категорії: афіша події

Тілесність і сексуальність

теґи: Вахтанґ Кебуладзе, лекція, сексуальність, тілесність
Початок: 13.03.2010 17:00
Місце: Розумна ресторація
Адреса: Київ, вул. Пушкінська, 9а
Предмет події: лекція Кількість відвідувачів: 0

13 березня о 17:00 в Розумній ресторації пройде лекція Вахтанґа Кебуладзе «Тілесність і сексуальність».

Людське тіло? Що воно таке – вмістище душі, її в’язниця? А може, навпаки, як говорить сучасний німецький філософ Петер Слотердайк, душа – це в’язниця тіла? Чи тіло є випадковим набором фізичних властивостей, який породжує примарне і швидкоплинне психічне життя? Філософи, теологи і науковці сторіччями намагаються відповісти на це питання, та лише в ХХ сторіччі, у французькому екзистенціалізмі постає нова відповідь: тіло – це спосіб нашої присутності в цьому світі. Платон сказав би: «Душа існує в тілі», Сартр каже: «Душа існує тілом».

Людська сексуальність? Що це таке – засіб привабити партнера заради продовження роду, пастка, в яку ловить людину диявол, чи спалах божественного Еросу в кожному з нас? Чи сексуальність – це один із головних способів презентації власної тілесності, тобто способу нашого існування в цьому світі? Тоді як пов’язана сексуальність зі статтю?

Сучасна масова культура нав’язує нам стереотипи тілесності та сексуальності, позбавляючи нас насолоди розмаїттям і водночас приховуючи від нас і втішну, й болячу істину – кожне тіло варто кохання, оскільки кожне тіло приречене на смерть. Модні журнали, відео-кліпи, світські хроніки, телесеріали й нескінченний потік візуальної рекламної продукції створюють для нас оманливу глянцеву вічність, де немає місця старінню й смерті, а отже неповторності, що заслуговує на справжнє кохання, адже направду кохати можна лише те, що колись утратиш навіки.

 
Я був там