Для тих, хто любить каву
Ця книжка радше для каволюбів, а не книгоманів. І, борони Боже, прочитати її кавоненависникам. Бо вона – то присвята улюбленому напою, який для автора Сергія Ремінного є не звичайним щоденним напоєм-нектаром, а справою життя. Чи не тому й помістив у своїй першій книзі цікаві, захопливі, корисні та привабливі історії про каву. І хоч більшість із них доведена науковцями або перевірена на власному досвіді, та кожен, хто не любить пити каву, або йому заборонили це робити лікарі чи інші забобонники, може вступити з автором у неабияку полеміку. Тому, як і зазначено на обкладинці книжки, вона – саме «для любителів кави».
Сергій Ремінний за фахом лінгвіст-перекладач. Протягом п’яти років був координатором Європейської Кавової Асоціації SCAE в Україні, нині ж є власником і генеральним директором компанії IONIA il caffe. Себто знає про каву неймовірно багато, адже побував на кавових плантаціях Панами, Індії, Коста-Ріки, Гавайських остовів, Колумбії, Перу, Непалу, Індонезії… Загалом відвідав понад сорок країн світу щодо кавової тематики, жив і працював в Італії, де «прийшов до кави і здобув кавову освіту», тож нині вважає себе фанатом цього древнього й ароматного напою. У книзі «Цікаво про каву» Сергій Ремінний повідує 77 унікальних розповідей, фактів, історій із життя, які траплялися з ним під час експедицій за кордоном. І от секретами та магією кави ділиться з читачами.
…Перша прочитана сторінка – і хочеться неодмінно заварити кави. Так, наче її ароматний запах просочується крізь сторінки. Тому читати цю книжку без кавування, гадаю, не вийде. А, як нагадала мені одна з подруг слова американського письменника Річарда Бротігана, «часом життя – це виключно питання наявності чашечки кави, а також того усамітнення, яке вона дає». Тож легкий, грайливий, позитивний стиль написання кавових історій не завадить вашому неповторному усамітненню, а навпаки урізноманітнить його яскравими та емоційними враженнями. Бо хіба можна спокійно читати про каву з найдорожчого готелю світу, яку посипають… «не какао чи корицею, а пилком 24-кратного золота»?! Або про те, що в Туреччині небажаним нареченим, на відміну від українського гарбуза, виносять …каву з сіллю!:) Беру приклад із автора і собі не втримуюся, ставлю веселого смайлика. До речі, вони підморгують чи не з кожної сторінки книжки, тож змушують читача щоразу посміхатися:). А сміх, як відомо, продовжує життя. Як, до речі, і кава, судячи з прочитаного.
«Кава зі спиртом лікуює інсульт», «Кава з лимоном вгамовує головний біль», «Кава як щит від радіації», «Кава для гіпотоніка – лікувальна процедура», «Курцям варто пити більше кави», і навіть «Кава зменшує агресивність жінок»! Отакі цілющі властивості улюбленого напою! А ви про це знали? Як ні, то беріться читати книжку. Коли ж не вірите у її силу, тоді ні книжка не допоможе, ні сама кава, певна річ:).
Є у книзі чимало і практичних порад: як правильно подавати еспрессо, як відрізнити якісно приготовану каву від недоброї, що то за напій такий – розчинна «кава», і з чого її виготовляють. Чи є кава наркотиком, що, мабуть, цікавить кожного кавомана, ба навіть, чи можна пити каву у піст, і як із неї зробити… лікувальну клізму! У цій невеличкій за обсягом книжці ви знайде відповіді на запитання, які є різновиди кави і кавоварок та прочитаєте багато оригінальних історій із життя та закордонних мандрів самого пана Ремінного: як він смакував кавою по-російськи, як у каві …купався і чому не може насолодитися добрим еспрессо в рідній Україні...
У цілому книжку «Цікаво про каву» написано за принципами люблячи, знаючи, досліджуючи, практикуючи. Хоча у ній бракує якісних кольорових фото, що ними автор пожертвував «заради помірної ціни на книжку». Але вона справді могла би слугувати як чудове подарункове видання для друзів-любителів кави. Пан Ремінний пообіцяв, що наступна книжка («ця – лише початок») буде красивіша!:) І добре було б, якби вийшла вона ще й українською, бо ж чого її мають не купувати, приміром, каволюби зі Львова?:)
Цур, ніхто не ображається:)