категорії: музика інтерв'ю

"Здорова іронія помножена на нездоровий сарказм дорівнює Стелсі" (с) Стелсі

"Рецепт ми вже маєм депресію зняти

рецепт в нас один, а людей так багато.

Підходьте скоріш розкривайте обійми,

У нас позитив руки в гору підіймемо. "

("Позитив" Стелсі)

Якщо ви страждаєте від безсоння, нервових розладів, головної болі, чи нестачі "гормону щастя" в крові, то біжіть не до аптеки, а в найближчу музичну крамницю.

Революція у сучасній медицині лікування людей була здійснена західноукраїнським електро-фолк гуртом - Стелсі.

Впродовж трьох років, перетворившись на музичних-алхіміків, гурт працював в таємних лабораторіях творчого потенціалу та фантазії. Їм вдалось винайти чудодійний медикамент, складники якого є виключно: гумор та позитив, що були вдало запаковані у славні етно-традиції краю.

Увага! Побічні ефекти: короткотривалі болі в області живота, від багатогодинних судом сміху. Радиться приймати без рецепту лікаря, обмежень у дозах та віковій категорії.

Довгоочікуване і таке вистраждане у творчих пологах, маля Стелсі нарешті побачило світ на полицях країни в середині червня. Це ніщо інше, як новий, драйвовий альбом- "Товариство з Безмежною Безвідповідальністю". Гумористичні народні співанки, потішні замальовки з життя, дотепні сороміцькі пісні, народні приказки та оповідки, все це і більше того ви почуєте у цьому альбомі. Тож не гайте часу, приготуйтесь до здорового щеплення енергією, яка врятує вас від буденних клопотів.

Екслюзивне інтервю з учасниками гурту, прес-аташе та менеджером після офіційної презентації свого творіння в Києві пропонується вашій увазі.

"Кримінальні" коломийки Стелсі

1. Коли зародилась ідея створення альбому саме такого напрямку?

Гурт Стелсі: Зародження ідеї відбулось десь в 2004/2005 році. У альбомі "Сонцесхід" ми використовували індо-арабські мотиви. Наш альбом 2004 року "Aliens" був записаний в Німеччині, а отже присутні були і кельтські мотиви та німецькомовний варіант пісні "Лорелай". Так, шляхом експериментів, ми дійшли спільної згоди зробити щось з етно-мотивами.

У альбомі 2005 року "ТАМ" (робоча назва його розшифрування "Товариство Анонімних Метросексуалів:)") вперше ми запровадили в життя веселі українські мотиви. Експеримент був ризикований - ми не знали як сприймуть його люди, тому впродовж перших трьох місяців були на нервах, хоч згодом пішли лише позитивні відгуки щодо нашої роботи.

Період з 2005, 2006 року - початок створення і накопичення свіжих ідей, до наступної платівки. Назва з’явилась набагато пізніше, та вже тоді ми знали що він буде з іронією та посмішками. "Миколай" була перша композиція написана в період різдвяних свят. Альбом ми зробили у вигляді легенди, казочки, яка має свій початок і логічне завершення. Розширилась технічна база та стилістика.

Тарас Піц (прес-аташе Стелсі) іронізуючи додав: "Це перший випадок в історії шоу-бізнесу, коли до голови прес-аташе був приставлений пістолєт, і його заставили співати коломийки:)"

2. З чим пов’язана така довга перерва у творчості? Більші вимоги поставили до себе, чи не було натхнення до роботи?

Стелсі: І те, і інше. Якщо раніше ми орієнтувались на комерційні стилі: хауз та хіп-хоп, то зараз ми зруйнували ці рамки, у нас було величезне поле діяльності, а ще купа часу, ніхто нас не підганяв, тому кожну річ відточували до ідеалу. Не хотілось нафаршувати альбом сучасними семплами та бітами і сказати, щоб люди його споживали.

3. Прокоментуйте обкладинку альбому.

Тарас Піц: Доречи, обкладинка є своєрідним кросвордом, підказкою, чому 3 роки нічого не було.

Стелсі: Там зображений стакан-гринчак, який уособлює алкоголізм та всі погані звички, що пов’язані з цим. Дві свинки носять символічне значення. Якщо добре придивитись, то з одного боку це попільничка, а з другого копілка. Свині показують людей, що напиваються і відповідну їх поведінку. Парадокс в тому, що всі ці наклейки та застереження проти вживання алкоголю та цигарок, є нічим іншим, як ідеальнішим піаром продукту. Адже заборонений плід завжди солодкий, особливо для молоді.

Так, одного разу у магазині спостерігав дуже потішну ситуацію, коли 16-річний хлопчак з своїм другом купив цигарки і прочитавши на упаковці, що куріння може призвести до захворювання на рак, іронізуючи сказав продавцю: "Нє, давайте якісь цигарки для імпотенції мені, чи шо:)"

4. Чому альбом виключно на українській мові, де пропали ремікси та переробки з російсько та німецькомовними версіями пісень?

Стелсі: Ми взагалі дуже поверхнево ставимось до російської мови, і не через якийсь націоналізм, а просто тому ,що не хочемо робити того, чого і так вже багато. А те, що раніше було пару пісень, так це пов’язано з тим, що ті пісні краще звучали саме в такому варіанті.

Ну і загалом, ті коломийки, що співала старенька бабуся, робити по-німецьки просто абсурдно. Хоча маємо в планах в наступному альбомі зробити щось дуже веселе, прив’язавши до нацистської Німеччини, німецькомовний варіант пісні "Ти ж мене підманула...", звичайно ж у гумористичному варіанті.

5. На яку вікову категорію розраховуєте прослуховування вашого альбому?

Стелсі: Хоч тексти досить дорослі та, незважаючи на весь гумор - вони з глибоким сенсом . Парадокс у тому, що сама віддана та вдячна публіка все ж залишаються тінейджери. У них ще не згасла та підліткова, бунтівна енергія, тому і на концертах віддаються музиці на всі 100%.

Тарас Піц: Вони ще незіпсовані побутом дорослого життя.

Стелсі: Так, вони ще не знають багатьох речей, але вміють від душі над ними сміятись. А взагалі - ми завжди дивувались тому, яка різнопланова публіка нас слухає. Коли зі сцени дивлюсь на людей і бачу, як під нас гоцають і репери, і скінхеди, і навіть гопніки, то постає питання, як вони ще між собою морди не перебили?:) Та своєю музикою хочемо досягти європейського рівня і носимо зовсім не хуліганський характер.

6. Як поєднуєте доросле життя і творчість?

Стелсі: Ми над цим не задумуємось особливо. Щоб сколотити цей проект, поклали багато зусиль. Ну і, звичайно, коштів, які самі заробляли. У нас ще слава богу залишилась та ланка не спаплюженого гумору, якого ми хочемо донести до людей.

Тарас Піц: Девіз Стелсі: Здорова іронія, помножена на нездоровий сарказм дорівнює Стелсі:)

7.Чому у альбомі тільки одна лірична, повільна композиція?

Стелсі: Не хочемо просто складати конкуренцію "Скаю" (сміється). А якщо без жартів, то просто ми енергійні люди, і з самого початку не асоціювали себе ні з чим романтичним, як більшість бойз-бендів. Скептично відносимось до "мєдляків". Наш меседж - енергія. Та десь в далеких планах, все ж хотілось би видати альбом з виключно повільних пісень.

Тарас Піц: Робочий варіант назви "Неувійшовши у невидане".

Стелсі: Ось Тартак, щоб підкреслити ліричність свого альбому назвав його "Сльози та соплі", а ми б назвали свій "Вологі серветки". :)

Кажуть постійно, що від нас не знають чого чекати. Банальна річ у тому , що ми не придумали собі такий імідж, а насправді такі є. Так, наприклад, назва альбому виникла, коли переходили з менеджером дорогу і побачили фірму одну, на яку працюю. Почали думати, що то є. Ігор сказав, що то відкрите акціонерне товариство. Я сказав, що то товариство з обмеженою відповідальністю, тоді він подивився на мене сміючись і сказав:

- Та ти глянь на себе, яке товариство з обмеженою відповідальністю, ти ціле товариство з безмежною безвідповідальністю!

А все тому, що то була 2 година, самий розгар робочого дня, а ми вже йшли пити пиво:) Ось так і виникла назва до альбому. Доречи, всередині є наклейка з написом "кошерно" там намальований наш діджей у національному капелюсі на фоні американського прапору, якого йому подарував його друг з штатів. Він сам єврей, а тварина - свиня є забороненою у них для вживання. І постійно маємо мороку в дорозі стосовно цього м’яса. Були такі ситуації, що все ж таки ненавмисно він з’їдав свинину, і потім всі не знали що робити з тим:)

8. Це вперше ви співпрацюєте з Ніною Матвієнко, "Очеретяним Котом" та "ВВ", чому бонус треки саме з цими виконавцями?

Стелсі: Олег Скрипка взагалі заядлий рокер, який своїми руками чистить українську музику від попси. З ним познайомились в період роботи над "ТАМ"-ом. До цього часу він ніколи не чув нічого подібного, тому ідея дати свою пісню на ремікс його зацікавила і в результаті з’явилась на світ.

До альбому "ТАМ" у мене на комп’ютері була 30-секундна заготовка на пісню, яку виконує Ніна Матвієнко, але про неї ми майже забули. Аж поки наш менеджер Ігор, який в той час знаходився у дуже хворобливому стані, не зв’язався з її менеджером-чоловіком, і вона дала згоду на ремікс цієї композиції.

З "Очеретяним Котом" ми старі друзі. Давно хотіли зробити щось спільно, але все не вистачало ані часу, ані можливостей. І ось, нарешті, на новорічні свята остаточно вирішили здійснити задум. В зародковому стані пісня була така шмарката, повільна. Я їм зразу сказав, що зроблю ремікс - повну протилежність. Який стіни буде ламати.

Тарас Піц: Доречи, 6 липня на фестивалі "Обнова" буде перший дебют цієї пісні в спільному виконанні "О.К" та Стелсі.

Стелсі: Ми розуміємо що багато гуртів зайняті своєю роботою і щоб не відволікати , то багато що робиться без їх безпосередньої участі. Так, у першій композиції "Де ви є" була використана флейта флейтиста з "Очеретяного Кота", яка була записана на диктофон. Саме так, коли вони були у нас в Чернівцях, то після концерту ми зібрались з "Гуцулами Каліпсо" в одному готельному номері, і вирішили добряче посвяткувати. Він був в дуже нетверезому стані, і навіть стояти не міг. Припершись до стіни на балконі, на протязі двох годин він таке вигравав, що того матеріалу би вистачило на 10 років наперед, при тому ні разу не збившись. Доречи, його звати Микола Доляк.

Лєнточка в "Дурне Турне" вже перерізана!

9. Чому "заочне" знайомство з альбомом відбулось у Космачі, але реальна можливість його купити з’явилась тільки зараз?

Стелсі: До вересня 2007 він вже був готовий для прослуховування, але потягнулись різноманітні юридичні проблеми та питання, які затягнули його реліз.

Тарас Піц: Кольорова гама київського принтера не могла відобразити кольорів біло-сірого, прозорого гринчака, він виходив жовтим, а ми не хотіли такого.

Стелсі: Перша партія альбому була повністю розкуплена іноземцями. Лейбл з яким ми співпрацюємо, в свою чергу співпрацює з канадським лейблом для общини українських іммігрантів. Община Канади розібрала найбільшу кількість, далі община Німеччини, Франції, а також Іспанії і навіть Португалії. Чого тільки варті ті слова, що до цього часу в учасників Стелсі немає примірників власного альбому. В Космачі ми не мали можливості повністю представити його, з поваги до інших гуртів, бо це не наш сольний концерт . Ось ми плануємо "Дурне Турне" на підтримку "Товариства з Безмежною Безвідповідальністю", так зване варіат-шоу. Лєнточка вже перерізана.

Тарас Піц: Також плануємо виступити на фестах: УНІЖ, Славське, Шешори, Підкамінь, а якщо вони не планують нас, то це їх проблеми :) (сміється)

10. В Космачі було "бойове хрещення" нового учасника гурту. Як нова людина влилась в сформований колектив?

Стелсі: Насправді - дуже добре. Микола Снайпер надзвичайно обдарована та творча людина, все ловить швидко і майже з першої ж репетиції ми зігрались. Я закінчив клас фортепіано і знайомий з усіма синтезаторними засобами, роблю все аранжування, але вважаю, що не треба закінчувати музичну школу, щоб відчувати музику. В минулому він був нашим палким прихильником, ми познайомились і згодом не знаю навіть як то вийшло, вирішили взяти його до нас.

Тарас Піц: Стелсі вливає в себе молоду кров і позбувається старої.

Стелсі: А старий клавішник мусив покинути нас через банальну річ: сім’я, брак часу, робота. Прийшлось чимось жертвувати.

11. Чи виправдала робота ваші сподівання?

Стелсі: Звичайно, думка учасників гурту стосовно їхнього власного продукту значить рівно ніщо. Та вважаю, що він вийшов крутий (сміється). 27 числа у Києві презентували його офіційно. Вийшло непогано (сміється). Серед зірок української сцени є багато прихильників нашої творчості. Ось Кузьма "Скрябін" сам сказав, що він бачить в нас ту молодість, коли починав, і те, що втратив з роботою в цьому шоу-бізнесі, перетворившись на гламурного.

Сашка Положиньского раз поставили на розігрів перед Білик. Його особисті слова були, що як би його поставили на розігрів до Стелсі - це було б класно, а те що вони на розігріві у Білик, то його це принижує.

Лунатики в "Країні Мрій"

12. Де вам запам’яталось виступати найбільше?

Стелсі: Після альбому "Aliens" ми насправді зрозуміли що ми всюди будемо чужинцями по стилю музики, чи то хіп-хоп чи електро фест чи той самий етно. На "Рок Січі" було три сцени, на одній виступали "ВВ", на другій "ТОЛ", на третій - ми. Думали звичайно ж, що на нас ніхто не прийде, адже ми не є музикою рок-стилю. Та на наше превелике здивування, зібрався перед нашою сценою такий хороший кавалок людей, який збився в один великий вареник, і ось цей вареник-млинець з 3000 людей почав так скакати, що на сцені почався справжній землетрус. Ми були шоковані.

Ще пам’ятаю наше знайомство з Фомою, вокалістом гурту "Мандри", під час виходу на Полонину в Путилі. Він дуже високо оцінив презентований зранку альбом, що він слухав впродовж всього дня. Зауважив, правда, що наша музика ідеальна для саундтреків Еміра Кустуріци. А ввечері так вийшло, що на концерті "Мандри" виступали перед нами, тому Фома сказав, усміхаючись : "Не хвилюйтесь хлопці, я їх добре розігрію":)

Ну і "Країна мрій" - це щось дуже особливе для нас. Нам там дуже сподобалось, але себе відчували лунатиками і абсолютними чужинцями. Носить фест концептуальний характер вихованої етніки, без стьобу та обробок, все чисте, як сльоза україночки 17 сторіччя.

І ось вийшли ми, і навіть ті вишиті сорочки на нас виглядали вульгарно. Ми не робили кон’єктури, грали те, що хотіли. Одна київська журналістка після цього писала, що "гурт Стелсі зчинив революцію в свідомості слухача". Ми завжди притримуємось однієї лінії, "хор бабуль" ми не будемо включати в наш виступ тільки того, що так всі роблять і так потрібно.

Тарас Піц: А ще класно колись виступили у Франківську на святі пива. Дехто навіть написав, що "Стелсі влаштував теракт", оскільки виступаючи перед гуртом ТІК порозганяв всіх його слухачів. Люди настільки були розігріті Стелсі, що ТІК уже просто не сприймали і тихо звалювали під його "Бєлиє рози".

13. Чи маєте вже якісь ідеї до нового альбому?

Стелсі: Я вже підкований доброю п’ятіркою залізних ідей, за які просто треба сісти і зробити. Так, до прикладу, розкажу одну з них. Історія: хлопець і дівчина дуже любили один одного і одного дня хлопець вирішує зробити тату - ім’я дівчини на спині з квітами, марцішорами, ноутбуками і т.д. По дорозі до тату салону зустрічає друзів, яким розповідає свій задум. Ті кажуть, що це треба відсвяткувати.
І ось таким, не дуже тверезим приходить він в тату салон, і виходить так, що неправильно вимовляє ім'я дівчини - замість Мар’яна каже Марина. На наступний день дівчина це побачила і шокована більше не вірить в щирість його почуттів. І в пісні співатиметься "Ти мені більше не віриш".

14. І останнє питання - пригадайте саму пам'ятну подію вашого життя.

Олексій Кухарський (Стелсі): Безперечно - це студентські роки. Пам'ятаю, як наша "безстрашна трійця": вокаліст гурту "Біонік" Саша Грубляк, вокаліст "Серцевого Нападу" Мітрій та я, на факультеті іноземних мов чернівецького університету, складали плани Барбароса, як завоювати цей світ. І щоб, бажано, нам за це нічого не було :), але й ще щоб їх слухали у кожній хаті :).

Як виявилося в подальшому, потужність чернівецького „ІнЯзу” в творчому плані далеко переплюнуло Поплавського, який разом зі своїм університетом може лише "нервово курити в сторонці власні ж кєди":)