категорії: музика

Шешори перенесено з села Шешори до Воробіївки

Шешори 2007Інтернетом вже прокотилася тривожна звістка про те, що, мовляв, щорічний трьохденний (12-14 липня) еко-фестиваль «Шешори» помер, оскільки тепер він відбуватиметься не у селі Шешори, а в якійсь Воробіївці. Але, хочу одразу застерегти наперекір злим умам та язикам: «Шешори» живуть і будуть жити. Але відтепер, як мандрівний фестиваль. Тим не менш, фест вдосконалюється і деякі хиби, які мали місце минулого разу, організатори намагатимуться вирішити. Серед основних новинок: велопробіг до Воробіївки та заборона продажу міцних алкогольних виробів на фестивальній території.

На запитання відповідає одна з організаторів фестивалю – Мирослава Ганюшкина.

Шешори 2007     Тут будуть Шешори – 2007
     село Воробіївка
– Насамперед те, що цікавить більшість – чому не Шешори?
Фестиваль перенесено на Поділля, – розповідає Мирослава, – тому що ми від самого початку збиралися робити його таким, який би мандрував. Проте після перших кількох «Шешор» ми просто не могли зібратися з силами, щоб реалізувати цю свою задумку. І цього року, в решті решт, маємо «Шешори’2007 – Подільські». Нова адреса фестивалю – село Воробіївка Немирівського району Вінницької області. Надзвичайно мальовничі місця на березі Південного Бугу. Крім концептуальних, є ще суто практична причина – ті, хто минулого року був на фестивалі, бачили, що Шешори (я маю на увазі село) вже не вміщають таку кількість гостей. У Воробіївці місця набагато більше, проте менше садиб, тому нашу шановну публіку ми цього року орієнтуємо на намети (ті, хто не мають своїх, зможуть взяти їх напрокат).

– Як буде зорганізоване наметове містечко?
Цьогоріч воно буде дійсно обладнане всім необхідним – цим опікується агенція пригод «Дивосвіт». Кому конче необхідний комфорт, можуть поселитися в Немирові – 20 км від Воробіївки, на час фестивалю між цими двома точками буде налагоджене постійне транспортне сполучення. Реєстрація цього року становитиме близько 50 грн, і слідкуватимуть за її наявністю ретельніше. Шешорським гостям, що вихваляються, як вони її обходили минулі роки, пишатися насправді нема чим. Фестиваль не є комерційним, і всі кошти від реєстрації йдуть на підтримку села, в якому відбувається фестиваль, а також на запрошення музичних колективів, художників, народних майстрів та всілякі речі, які необхідні їм для участі у фестивалі.

Шешори 2007 – село Воробіївка– Чи зміниться концепція фестивалю, адже кольори ви змінили різко, з темних на світлі? Які будуть оновлення в складі гуртів-учасників?
Це побутові питання. Щодо концепції фестивалю, вона не змінюється – етнічна музика та ленд-арт. Із запланованих країн учасниць цього року – Україна, Росія, Польща, Білорусь, Чехія, Швеція та, можливо, Франція, а крім того збірний європейський колектив з багатьох країн світу. Зараз програма активно затверджується – остаточно вона стане відома наприкінці травня, тоді й назвемо конкретні імена та гурти. Передбачається три сцени – Народна, Велика та Нічна.

– Що буде з ленд-артом та еко-акціями?
Ленд-артова програма цього року обіцяє бути дуже цікавою, оскільки художники будуть працювати з цілком новим леном, і широке її анонсування починається вже зараз. Доповнюється програма денних майстерень, також підготовані нові екскурсії. Буде значно розширена екологічна програма фестивалю – від демонстраційного майданчика з екологічно дружніми технологіями до альтернативного транспорту на «Шешори» – до Воробїївки з Києва розробляється велотур, у якому зможуть взяти участь всі, хто забажає, звісно, за наявності власного велосипеда. Про все це детальне інформація постійно з’являтиметься на сайті.

Шешори 2007 – село Воробіївка– Які стосунки із Воробіївським керівництвом?
З сільською радою Воробіївки ми вже спілкуємося досить довго – вони підтримують фестиваль. А 8 травня, у воробіївському клубі якраз відбулася відкрита зустріч з жителями Воробіївки – щодо проведення фестивалю. Серед партнерів цього року – також Вінницькі облрада та обладміністрація, Немирівські райрада та райадміністрація. З наших постійних партнерів – Польський інститут, «Екопром» та «Бланк-прес». Про решту – інформація незабаром.

– Чи буде в спонсорах «Медовуха»? Якщо так, чи означатиме це, що відвідувачі фестивалю знову «повбухуються на шару»?
Проблему з алкоголізмом кожний, хто приїжджає на фестиваль, вирішує особисто. Зі свого боку, організатори слідкуватимуть за тим, щоб на фестивальній території гості обмежувалися слабоалкогольними напоями на зразок пива.