Юрій Макаров: «Попереднім трьом дружинам не вибачив неповаги...»
На інтерв’ю з популярним журналістом, сценаристом, режисером документальних фільмів, письменником і телеведучим Юрієм Макаровим ішла з невеличким хвилюванням. Бо ж кому ще оцінювати роботу кореспондента, відтак або вдатися до щирої розмови, або геть від неї відмовитися? Втім, де й поділося збентеження: розмовляла зі справді галантним, інтелігентним, напрочуд цікавим і приємним у спілкуванні, не просто улюбленцем телеглядачів, а передусім Мужчиною.
– Успіх, процвітання, популярність… Я ще цілком тверезо ставлюся до свого сценічного образу й здатен його відокремити від себе самого, – миттю розвіяв напруженість мій співрозмовник…
«ЯК ЗІРКА, Я ПЕРЕСТАВ БУТИ АКТУАЛЬНИМ»
– Пане Юрію, невже за стільки літ зіркова хвороба так і не здолала вас?
– Навіть популярність 1995–1996 років, коли тільки-но вибухнув телеканал «1+1», і направду всі оберталися й казали: «О, йде Микола Вересень!»
– ???
– Так. А ще називали Піховшеком, Борсюком, Яневським… Тоді це для мене було важливо, бо розумів, що бренд «плюсів» працював. Нині спокійно ходжу і не ловлю на собі поглядів, що означає: у людей з’явилися нові ікони, обличчя, а я, як зірка, перестав бути актуальним. І це мене влаштовує. До того ж, популярність у нашій країні грошей не приносить, якщо її не конвертувати у політику. А в політику я принципово не йшов, бо розумів, що це тягне за собою зобов’язання, які деформували б мою душу. Можливо, політика не всяку душу калічить, але мою…
– Кажете, не зробили цього принципово. А за якими принципами живе Юрій Макаров?
– Та вони загальні, їх неважко сформулювати. Десять заповідей, які не завжди виходить дотримуватися, але на них орієнтуюся. Понад те, для мене принципово, аби відбулася країна, яка називається Україною. Не як територія, а як проект життя, що відрізнявся би від нашого минулого і від низки сусідів, яким не пощастило трансформувати життя у гідне. Гадаю, в Україні закладено такий потенціал гідного життя, який просто гріх не реалізувати. І якщо генерація моєї дочки чи онуків почуватиметься більш свідомою, відповідальнішою перед собою, то я буду щасливий.
– Пане Юрію, знаю, ви живете у найманій квартирі, лише нещодавно взяли в кредит авто… Себто гроші для вас не такі й важливі?
– Звісно, нужденність позбавляє людину волі, гідності. Я не скаржуся на свою платню, вона, за нинішньою шкалою, у мене гігантська. Але не випадає відкладати на чорний день. Аліменти, кредит, квартира… Тривалий час я користувався службовими машинами, але то було певне обмеження свободи, бо в мене бракувало нахабства тримати водія двадцять чотири години на добу. Відтак придбав простенький «Фольксваген Поло». Якби з неба звалився б «Мерседес», я від нього відмовився. Бо розумію, що таке дороге авто і як з ним у місті складно. Намагаюся дотримуватися правил, бо це передусім повага до себе.
– Що, й іменем своїм не користуєтеся?
– Та я його не відчуваю. Якщо ти хочеш, щоб тебе впізнавали, то так і поводишся. Але це руйнує психіку. Сказати: «Та я ж Макаров!» Це ганьба, після цього не поважатиму себе.
«ТЕ, ЩО Я ПОТРАПИВ У КАДР, ДЛЯ МЕНЕ СТАЛО НЕСПОДІВАНКОЮ…»
– Пане Юрію, коли ви вели «Телеманію» та «Імперію кіно», жінки були залюблені у ваш …тембр голосу. Наскільки це важливо для тележурналіста?
– Коли прийшов на «плюси», то зважали на інше. А те, що я потрапив у кадр, для мене стало несподіванкою. Тоді в ефірі був скутим, не дуже впевненим у собі. Щоправда, відносно швидко адаптувався, але перші спроби направду жахливі. А щодо голосу, то це штука так само небезпечна. Коли людина усвідомлює, що в неї гарний тембр, то починає цим користуватися. У мене є знайомі, з яких сміються, їх просто дражнять, бо, увійшовши в роль, вони, незалежно від того у кадрі чи поза ним, вже розмовляють …ось так (імітує. – Авт.). Зі своїм голосом я не працював, очевидно, це спадкове – у мене мама камерна співачка.
– На вашу думку, який він, ідеальний телеведучий? Такі є в українському телепросторі?
– Це передусім особистість. Свого часу «плюси», поки не потрапили під політичний прес, мали понад десяток ідеальних ведучих. На мій погляд це і Алла Мазур, і Олесь Терещенко, колишній дует Борсюк-Корчинський, Сашко Ткаченко, також В’ячеслав Піховшек, поки він відверто не почав працювати на штаби. Ці люди відбулися як журналісти, аналітики. А просто промовляти текст… Очі ж порожні, і це видно.
– А ви що дивитеся по телевізору?
– П’ятий міжнародний французький канал, ВВС, CNN, французько-німецький канал «Меццо» з класичною музикою та джазом. Новини переглядаю в інтернеті. А сісти й дивитися наші програми, то ні. От хіба коли дружина дивиться «Лікаря Хауса», то можу зупинитися на півгодинки...
«НЕ ПАМ’ЯТАЮ, ЩОБ МИ З СВІТЛАНОЮ СПЕРЕЧАЛИСЯ…»
– Якось ваша нинішня дружина Світлана зізналася, що аби підкорити вас, обманула, що заміжня, припускаючи, що ви почнете її одразу ж завойовувати…
– Такі розмови – це завжди гра. Світлана, яка звикла бути самодостатньою і не залежати від чоловіків, грає в активну, емансиповану. Насправді вона така і є, але без фанатизму, без тих тарганів, які з’являються зазвичай у фахових феміністок. Ми інколи навіть бавимося так: «Куди це ти поклав?», «Скільки тобі нагадувати?» Уряди-годи й на людях отак поводимося, що всіх дуже лякає… Але я не пам’ятаю, щоб ми не те що полаялися, а просто посперечалися через якісь побутові дрібнички...
– Минуло сім літ, як ви разом. Подейкують, що це така собі межа, яку люди або витримують і живуть разом довго й щасливо, або ж…
– Насправді нічого не змінилося від першого року спільного життя. Я не можу сказати, що звик до Світлани, що дістаю менше задоволення, коли дивлюся на неї, що з нею менш цікаво чи перестаю захоплюватися тим, що вона робить. Світлана – відомий журналіст, вона ще й талановита художниця. Мені надзвичайно подобаються роботи дружини, тож не втомлююся повторювати, що вона винятково обдарована і має працювати щодня…
– Юрію, ваші попередні три шлюби були невдалими. З чим не змогли змиритися чи зжитися?
– Є дещо, у чому й собі дорікаю: от чоловіча недорослість, егоїзм… А чого я не можу подарувати, то це браку поваги. Не уявляю, щоб колись, навіть якщо почував це всередині, висловив неповагу до людини, з якою був поряд. Тому хамство на мою адресу дуже швидко припиняє будь-які стосунки. Щоправда, маю сказати, з колишніми дружинами, коли все перегоріло, зберігаю чудові стосунки...
– Які стосунки у Світлани з вашою донькою Марією? І чи дружина не ревнує вас до минулого?
– Мабуть, трохи ревнує. Але вона нічого не вдає, не імітує, тому стосунки ідеальні.
– Донька теж майже доросла. Можете сказати, чий у неї характер?
– Мій, на жаль. Кажу так, бо мені довелося дуже багато над собою працювати. Переконаний, що і в неї не забракне сил зробити стільки ж... Маша скромна, комунікабельна, дуже довірлива, легко піддається під впливи, що мене непокоїть. А ще донька співає в академічному хорі «Щедрик», захоплюється теквондо.
цікаве інтерв"ю, дякую :)
Спасибі й Вам! Із цікавими людьми й матеріали виходять цікаві:)
це правда, але вміти поставити цікаві питання – теж талант :)))
Та я зізнаюся, що хвилювалася:))) То як було не підготуватися:)))
таке хвилювання корисне :) воно сконцентровує. пам"ятаю, в школі не хвилювалася перед виступами лише двічі – обидва рази забула слова :))))))
А в мене, у педучилищі було навпаки: якщо не переживала перед екзаменами – здавала на відмінно, якщо ж трусилася, як бадилина, діставала капець якого складного білета:)))
мабуть, в кожного по-своєму :)
Цікаво, як було у пана Макарова?:)
...тема для наступної розмови:)
:))))))))
Интервью ни о чем.
Ого, оценочка:))))))))
Жанна, ну что за утверждение: "жінки були залюблені у ваш …тембр голосу".
Какой-такой у Макарова тембр? насколько я помню, он что-то монотонно бормотал поздно вечером, от чего хорошо было засыпать.
А кого интересуют жены Макарова? Если он скрытая интересная личность, то вы этого не раскрыли.
Мушу сказати, що інтерв"ю було опубліковано в тижневику під назвою "Сім"я і дім", тому подекуди мова йшла про дружин і дітей... Щодо тембру, то це не моя оцінка: від багатьох жінок я чула про те, що їм подобається тембр голосу саме Макарова, тому й зачепила цю тему. А щодо "скритої" особистості, то у мене інша думка: він був щирим і відвертим зі мною, про що й сказала на початку... Якщо мені не вдалося зачепити теми, які цікавлять саме Вас, дорогий Читатель, то, сподіваюся, ви обов"язково знайдете інтерв"ю чи інші тексти, які вдовольнять саме Вас. Певно, цей текст – не Ваш. Але це не означає, що він нікому не цікавий і ні про що (ни о чем). Втім, однаково дякую за прочитання!!!:)