категорії: афіша події

Революційні моменти

теґи: Єжи Онух, Інститут Адама Міцкевича, Києво-Могилянська академія, Польський Інститут, фундація Центр сучасного мистецтва, мистецька група Р.Е.П., суспільна ментальність
Початок: 1.12.2009
Закінчення: 20.12.2009
Місце: Староакадемічний корпус НаУКМА
Адреса: Київ, вул. Сковороди, 2
Предмет події: а також ті, революційні зміни: ті, що вже відбулися, які назрівають. Кількість відвідувачів: 0

 

Революційні моментиРухатись вперед можна двома шляхами: еволюційним та революційним. Еволюція, в наших умовах, навряд чи можлива. Залишається – революція, навіть коли вона є лише оновлюючим дійством. Різна за своїми формами, вона покликана радикально вплинути на суспільну ментальність. Проект куратора та митця Єжи Онуха «Революційні моменти» зосереджений саме на феномені цих моментів. Зокрема на тому як, з одного боку, революційні рухи впливають на мистецтво, а, з іншого, як мистецтво сприяє мобілізації мас. На створення проекту його надихнув своєрідний настрій річниці: 20 років з моменту падіння Берлінської стіни, а, заразом, і комунізму, а, з іншого боку, – 5 років Помаранчевій революції в Україні. Збіг цих річниць підштовхує до аналогій, аналізу та порівнянь… Це були моменти мобілізації суспільства, коли звичайні громадяни стали активними учасниками політичного життя країни, інакше кажучи, -- «вийшли на сцену» . Й власне за цим буттям у спільноті, єдиній та цілеспрямованій, ми зараз тужимо.

Стартуватиме проект 1 грудня. Упродовж 20 днів митці (передусім, мистецька група Р.Е.П.) розміщуватимуть по місту сітілайти, проводитимуть майстер-класи, братимуть участь у дискусіях та майстернях, пов’язаних із темою проекту.

Кульмінацією проекту стане симпозіум, що відбудеться 19 грудня. Він складатиметься з двох дискусій. У першій візьмуть участь науковці, дослідники та активісти з Великобританії, Канади, Німеччини, Польщі, Словаччини та України. Серед них – відомий британський історик і політолог Ендрю Вілсон, автор кількох праць, присвячених Україні, та професорка Університету Західного Онтаріо Марта Дичок, фахівець із політики та історії Східноєвропейських країн, зокрема України. Учасники дискусії будуть обговорювати момент народження протесту та його перехіду революцію, роль ЗМІ у революційних рухах тощо. До другої дискусії долучаться митці, куратори, активісти та інтелектуали з України і Польщі. Вони обговорюватимуть взаємовпливи між політикою та мистецтвом.

Спільно з дослідниками та митцями, глядачі-учасники запрошуються до участі у дискусії на тему революційних змін: тих, що вже відбулися, а також тих, які назрівають.

партнери моментівпартнери моментівпартнери моментівпартнери моментівпартнери моментів

www.revolutionary-moments.blogspot.com                                http://revolutionarymoments.com

 
Я був там