні бандура та скрипка.Крім нового альбому, гурт представив лінійку нового вбрання, пошитого спеціально для цього заходу молодою українською дизайнеркою одягу – Анною Гребінь. Ведучим дійства був Лірник Сашко (Олександр Власюк), який «розігрівав» публіку своїми жартівливо псевдо-страшними казками.
За кілька днів до виступу в Могилянці розгорівся скандал. Ганна Гриценко, випускниця НаУКМА 2004 року та Володимир Іщенко, старший викладач кафедри соціології НаУКМА, написали відкритого листа президенту університету В'ячеславу Брюховецькому. Активісти вимагали заборонити концерт. Як стало відомо, адміністрація не збиралася відмінювати концерт, проте ввела фейс-контроль. Близько 20 бритоголових ще на вході були затримані міліцією.
Якщо людина має іншу зачіску чи носить підтяжки, то не можна відвідувати концерти та інші масові заходи? – обурюється студент Могилянки Олександр.
Противники концерту маніпулювали фразою лідера гурту Сергія Василюка з інтерв'ю нашому інтернет-виданню: «На нашій землі не має бути мулатів. Підкреслю – мулатів, бо то вже суміш українця і африканця. Наявність чорношкірих в Україні має бути тимчасовою» (читати інтерв'ю>>>).
– Ця фраза вирвана з контексту! – відхрещувався від заяви Сергій Василюк. – Малося на увазі, що в ідеалі кожен народ має жити щасливо і заможно на своїй землі. Мені прикро, що люди з різних країн, в тому числі з України, вимушені шукати щастя за межами своєї країни. Хотілося б, аби кожен народ якнайкраще зберігав свої автентичні риси, бо, на мою думку, самобутні культури не мають змішуватися у всесвітньому космополітичному котлі. Але я проти вбивств і побиттів. Це однозначно. Взагалі, я за те, щоб кожна людина була щасливою і не заважала бути щасливими іншим.
– Тобто, ти просто проти ґлобалізації?
Я не в захваті від ґлобалізації і змішування народів, – розповідає Сергій, – але я не казав, що треба когось зневажати. З яких пір антиглобаліст прирівнюється до нациста? Я поважаю Вітні Хьюстон, Гайтану, Мирослава Кувалдіна і багатьох інших. Вони повноправні представники світової спільноти. Я просто хотів би, щоб культури світу зберігали свою автентичну красу.
Фото: Олена Каганець