АБСЕНТ: Юрій Андрухович + Кarbido

теґи: абсент, Karbido, Юрій Анрухович, лірично-музична програма
Початок: 3.06.2012 18:00
Місце: МПМ Зоря
Адреса: Вінниця, вул.Червоноармійська, 44
Предмет події: концерт Кількість відвідувачів: 0

3 червня о 18:00 в МПМ Зоря пройде концерт Юрій Андрухович і Кarbido.

«Абсент» є останньою частиною музично-поетичної трилогії польського гурту Кarbido і українського письменника Юрія Андруховича. Ідея «Абсенту» — у створенні за мотивами роману «Перверзія» синтетичної лірико-музичної програми (голос поета, тексти, музика), підсиленої та доповненої візуалізацією (відео-арт у найрізноманітніших формах та проявах). Медіа-вистава «Абсент» поєднала в собі експериментальну і традиційну музику, іронічні й глибо ліричні тексти та різножанрове відео, являючи при цьому цільний органічний твір. Її прем’єра відбулася 18 грудняминулого року в Київський консерваторії і стала для України однією з найважливіших мистецьких подій року. 

ЗМІ про «Абсент»

газета «День»: Найголовніше враження — «Абсент» — це повноцінне шоу в двох частинах, в якому переважають саме візуальний та музичний компоненти. А власне Андрухович не перетворився на рок-зірку, лишився поетом — просто нині поезія перейшла в мистецтво жесту. Сьогодні цей експеримент сягнув вершини, ставши зразком синтетичного жанру на перетині літератури, музики та відеоарту.  
УНІАН: «Абсент» — це дуже вдалий проект-метонімія, концентрована витяжка із «Перверзії» (чи й не полинова?), доповнена музичним і світловим оформленням та глибоко продуманим відеосупроводом. 
5 Канал: Нова форма читання віршів за Андруховичем уже три роки як передбачає наявність відео та музичного  супроводу. Третю частину вистави «Карбідо» репетирували в Україні. Томаш Сікора, музикант гурту Karbido: "Біля Дністра дуже хмільне повітря, і воно позначилося на нас, на нашій музиці. Все вийшло таким живим, характерним навіть більше для України, ніж для нашої рідної Польщі". Як і обіцяли автори, "Абсент" вийшов загадковим та міцним.

9 червня в Києві в рамках проекту «Відкрита Брама: музичні уїк-енди UA/PL» відбудеться спеціальна подія: Music4Buildings Vol. 09 — ЗОЛОТІ ВОРОТА. M4B є авторським проектом, розпочатим гуртом Karbido в 2009 році. Це цикл мистецьких подій, в яких звуки архітектурних структур сполучаються з музичними композиціями, а архітектурна споруда стає одним з музичних інструментів. До теперішнього моменту акції M4B відбувалися в підземному місті в Жешові, Великій синагозі Дрогобича, водопровідній системі Бялостоку, гробниці часів неоліту на острові Оркні. Цього разу гурт Karbido робить спробу організувати акустичний простір реконструйованого історичного об’єкту — Золотих Воріт. В проекті запланована участь їхніх колег по проекту «Абсент», а також інших українських та білоруських митців.

 
Я був там