Етимологія освітянської дурості, або Хто виросте з сьогоднішніх школярів
Минув тільки тиждень від початку нового навчального року, а українським школярам, нещасним піддослідним кроликам, доводиться з перших днів долати навчальні труднощі й перешкоди. Ці труднощі спеціально для них створені шанованими головними освітянами держави, що складають навчальні програми, застосовують найсучасніші методики й пишуть «найкращі й найпростіші» підручники. А бідолашні діти разом з розгубленими мамами плачуть над всією тією «простотою».
Я сама закінчувала школу всього кілька років тому. І вже тоді почувалася вухатим і червонооким піддослідним кролем. Нові підручники в порівнянні зі старими, які ще можна було взяти для ознайомлення у бібліотеці, просто вражали тупістю. Вчителі завжди казали нам, що підручники у 99% випадків пишуть люди, які ніколи не працювали з дітьми й уявлення не мають, як правильно донести інформацію до середньостатистичного школяра. Навіть їх, вчителів, дратували ті недолугі підручники.
Тепер же в українських школах – 12-річна програма, нові й кардинально інші методи, нові предмети й нові підручники. Та й ставлення дітей до школи і навчання взагалі – також інше. Якщо моє покоління недолюблювало робити домашнє завдання, то нинішні школярі робити домашні завдання просто …бояться. Вчора приходила сусідка, в якої син – третьокласник. Просила допомогти з незрозумілими завданнями в друкованих зошитах. В зошиті з англійської мови завдання українською мовою були сформульовані так, що думати над змістом кожного завдання доводилось довгенько. Як же можна правильно зробити завдання іноземною мовою, якщо не розумієш його суті рідною?! Зошит з української мови добив остаточно – в одному з завдань від школяра вимагалося пояснити призначення етимологічного словника. Що таке етимологія крім мене в багатоквартирному будинку не знав ніхто з дорослих (та я й сама дізналась значення цього слова в старших класах), а школа вимагає такі знання від 8-річних дітей! Отак Юрчик вже третій рік поспіль щовечора нервується й плаче над тими зошитами й підручниками, аби не отримати наступного дня поганої оцінки й не бути висміяним.
За своє життя я всього раз змінювала місце проживання. І в обох місцях були діти та їхні мами, котрі приходили за допомогою у виконанні «примітивних» шкільних завдань для учнів молодших класів. Я щоразу вражена й не можу зрозуміти: для чого це робиться? Чи то з українських дітей хочуть виховати професорів-теоретиків й мегафахівців-практиків? Чи навпаки – намагаються перетворити на озлоблене до знань і науки стадо пустоголових баранів, якими так легко маніпулювати… Не знаю. Не можу дати відповіді. Але жахаюсь – ким стануть нинішні діти, які без маминої допомоги аж до старших класів не можуть виконати шкільного домашнього завдання? Бо колись з дітьми за виконанням шкільних завдань сиділи одиниці, та й то – зазвичай з «першачками». Було багато дітей, з якими не сиділи взагалі. А нині, якщо не впильнуєш навчання свого чада – виховаєш абсолютного неука, бо дитина просто не дасть собі ради з тими найновішими завданнями й плюне на освіту.
Можливо, освітяни рівняються на талановитих дітей в намаганнях підтягнути «середнячків» вгору. Та це абсурд, бо для обдарованих є спеціалізовані навчальні заклади, школи з різноманітними нахилами, гімназії і т.д. Звичайна ж школа – для середньостатистичного школяра. Може, рівняються на західний світ? Теж абсурд, бо там дітей ніколи не обтяжували навчанням, намагаючись доносити знання до школярів поступово, рівномірно й цікаво.
Словом, юний українець залишається піддослідною тварючкою державної освітньої системи. І хтозна, доки це триватиме й якими будуть результати такого навчання.
До речі, 8-го вересня світове суспільство святкує Міжнародний день грамотності. Сподіваюся, сучасні школярі виростуть грамотними й освіченими і з дитсадка зможуть розтлумачити слово «етимологія».
взагалі, тварючкою учень є і в найдемократичніших суспільствах. Оскілька, держава – це будь де і будь коли є апарат насильства...і тільки в спеціалізованих закладах теж будь розвивають дійсно талант, а не "піддослідних тварин",проте одиниці, хто витримав гартування жлобством державної системи, знають справжню ціну не тільки життю, а всьому навкруги...нехай їх і правда цинічна.
а взагалі – бачив і гарних вчителів, і більше – вчителів-ентузіастів, і навпаки...
Справа скоріше не у вчителях (хоча і вони часто не подарунок), а у міністерстві освіти, адже не шкільний вчитель пише програму для школи... Як то кажуть, риба гниє з голови. Наша конкретна риба уже так загнила, що страшно подумати. Система освіти, м’яко кажучи, дивна. Так це для нас – дорослих. А для дітей тим більше. А потім ми ще дивуємося, що вони на першому курсі універа не знаю, що таке звичайні дроби чи читають по складах...
це було перше
так і є, починається все з гнилої "голови"...
Та й про яких ентузіастів може йти мова, якщо у нас (я знаю десятки реальних прикладів тільки у нас у місті, а так діється по всій країні) у школах працюють пенсіонери, яким, грубо кажучи, пора на цвинтар, а не за першокласниками доглядати, Яким абсолютно начхати і на нові методи, і на нові програми, і на те, що зараз діти не такі, як 40 років тому. А ентузіасти і молоді спеціалісти в цей час на біржу праці влаштовуються, бо у школі їм (з їх новими методами і новими підходами, і бажанням чогось таки дітей навчити) місця не знайшлося...
це було друге.
А висновок такий: ****** :)
Молодих ентузіастів наші бюрократи до школи взагалі не підпускають.
Навіть ті вчителі, які є зовсім молодими, вже є байдужими до виховання нового покоління нації, бо пішли в школу лише заради стабільної "ставки" й стажу до пенсії.
Сумно – про пенсію замолоду думають, а освіченість нації та майбутнє України їм байдужі
знову нісенітниця. ахінєя! який дурень іде у школу заради ставки???!!!
це нісенітниця. вакансій у школах – море. інша справа, хто з молодих схоче працювати на такій собачій роботі (діти в загальноосвітній школі трапляються різні) за 500-700 грн на місяць
В нашій школі за робоче місце платять директору купу грошей. Щойно знайома пішла в сусіднє село працювати вчителькою англійської, також чималу суму за місце заплатила.
а де море вакансій? хіба в глухих забитих селах, не інакше
згоден з вами. Київ – велике село. для москвичів напевно навіть глухе))
Можна запитати, де це в нас так багато фахівців, які мріють працювати в школі, що за посаду в ній треба платити??? Може, то є якась дууже елітна школа?
звичайна середня школа провінційного містечка
угу
Ага, мабуть, саме через цю нісенітницю моя двоюрідна сестра, пропрацювавши 4 роки в школі, лишилася без класу, бо першачків віддали 72 дворічній "молодій" спеціалістці.
І не з однією нею так...
Одна з небагатьох статей яку я відкрив по рсс з жж стрічки :)) І як я не здивувався коли побачив хто автора ;)...
Мені здається якщо ти хотіла спровокувати дискусію, то надто багато літер. В такий об"єм можна було б помістити багато інших цікавих думок про те кому і навіщо це все потрібно. Благо ти людина мисляча і начитана :))
Ееее...
об"єм манюсінький, правду кажучи (за журналістськими мірками: як полюбляють казати журналюги, лаконічність – сестра геніальності і теща гонорарів)
А інші думки щодо того, кому це потрібно, можуть висловити й читачі. Я припустила: підтягують середнячків – ні, рівняються на Захід – невміло, перетворюють нас на все тупіше стадо – все більш імовірно.
Є інші думки? Поділися ними :)
Є думка. Це діяльність взагалі без жодної цілі, діяльність для галочки, шоб чиновники в тій "голові" свому начальнику могли сказати, вотбля, замутили. Ніхто не думає насправді ні про які наслідки і не має жодного стратегічного бачення, це рефлекторна діяльність з часів союзу, ну, з "демократичними" нововведеннями. Це гнилий апарат цілої держави, який призначений для управління пролетаріатом, де, відповідно, не передбачено розвитку особистості як самоціль. кароче...
Шановний/шановна, діяльність без цілі не буває. Просто ціль проявляється на інших рівнях свідомості/управління.
Ця рефлекторна діяльність (як було гарно підмічено, бо збоку воно так і виглядає) має особливі ознаки прояву ідіотизму того, хто нею керує. А не може бути ідіот при владі. Гнила голова призведе до саморуйнування механізму. А раз не ідіот, то чітко розуміє куди котить освіту.
Відповідно те що нам здається: чиновники які погано керують, то є лиш замаскована діяльність чиновнків, які керують так, щоб відбувалось те, що відбувається.
Іншими словами: якщо в їх діях є благий намір, то чому ми його не розуміємо, а якщо нема благого наміру, то чому ми про нього не знаємо?
Ну ти ж не на гонорар пишеш... Я не знаю, може я неправильно мислю, але мене завжди дратує як журналіст розпише на 5 абзаців те, що можна сказати одним реченням. А ще ж треба час щоб то прочитати. Чому в журналістиці так прийнятно показувати свою здатність гарно щось описати великою кількістю літер, наче пишеться художній твір? Не сприймай це як негативну критику, просто не можу нікуди подіти це враження. Можливо ти і пояснеш мені що не так в мому розумінні... Може я зануда? ;))
а, по моєму, сказано замало.
власне я і кажу – змісту мало, літер багато :)
якось так – да, фактажу замало:)
мені хотілось би прочитати про страшні випадки в школі, шо дійсно там відбувається, коментарі мам, пряма мова:)
питання до автора – хіба це тяжко? О: -)
ну да, польові дослідження цієї теми теж були б наочними.
схоже я знайшов ще один глюк в коментах. якщо я коментую після того, як ти додав коментар якого, я ще не бачив, то при наступному оновленні я не знатиму що він новий...
Але якщо його виправити, то я буду бачити новим і свій коментар :)
Одного разу вже написали...
Ото шуму підняли ті вчителі, які впізнали себе без імен :)
Афтар не дасть збрехати ;)
так це ж круто – шум ;)
шум наше все :)
взагалі-то це не інформаційний матеріал, а так собі, крик душі :)
а прямі мови й коментарі таки були вже якось в матеріалі про певних безвідповідальних, зажерливих й безсоромних вчителів, тож на дошці пошани в рідній школі я вже ніколи не висітиму :)))
Я сама люблю лаконічність. Просто ця дурна радянська система залишила вимогу в багатьох сторінках, в зайвих рядках. Досі є викладачі, які ставлять оцінку не за якість і зміст написаного, а за кількість сторінок :(
Те саме з реальною журналістикою. Багато хто навмисне розтягує свої матеріали так, аби не можна було їх скоротити.
Але інколи без тих кількох зайвих букв не зумієш викласти свої почуття й емоції.
:) Ти головне не сумуй. Я не наїхати хотів.
Просто самого мене мучить така от проблема...
:) Всьо чотко. Перетворюють в тупе стадо :))
Тільки значно цікавіше було б подивитись на це питання комплексно. Навіщо перетворюють, як перетворюють, які є інші методи перетворення... отаке. І тоді б пашла така вална флуда! :)))
А то виходить вирізаний один тезис із цілої системи деградації країни.
по-1, прошу звернути увагу на фразу "Вчителі завжди казали нам"... "казали"? це пліткування людей які не мають поняття а ні про офіційні університетські лабораторії, а ні про процес створення тих підручників. говорили це ледачі вчителі, що чекали що їм в програмі і в метод рекомендаціях розпишуть урок від а до я і їм лише залишиться то все завчити на пам'ять. Ці вчителі самі то коли універи свої закінчували? років з 10-15 тому! А тепер спитайте, що вони роблять на курсах підвищення кваліфікації?? Картоплю саджають, а потім презент в райВНО за корочку. Нехай працюють над собою.
по-2, скарги батьків на непосильні завдання це не новина.
Нічого страшного в слові "етимологія" – немає. Воно нічим не відрізняється від слова "іменник". Значення і першого і другого пояснити не важко. Аби ж тільки самим знати що воно таке, правда? Якщо мама за 11 років у школі так і не дізналась що таке етимологічний словник (і жодного разу ним не скористалась), то нехай дитина їй розповість і принесе той словник з бібліотеки.
Будь-які завдання в будь-якому підручнику, будуються за схемою: інформація – питання. Якщо в завданні стоїть таке запитання, значить в плані уроку, або усно, або письмово мало б прозвучати це визначення. Деякий відсоток завдань розрахований на пошукову роботу. Тобто, наприклад, роботу з словником! Це і є формування навичок самостійного пошуку інформації. Дитину потрібно вчити користуватися довідковою літературою. Для цього її для початку мати потрібно, а не завалювати полиці і холодильник романами Донцової і хлопати потім віями "А що таке етимологія?".
по-3, батькам у школі потрібно з'являтись не лише на батьківських зборах. У них далеко не сім пядей в лобі. Я батькам своїх шестирічок проводив мініуроки з читання транскрипцій, аби вони могли вдома проконтролювати хоча б приблизну правильність вимови.
з одним згоден, д.з. має бути знівільоване, і стати пріоритетним лише для обдарованих. решта має вчитися виключно в школі. а вдома тєлік з батьками спокійненько і не напружуючись дивитись.
це напевне і є ті 2000 знаків :)...
1. "Нехай працюють над собою."
шановний, ви би працювали над собою за ті копіки, що отримують вчителі без ніякої перспективи? не смішіть...
2. Складається враження, що ви живете в якомусь світі гіперінтелектуалів. Дуже легко образити чужу маму. Спитайте будь-кого на вулиці значення слова "етимологія" – продавця, водія, міліціонера – будь-кого. який буде відсоток правильних відповідей? А після того спитайте їх: Чого в школі сиділи 11 років? Штани протирали? Де ваш етимологічний словник???
А може всіх, кому байдуже значення слова "етимологія", вони поняття не мають, що воно таке і де їм житті пригодиться, зразу віднести до кагорти ідіотів?
+1. Дуже тверезий коментар, Orkin.
Справді, відчепіться від учителів. Їм (як і лікарям, між іншим) треба кланятись в ноги за те, що вони хоч якось працюють
1. фігня це все! я пропрацював в школі чотири роки. і до роботи ставився відповідально, не узгоджуючи свої зусдилля з платіжкою в кінці місяця. так само до до пед професії ставиться моя мама, і так само ставилась моя бабуся, що за пропрпацювала в школі 55 років. Не подобається робота? Мало платять? Йди зі школи! Я пішов от. Але якщо ще працюєш, то працюй на совість.
2. Це не значить що дитині тре казати "боже що від вас в школі вимагають???" Є у тебе така можливість разом з дитиною трішки розширити власний кругозір, ну так принаймні не опирайся. Візьми в бібліотеці той словник тлумачний, знайди разом з дитиною значення слова "етимологія" і отримаєш подвійну користь: сам просвітлієш і дитині приклад покажеш, що вчитися ніяколи не пізно, і шо не варто соромитись спитати, якщо чогось не знаєш.
А стати в позу "нафіг воно вам треба, дітки? мама не знає, то й вам не знадобиться" легше всього.
Насправді не кожна мама має змогу виділити час на самоосвіту й освіту дитини, оскільки змушена виживати в нашому непростому суспільстві. Тож думає вона не про значення слова "етимологія", а про те, чим нагодувати дитя і де взяти грошей на новий спортивний костюм.
Зі мною взагалі ніхто ніколи не сидів за уроками, бо батьки не мали змоги.
Так, батьки повинні прагнути дати дитині якомога більше необхідних знань, спонукати до навчання, подавати хороший приклад. Але основна частина освітнього процесу має лежати на школі.
І ще: не знаю, якою ж була навчальна програма, коли Ви працювали в школі, але вона ставала жахливою й незрозумілою ще в часи моїх шкільних років.
я б повірив, якби, за роки роботи в школі не набачився тих мам. Найуважнішими до навчання своїх дітей виявлялись чомусь батьки саме багатодітних сімей і далеко не заможних. У нас в школі вчилися діти з такої сім'ї. П'ятеро! З розривом в один, два роки. То їх мама була членом батьківського комітету. І працювала вона не менше за інших, але розуміла що віддповідальність за виховання дитини несе в першу чергу вона як мати (це до речі законом прописано, що саме батьки несуть – зокрема й кримінальну відповідальність – за виховання дитини).
більш того, я б повірив, якби мого двоюрідного брата не ростила мати-одиначка. Вона завжди в курсі, що і як у її сина в школі і зараз в технікумі. І теж в батьківському комітеті.
...і зрештою я б повірив, як би не моя рідна бабуся, що у 35 років покинула чоловіка-алкоголіка, забравши з собою трьох дітей (наймолодшій було тоді 2 роки). Після чого самотужки організувала капітальний ремонт хати, паралельно закінчуючи вищу освіту на вечірньому в універі Драгоманова (тоді ще ім. Горького). Сама дітям шила одяг, закінчивши попередньо курси з крою та шиття і виввчила всіх так, що жодлен з них не полишив школи без медалі.
так от якби не все вище перераховане, то я, мабуть, погодився що мамам просто ніколи приділяти увагу на освіту дитини. Нащо заводила? Самій виживати ж простіше.
Взагалі-то я мала на увазі не те, що мамам ніколи приділяти увагу на освіту дитини. Тобто, не зовсім це. Виділяти час на освіту дитини – це батьківський обов"язок. Просто етимологія – це трохи занадто.
І ще погоджуюся з Вами, що більшість сучасних мам – жахливе явище. Коли бачу на вулиці, як "виховують" своїх дітей всілякі пергідролеві мамаші, і що дозволяють собі їхні діти... Словом, жах.
Ще раз підкреслю, що в понятті етимологія, як і в понятті "географія" не має нічого недоступного для дитини третього класу. Чим раніше дитина дізнається термін, тим більше часу в неї буде розібратися в його сутнісних відтінках та зрештою більше часу на формування навичок його правильного вживання.
Етимологічні словники ж як раз і допомагають краще розібратися в значенні слів у значно доступнішій формі, аніж просто термінологічні словники.
Дуже влучно помічено, про етимологію і іменник!!! Хоча, звичайно, етимологічний словник – це видання не для кожної пересічної родини. АЛЕ з інтернетом будь-які завдання робити значно легше. І я зараз не про списування і плагіат, а про численні ресурси довідкові.
З другим в принципі згодна.
З першим? Ну залежить від учителів – не всі на підвищенні кваліфікації саджають картоплю. Але в райвно за корочку несуть відсотків 95%, бо інакше у нас не буває (і хай не розказують у міністерсвті про боротьбу з хабарництвом).
Ось що я вам скажу, товариші. В порівнянні з гамериками, наша школа – хороша. Вчителі – нещасні, задавлені податками, безправні жертви бюрократичної машини. Якщо хто не знає, їм навіть страйкувати забороняють, погрожуючи звільненням. Гнати на вчителів, на підручники і т.д. – гріх. Програма загальноосвітньої школи з 1991 року змінилась не набагато (моя сестра на 7 років за мене молодша, тож я знаю про що кажу), а всі ці навороти, етимології тощо практикують здебільшого в різноманітних гамназіях, ліцеях і т.д., а така "продвинута" школа – це вже свідомий вибір батьків, тож, як кажуть росіяни, "назвался груздем – полезай в кузов". І нема чого власну тупість валити на державу.
навіщо нам рівнятись на американців?
і при чому тут власна тупість.
Люди, багато людей, багато розумних я би сказав людей, бачать шо система освіти градієнтно деградується :) І ноги в цієї системи ростуть зверху. Там де і голова :)
Я працюю по спеціальності, на яку не вчився. Тобто моя кваліфікація виникла із мого бажання її здобути. Що з того дала мені система освіти? Вона забрала у мене 16 років життя, і при цьому я був би щасливий якби хоча б 1% з того часу був потрачений на те, що мені справді потрібно у житті (я не заперечую, були світлі моменти). А якщо мені щось непотрібно – ТО НАФІГА ВОНО МЕНІ?
Наша держава витрачає купу бабла на виховання спеціалістів, які ніколи не працюватимуть по спеціальності. Я боюсь уявити що з цього буде.
так а де йдеться про те, що випускник обов"язково має працювати за спеціальністю? не треба забувати, що школа – це не тільки навчання, уроки, а й школа життя, школа взаємовідносин з ровесниками і взагалі з людьми, вміння розв"язувати завдання. а гамерику я згадав як якравий приклад дебільної освіти. ось де (не тільки там, але там найбільше) суспільство градієнтно деградує, де система освіти виховує суспільство споживачів, що тільки й уміє поставити галочку на папері з тестами.
я теж не працюю за фахом, я провчився 5 років на дуже складному факультеті, але не кажу що ці роки були викинуті в сортир: я дістав багато досвіду і мав приємність спілкуватись з Викладачамиз великої букви
Не бачу трагедії в роботі не-зовсім-за-спеціальністю. Врешті решт бути спеціалістом широкого профілю не так і погано, аби працювати...
бути спеціалістом широкого профілю – це певно єдиний спосіб вижити.
При цьому ще трапляються випадки, котрі заявляють "Ну ви шо! У вас інша спеціальність! А нам треба професіонал..."
як треба то хай шукають :)
А з цього буде анекдот, котрий нам декан за п'ять хвилин до захисту дипломів розповідав:
Возможно, я не завалю этот экзамен...
Возможно, я сдам сессию...
Может быть, я даже напишу дипломный проект и защищу его...
Возможно, мне дадут диплом...
Возможно, меня возьмут на работу... может, на какую-нибудь электростанцию...
А может я даже напишу какую-нибудь программу для упралвения...
КАК СТРАШНО ЖИТЬ!
"атомную электростанцию"
такі да...
Приєднуюся до дискусії... Я згідна з Юлею, що слово "етимологія" у 8 років, аюсотютно ні до чого дитині. Більшість з них все-одно забудуть його або перекрутять. Багато дорослих розумних людей теж можуть не знати значення слова, але це ж не робить їх автоматично неуками?...
Наша система освіти – це жахливий гібрид нових технологій та віянь і старої радянської системи,яка. на мою думку. була дуже навіть незлою. А щодо шкіл,то клімат в них на 90% залежить від директорів.
а що дитині в 8 років "до чого"? може й частини мови їй не до чого, бо ж не всі дорослі здатні прислівник від дієприкметника відрізнити.
На кого рівняємось?
і по-2, програма майже всіх предметів побудована на постійному повторенні з поступовим поглибленням теми. Темою "Іменник" починається перша чверть з 2-го по 9-ий клас.
Що таке клімат школи?
під кліматом я мала на увазі,як учні ставляться до вчителів, що можуть собі дозволити, і що сходить з рук; наскільки ретельно вчителі виконують свої обовязки...загалом, клімат- це атмосфера,яка панує в стінах школи і в кожній особлива
повністю погоджуюся :)
От в моїй школі клімат завжди був не найкращим через нашого директора. Мій молодший брат 10 шкільних років взагалі не мав бажання вчитися й ходити до школи. А перевели в іншу школу – і в останньому класі ставлення учня до школи й освіти загалом кардинально змінюється! Той момент був переломним, бо змінилося його студентське майбутнє, і, мабуть, майбутнє загалом.
І це все дійсно через директора школи.
Те, що я 8 років з 9 проведених у школі прокидалася з фразою "не хочу до школи", ще не означає, що у школі був поганий "клімат".
Якщо вже на те пішло, то 90 % дітей казатимуть, що не хочуть в школу, а хочуть гратися в козака-розбійника. Це хіба значить, що їм у школі так погано? Чи що вчитися не треба?
Сурепечливе питання. Знання і людина – це взаємодоповнюючі речі. Якщо людина не хоче йти в храм знань, значить цей храм якось погано їх взаємодоповнює :)
У мене є багато різноманітного досвіду отримання знань. Висновок яких з цього напрошується можна виразити таким анекдотом: люди ходять в університет, щоб навчитись безцільно витрачати час свого життя. Тому на офісну роботу часто вимагають вищу освіту.
Я не хочу однозначно критикувати, просто то є та темна сторона медалі про яку йдеться.
Загалом, так. Я, наприклад, перші 4 роки таки дійсно з більшим задовленням бавилася в козаки-розбійники, а наступні 6 – гуляла з друзями і читала, але ж повинна була йти до школи. Йшла і втягувалася. Мені не було зле, але є дійсно учні,які вважають себе зайвими у школі, їм зле і справа не у знаннях, а скоріше у ставленні до учня,як до особистості, бо школа не лише дає знання (інколи хороші і на все життя, а деколи-поверхневі), але й заставляє учня здобути місце у класі, знайти друзів і спільну мову з вчителями.
ставлення дітей до вчителів і до того ж директора значно в більшому залежить від ставлення до них з боку батьків. Повагу до вчителя мають виховувати в сім'ї. І навпаки якщо батьки говорять що школа то лайно, а вчителі "не тямлять що вимагають від вас, мої любі дітки", то відповідне ставлення до школи буде і в дитини. Перевірено на практиці. Саме тому у дітей з різних класів різне ставлення до одного й того ж вчителя.
Не заперечую, але йдеться й про ставлення вчителів-директорів до учнів й до власної роботи загалом.
Чи поважати повинні тільки вчителів учні та їхні батьки? А як щодо двосторонньої людської поваги? Не знаю жодного вчителя, що не поважає своїх учнів, якого учні любили й поважали б.
а щодо поваги вчителями учнів, то окрема і дуже дискусійна тема. Наприклад, у моїй школі як якусь вчительку любили,то 90% всіх учнів, а як терпіти не могли,то теж масово. Вчителі самі створюють собі репутацію. Звичайно, найдужче учні люблять вчителів-пофігістів, які вимагали в міру можливостей і то по святах, однак в нас любили і поважали вимогливих, але справедливих вчителів (а моя школа користувалася не найкращою славою)
Отож, справедлива та неупереджена вимогливість і є виявом поваги до учнів. За неї й поважають вчителя. Взяти хоча б наших викладачів...
:) ...але ж зачепила тему ;)
еге, в мене таке виходить
Ти крута :)
Міністерство не розуміє, що дітям важко навчатися......