категорії: афіша події

Андріївські вечорниці

теґи: Андріївські вечорниці, МНК, відродження традицій, святкування, традиції
Початок: 12.12.2010
Місце: 9 (ст.м. Золоті Ворота), Київ, вул. Ярославів Вал
Адреса: Київ, вул.Ярославів вал, 9
Предмет події: святкування Кількість відвідувачів: 2

12 грудня о 16:00 Молодіжний Націоналістичний Конгрес запрошує всіх бажаючих на святкування давнього українського свята – Андріївські вечорниці.

Святкування спиратиметься на давні українські звичаї і розпочнеться з театралізованого дійства до якого можна віднести і ритуальне кусання «калити». На Тебе чекають різноманітні забави, цікаві ігри, ворожіння для дівчат та українська дискотека на завершення.

Дрес-код: вишиті сорочки.
Місце проведення: Київ, вул. Ярославів Вал, 9 (ст.м. Золоті Ворота).
Вхід безкоштовний (проте кожен учасник повинен з собою мати якусь страву на спільний стіл.
Обов’язково підтвердіть свою участь тут http://bit.ly/gNJKu5 або відправивши листа на e-mail:mnk_kyiv@ua.fm

Довідка: За прадавньою християнською легендою Андрій був першим учнем Ісуса Христа і поширював по всьому світу християнське вчення. Проповідуючи на наших землях, він сказав своїм учням: "Чи бачите ви ці гори? На цих горах засяє ласка Божа, і буде великий город, і Бог збудує тут багато церков". А на тому місці, де Андрій Первозванний колись поставив дерев'яного хреста, нині красується Андріївська церква. Вечір напередодні свята Андрія вважався чарівним, а ніч – доленосною. Це була одна з найдовших ночей року, а в дохристиянські часи вона називалися Калитою, бо цього дня треба було випікати спеціального ритуального коржа – калиту. А дівчата пекли ще й балабушки , на яких ворожили на свою долю. Молодь цієї ночі спати не лягала, – адже це була своєрідна українська карнавальна ніч. Це була ота єдина ніч протягом року, коли дозволялися різні парубочі жарти та витівки. Цієї ночі кожен хотів дізнатися, яка доля його чекає цього року. Існувало багато парубочих ворожінь, але ще більше було, звичайно, дівочих ворожінь. Ці ворожіння добрі, вони не несуть у собі нічого лихого: ніяких наговорів, ніяких чар, вони чисті, адже люди у природи просять кращої долі і прагнуть дізнатися, що ж їх чекає у майбутньому.

 
Я був там