Акуна матата, або Листи в Україну
Борис Акунін
– А в країні Африці живе тварина жираф. Сам на чотирьох ногах, жовтий, у чорний горох. І шия у нього довга-предовга. Підійде до дерева і з будь-якої гілки що хочеш дістає.
– І яблука? – запитали з темряви.
– І яблука, і груші, і сливи, – підтвердив Ераст Петрович. – А ще там живе велетенська свиня, називається бегемот. Цілий день у болоті лежить, багном сама себе поливає. А інша свиня, ще більша, називається слон. З от-такенними вухами, і ніс як труба. Набере води, плюне – всі з ніг падають.
Хтось невпевнено хіхікнув. Підбадьорений Фандорін продовжив:
– В іншій країні, Австралії, мешкають ведмедики, краще за яких немає звірів на світі. Маленькі, пухнасті. Їдять одне лише листя. Пожують-пожують, обіймуть гілку і давай спати. Зветься цей ведмедик «коала». Я раз підійшов, на руки його сонного узяв. А йому все одно – мене так само обійняв і знай далі спить. М'який!
Доброго дня, хазяйко, як кажуть у нас у Кенії, Джамбо. Пише тобі твій ведмідь Степан. Наразі я їду рейсовим автобусом до Найробі, їду на даху, в салон зайти не дозволили, ну ти знаєш – «з ведмедями в трамвай не можна». На дашку незатишно, бо вітер, тому лист, який ти тримаєш – десятий.
Я тут пристав до польської групи. І «підтягнув» мову. Пам’ятаєш, ми колись в Любліні жили? У нас дуже красивий і приємний гід, тобі сподобається. Я його крадькома сфоткав, світлину висилаю поштою, Інету в лоджах (це такі екосистеми, де люди і тварини разом живуть, от як ми з тобою) немає. За камеру не хвилюйся, я з нею впорався, бо мав доброго вчителя. Опанував також суахілі: джамбо, акуна матата, поле-поле, сімба, карібу, асанте сана. Але якщо вже взявся розмовляти суахілі, то не плутай слів матата (проблема), матату (маршрутка), матіті (перса) і матако (дупа). От такі складнощі перекладу.
Я вже встиг подивитись три національні парки: Амбоселі, Накуру і Масаї Мара. Тут дуже багато звірят. Люди пересуваються в машинах, наче в залізних клітках, а тварини за ними з цікавістю спостерігають. Я думаю, гепарду, якого я вчора бачив, все одно, що брати на сніданок – француза, поляка, японця чи й, навіть, українця.
Звірята тут різні: мавпи (з ними я вже спілкувався в Індонезії), слони, леви, гіпопотами, леопарди, гепарди, жирафи. Але особисто мені найбільш вподобали зебри. Це такі смугасті коні, якщо ти не знаєш. Несененчиха каже, що смужки в зебр ніколи не повторюються. От візьму й напишу листа в «CSI: Місце злочину», бо ці смужки – як відбитки пальців у людей, тобто зебру-злочинця легко відстежити. Зі смугастими конями заприятелював у Накуру, там ще повно було рожевих птахів, про яких Агузарова співає: «Недавно гостила в чудесной стране./ Там плещутся рифы в янтарной волне. / В тенистых садах там застыли века. / И цвета фламинго плывут облака» (с).
Проте, ти знаєш, до птахів я байдужий. Інша справа – жовтогарячий з китицями на ріжках жираф, я їх по-справжньому обожнюю. Якщо хворій дитині показати жирафа, вона відразу одужає. От які ці тварини. Дуже схожі на чужопланетян, ходять як сновиди, повільно й поважно. «Співають на дахах сновиди, осріблюються краєвиди…» (с). Тобто жирафи якраз на дахах не співають, це так просто, навіяло.
Лев на суахілі називається сімба. Сімба дуже красивий, так і хочеться до нього пригорнутись, намагався крадькома відкрити автівку, хотів до сімби. Вловили і чомусь прив’язали до сидіння.
Гіпопотами роззявляли рота, як справжні роззяви, аж я пригадав дитячий мультик:
Из этой уродливой Гиппопотамши
Тринадцать пар туфель сшить можно замшевых
Пятнадцать перчаток выкроить можно
Две шляпы, сапог и три кресла кожаных
А может, пять кресел кожаных
А может, шесть кресел кожаных
А может, семь кресел кожаных
А детских – сто!!!
Из мяса её я пожарю котлеты
Тысячи вкусных румяных котлет
Глав врач прописал мне такую диету
Гиппопотамских покушать котлет
Гиппопотамских покушать котлет
Гиппопотамских покушать котлет
Гиппопотамских по….
Поесть котлет
С каждой котлеты из Гиппопотама
Поправлюсь ровно на пять килограмм
Может, на семь, ну а может, на девять
Я их покушать советую вам
Я их покушать советую вам
Роблю перерву на ланч, отже виходь до поштової скрині і завтра.
P.S. У Кенії Стьопі допомагала модель агентства «Ça va» – Катрін Несененко.
Дуже дякую Стьопі за цікаву розповідь. А фотки просто неперевершені! Танюша, ти молодець!
До речі, З НОВИМ РОКОМ! Бажаю, щоб в житті постійно траплялося багато цікавих добрих подій!
Лєна, це ти? І тобі всього, дяк.
Так, це саме я, смугаста муха :) Мені дуже подобаються твої фотозвіти про різні країни та міста. Чекаю ще :)
А ти бачила про Індонезію?http://pandamishka.sumno.com/gallery/denpasar-misto-kontrastiv-singapur-takogo-mista-ne/
http://sumno.com/gallery/de-buly-buly-na-bali-abo-stopa-v-plemeni-mavp/
http://sumno.com/gallery/mandrivka-stopy-v-indoneziyu-abo-notatky-na-komirt/
:)))))))))))
дуже гарно і цікаво :)) чекаю на наступну розповідь :)))
а ще та-а-ак мило :)))
Добре, Стьопа вже її написав. :) Перша про звірят. а друга буде про людей.
Тепер я теж люблю твого Стьопу, такий тямущий медведик! бачиш, і в Африці не розгубився:) Дуже гарні світлини!!!
Люлічка, там ще продовження є :). І фотки окремо :)
Дякую.