категорії: література

«Тільки тексти» і читач

теґи: "Буквоїд", "Тільки тексти", BookLand, Антипович, Бриних, Книги, Кокотюха, Криштопа, Стах

13 лютого у Києві книжковий портал «Буквоїд» та магазин електронних книжок BookLand презентували новий видавничий проект «Тільки тексти».

Участь у ньому беруть Тарас Антипович, Михайло Бриних, Андрій Кокотюха, Олег Криштопа та Вікторія Стах. Вони погодилися опублікувати свої книжки лише у електронному вигляді. Паперові версії книжок з'являться не раніше, аніж за рік.

Презентація Один із ідеологів проекту «Тільки тексти» Михайло Бриних, який виклав у електронному вигляді книжку «Шахмати для дибілів. Цейтнот доктора Падлючча», сподівається, що видавничий експеримент дозволить розширити рамки існування сучасної української літератури. «Мене тішить, що у проекті «Тільки тексти» немає довгого видавничого ланцюжка. Кожен читач може придбати собі книжку, не виходячи з офісу чи квартири. Для цього не потрібно ходити до книгарні. Автор же має можливість простежити динаміку продажів своїх книжок», - каже письменник.

 

 

 

Презентація Керівник порталу «Буквоїд» Сергій Руденко наголошує, що нинішній експеримент - своєрідний виклик кризі. «В умовах, коли від фінансової скрути потерпають і видавці, і книготорговці, ми вирішили максимально скоротити шлях від автора до читача. «Тільки тексти» - початок великого експерименту, до якого, я сподіваюсь, приєднаються й інші українські письменники. Література не повинна потерпати від кризи».

 

До речі, ціну на книжки, які беруть участь у експерименті, визначають самі автори, і кожен із них має можливість у он-лайн-режимі стежити як продаються їхні книжки.

 

Презентація Олег Науменко, керівник магазину електронних книг BookLand, переконаний, що започаткована акція приречена на успіх. «Враховуючи тенденції подорожчання паперу і поліграфічних послуг взагалі, електронна версія має суттєву перевагу - стабільну низьку ціну. Сьогодні електронна версія коштує в два-три рази дешевше друкованого видання», - говорить він.

Отже, від 13 лютого у магазині електронних книг BookLand можна придбати наступні книжки:

-повість Михайла Бриниха «Шахмати для дибілів: цейтнот доктора Падлючча»; 

-повість Тараса Антиповича «Лох»; 

-романи Андрія Кокотюхи «Осінній сезон смертей» та «Останній раз»; 

-роман Олега Криштопи «Усі жінки курви»; 

-збірка есеїстки Вікторії Стах «Пазли тіла Божого».