Арт-поле-2010

теґи: Atlantida, GURZUF, Kapela Kvety, Ninn Ozera, Piss&Lough, "Порт Моне", "Татош Банда", Village Kollektiv, Wa-Da-Da, Zira, Арт-Поле, Бадьян Сауна Сістем, ДахаБраха, Куяльник, Маланка Оркестр, Ойра&Кириченко, Перкалаба, Театр Тіней Див, медіа-вистава, фестиваль
Початок: 12.07.2010
Закінчення: 18.07.2010
Місце: санаторій ім. Пирогова курорту «Куяльник»
Адреса: Одеса, курорт «Куяльник»
Предмет події: фестиваль Кількість відвідувачів: 0

12-18 липня на території курорту Куяльник проходитиме Міжнародний фестиваль АртПоле, www.artpolefest.org — масштабна мистецька подія, що поєднує в собі музику, перформенси, об’єкти у відкритому просторі, учасники якої цього року прибудуть з 15 країн.

Фестиваль народився у 2003 році в курпатському селі Шешори і отримав таку ж назву —«Шешори. Міжнародний фестиваль етнічної музики і лендарту». За вісім років він перетворився на масштабну подію з з унікальним сполученням музики, театру та візуальних мистецтв, що з року в рік приваблює десятків тисяч відвідувачів з усієї України та інших крїн світу. Від самого початку фестиваль задумувся як мандрівний — щоб відкривати наймальовничіші й найцікавші куточки України. Тому в 2007 році він змінив локацію, переїхавши на Вінничину, в село Воробіївка. У подальших пошуках було досліджено і чимало місцевостей. Чумацьким шляхом фестиваль мандрував з Поділля мандрували аж до Одещини. І врешті сіль пошуків знайдено — міжнародний фестиваль АртПоле’2010 проходитиме на Куяльницькому лимані, гармонійно увійшовши в мультикультурний клімат Одеси, підкресливши притаманний їй багатонаціональний характер, толерантність, відкритість до яскравих мистецьких проектів та інші привабливі риси сучасного європейського міста.

Формат цьогорічного АртПоля не передбачає автентики в чистому вигляді, як це було раніше — коли фестиваль вперше відбувся в невеликому карпатському селі. Натомість звучатиме актуальна музика, в якій присутні цитати, нагадування, звернення до прадавнього. Отже, експеримент і вдалий синтез — нетрадиційне поєднання традиційних інструментів, ідей, способів виконання, наприклад, живих інструментів і автентичного вокалу з електронікою. Від суто акустичних експериментів «Port Mone» (Білорусь) та «Kapela Kvety» (Чехія) — крізь етно-електронні суміші українських «Piss&Laugh» та «Ойри», стародавні наспіви сплавлені з дабом, трип-хопом, хаусом польського «Village Kollektiv» та української «ДахаБрахи» — до щирої, емоційної, танцювальної музики — «Перкалаба» (Україна), «Gattamolesta» (Італія), «Di Grine Kuzine» (Німеччина), «Fatima Spar» (Австрія) та ін.

Окрім музики на фестивалі — кіно, перформенси та створення лендарт-об’єктів. Мистецтво відкритого простору передбачає розуміння, взаємодію і спільну з навколишнім середовищем гру. Куяльник — 200 грамів солі на літр води у лимані, чорна лікувальна грязь, що ховається під білим пляжем, степові трави та взірці радянської архітектури 80-х років минулого століття. Еклектика, що проникає всюди, як сіль, є домінантою пропонованого простору. І цим він радикально відрізняється від попередніх фестивальних локацій у Карпатах та на Вінниччині. Це новий вимір із власною дуже цікавою атмосферою. Тут створення та руйнування застигли у хиткій рівновазі. Покриваючись сіткою тріщин, вивітрюючись, іржавіючи, споруди та механізми перетворюються на дійові естетичні чинники краєвиду. Завдяки цьому інструментарій художників-лендартистів, що працюватимуть протягом фестивалю, значно розширюється.

Особливої уваги також вартий проект «Старе кіно по-новому» — три медіа-вистави, що поєднають класику німого кіно зі сучасною імпровізаційною музикою. Одна з них створюватиметься безпосередньо під час фестивалю. Адже АртПоле традиційно не встановлює кордонів між митцями й публікою, й кожен зможе спробувати себе в ролі режисера чи художника.

Фестиваль АртПоле’2010 відбувається за підтримки Одеського міськвиконкому. Партнери фестивалю: санаторій ім. Пирогова курорту «Куяльник», молочна компанія «Галичина», клуб EXIT (Одеса), Польський Інститут, Австрійський культурний форум, Французький культурний центр. Генеральний медіа-партнер: журнал «Український тиждень», інформаційні партнери: журнал «Эксперт Украина», on-line центр сучасної української культури «АртВертеп», інтернет-радіо My Radio, портал M Joy, мережа книгарень «Є».

Міжнародний фестиваль АртПоле 2010.
Програма


12 липня
9:00—19:00 (і кожного дня)
•    На території АртПоля — майстерні з контактної імпровізації, співів, акторської майстерності, створення чудернацьких меблів, одягу й декорацій та ін.; кіноклуб; ярмарок handmade-виробів; грязелікувальні процедури, купання і валяння на березі лиману або під тентами численних чайних; знайомство з чайними церемоніями різних народів світу. www.artpolefest.org/maysterni/maysterni.html
•    В околицях АртПоля — постійно курсуватимуть маршрутки до Одеси та до пляжу, також ви зможете відвідати низку екскурсій (передбачаються як автобусні, так і пішохідні маршрути).

20:00
Wa-Da-Da (Польща) www.youtube.com/watch
Бадьян Сауна Сістем (Україна, Київ) badian.tumblr.com/
Медіа-вистава «Портрети» з проекту «Старе кіно по-новому»:
Зоряна Рось — вокал; Юрій Яремчук — бас-кларнет, саксофони, перкусія; Роман Рось — скрипка, сопілка, перкусія; VJ Group CUBE — віджеінг на основі українського документального кіно обласних телерадіокомпаній  1950-60р.р. та особистих архівів. 
Ідея проекту «Старе кіно по-новому» — в поєднанні класики німого кіно з сучасною музикою, створення медіа-вистав, у яких беруть участь твори класиків світового кінематографу і сучасні українські музиканти. Під час вистав віджеї можуть змінювати задуманий раніше хід подій кінофільму, опираючись на музику, а музиканти імпровізуватимуть разом із фільмом на екрані. Кіно стає одним з музикантів, а музиканти — персонажами фільму.

13 липня
9:00—19:00 — майстерні, кіноклуб, екскурсії.

20:00
Zira (Україна, Одеса)
Ойра&Кириченко (Україна, Харків)
Театр тіней ДИВ (Україна, Львів) www.youtube.com/watch

14 липня
9:00—19:00 — майстерні, кіноклуб, екскурсії.

20:00
Kapela Kvety (Чехія) www.youtube.com/watch
Gurzuf (Білорусь) www.youtube.com/watch
Інтерактивний site-spesific перформенс «Гагари» (Україна, Київ-Одеса)
Випускники МАРА (Moving Academy for Performing Arts) та учасники перформ-групи ЕКЦЕ ХОМО вирішили візуалізувати свою версію легенди про мандрівних птахо-людей, що розповідає про Чумацький Шлях — дорогу, яка веде душі померлих на небо, а птахам вказує шлях до вирію.

15 липня
9:00—19:00 — майстерні, кіноклуб, екскурсії.

20:00
Port Mone (Білорусь) www.youtube.com/watch
Atlantida (Росія) www.youtube.com/watch
Медіа-вистава «Жінка–риба» з проекту «Старе кіно по-новому»:
Сергій Охрімчук — скрипка; Юрій Зморович — бас-кларнет, перкусія, вокал;
Роман Рось — скрипка; VJ Group CUBE — віджеінг на основі фільму Дзиги Вертова.

16 липня
9:00—19:00 — майстерні, кіноклуб, екскурсії.

20:00
Sedaa (Монголія-Німеччина) www.youtube.com/watch
Village Kollektiv (Польща) www.youtube.com/watch
ДахаБраха (Україна, Київ) www.youtube.com/watch
Маланка Оркестр (Білорусь) www.youtube.com/watch
Аудіо-візуальний перформенс  «Multiperson B»
Протягом п’яти перших днів фестивалю vj-майстерня CUBE  щоденно зніматиме — фіксуватиме всіх охочих жителів АртПоля — емоції, рухи, міміку, погляди, жести, щоб врешті створити химерний колективний образ людини Multiperson B, що збирається з сотень індивідуальностей в дивовижній пропорції. І ця пропорція буде залежати від авторів — віджеїв та музикантів, що супроводжуватимуть виступ, а вони — від того, наскільки щирими і яскравими будуть ваші прояви.

17 липня
9:00—19:00 — майстерні, кіноклуб, екскурсії.

20:00
Ninn Ozera (Франція) www.youtube.com/watch
Tatosh Banda (Україна, Львів) www.youtube.com/watch
Piss&Lough (Україна, Київ) www.youtube.com/watch
Di Grine Kuzine (Німеччина) www.youtube.com/watch
Бадьян Сауна Систем (Україна, Київ) badian.tumblr.com/
Медіа-вистава «…по-новому» буде створюватися протягом тижня у мистецькій лабораторії фестивалю на основі старого кіно та нового відео, звуку, рішень, знайдених на АртПолі. 
Зоряна Рось — вокал; Сергій Охрімчук — скрипка; Юрій Зморович — бас-кларнет, перкусія, вокал; Роман Рось — скрипка; VJ Group CUBE та всі небайдужі й талановиті жителі АртПоля.

18 липня
9:00—19:00 — майстерні, кіноклуб, екскурсії.

20:00
Сузір’я (Україна, Одеса)
OqueStrada (Португалія) www.youtube.com/watch
Fatima Spar (Австрія) www.youtube.com/watch
Gattamolesta (Італія) www.youtube.com/watch
Перкалаба (Україна, Івано-Франківськ) www.youtube.com/watch

 
Я був там