Гламурна презентація аудіокнижок
Швидкий ритм сучасного життя відбирає в людини дуже багато часу – потрібно заробляти гроші, влаштовувати особисте життя, слідкувати за собою… Тяжко віднайти бодай півгодинки спокою, аби полежати на дивані й почитати хорошу книжку. Тому багато людей, хто навіть хоче читати і любить літературу, просто фізично не встигає цього робити. Але вирішення цієї проблеми давно вже знайдено – це аудіокниги, диски із книжками, які треба тільки слухати.Нещодавно світова тенденція видання аудіокнижок докотилася й до України, і піонером у новій галузі стала компанія А.Е.Л. Вона відразу взялася за справу, і ще до завершення першого року роботи компанія має надбання у вигляді більш ніж десяти дисків із творами сучасної та класичної української літератури. Для презентації цього добра 14 грудня було влаштовано вечірку для представників культури, бізнесу, політики та мас-медіа.
Приміщення біля філармонії, де все відбувалося, мабуть навмисне облаштовано саме для проведення такого штибу «коктейль-вечірок», як офіційно названо захід у прес-релізі. Напівтемрява, м’які крісла і сидіння по кутках, на кожну зі стін проектуються схоплені операторами зображення гостей, які їдять вишукані фуршетні страви і запивають їх коньяком чи шампанським, взятим із таці офіціанта, що саме проходив поряд. Гламур – інакше це не назвеш.
Дійство почалося прес-конференцією, на якій люди, які мають стосунок до проекту, відповіли на запитання журналістів. А по цьому, з невеликою перервою на поїдання канапок і розпиття алкогольних напоїв, розпочалася офіційна частина. Вона була не надто довгою – Юрко Покальчук у шикарному білому піджаку представив по черзі кожну вже видану аудіокнижку. А представляти було що:
Серія «Сучасна проза»
1. Юрій Андрухович, «Рекреації».
2. Юрій Андрухович, «Дванадцять обручів».
3. Юрій Андрухович, «Московіада».
4. Юрко Покальчук, збірка повістей «Час прекрасний».
5. Степан Пушик, «Страж Гора».
6. Тарас Прохасько, «Непрості».
7. Лариса Денисенко, «Танці в масках».
8. Ірен Роздобудько, «Зів’ялі квіти викидають».
9. Любко Дерещ, «Намір!»
10. Юрій Винничук, «Мальва Ланда».
Серія «Із Золотого фонду Українського радіо»: «Театр перед мікрофоном» – два диски драм Лесі Українки.
На презентацію з’явились більшість представлених авторів. Не було тільки Юрія Андруховича – який, втім, передав привіт зібранню по телефону прямо із Швейцарії, ну і Лесі Українки :).
Художня частина почалася з виступу гурту «Ars Nova» – хлопці довго-довго грали вступ, а коли скінчили, виявилось, це й була вся пісня :). За ними на сцені з’явилася «Піккардійська терція» – вони заспівали декілька своїх старих і нових гітів.
Ось це, здається, й усе. «Коктейль-вечірка» минула досить швидко, рівно настільки, щоби гості встигли з’їсти запропоновані страви, повипивати запропоновані напої й не втомилися від довгих розмов ведучого та незвичайної музики. Ну а що, були ж «представники бізнесу й політики» – з широких облич було видно, що то саме вони, хоча переважно, вочевидь, не надто високого рангу. В швидкому ритмі сучасного життя надзвичайно модними стали саме такі ось гламурні вечірки. Сподіваємось, компанія «А.Е.Л.» не помилилась із вибором форми проведення заходу, і література отримає бодай якусь підтримку від підприємців та політиків – або ті принаймні почнуть читати українську літературу. Чи, хоча би, слухати.