Творчий вечір Василя Шкляра

теґи: 18 Форум видавців у Львові, Василь Шкляр, Львівська філармонія, зустріч з автором, сучасна українська література, творчий вечір
Початок: 18.09.2011 20:30
Місце: Львівська філармонія
Адреса: Львів, вул. Чайковського, 7
Предмет події: зустріч з письменником Кількість відвідувачів: 0

18833У рамках 18 Форуму видавців у Львові 18 вересня о 20:30 відбудеться зустріч з відомим українським письменником, автором резонансного бестселера «Чорний ворон» (або «Залишенець») – Василем Шкляром. 

Народився 10 червня 1951 року в селі Ганжалівка Лисянського району на Черкащині
Закінчив філологічні факультети Київського та Єреванського університетів.
З 1988 до 1998 р. займався політичною журналістикою, бував у «гарячих точках». Цей досвід (зокрема, подробиці операції з врятування сім’ї генерала Дудаєва після його загибелі) потім відтворено ним в романі «Елементал».
В кінці 80-х захопився наболілою як патріоту "українською революцією". В 1991 році стає членом Проводу Української республіканської партії (УРП), прес-секретар УРП по 1998 рік. В березні 1998 був кандидатом в народні депутати України від виборчого блоку «Національний фронт». Член Спілки письменників України з 1978, Асоціації українських письменників з 1999.
Володіє вірменською мовою. Перекладав з вірменської та новогрецької. Значного розголосу набув його переклад «Тараса Бульби» Гоголя, зроблений з першого видання повісті, що вийшла у 1835 році у збірці "Миргород". В цьому першому виданні
«Тараса Бульби» була відсутня, додана пізніше Гоголем під тиском російських критиків та цензорів, хвала російському цареві. За даний переклад Шкляр був розкритикований російським послом в Україні Віктором Черномирдіним.
2000–2004 — головний редактор видавництва »Дніпро».
Нагороди:
1999 — «Золотий Бабай», за кращий гостросюжетний роман (роман «Ключ»)
 2001 — «Коронація слова-2001», перша премія в номінації «Роман» за роман «Елементал»
 2003 — «Спіраль століть», міжнародна премія в жанрі фантастики у номінації «за найкращу україномовну фантастику» (КиївКону-2003, роман "Ключ").
Роман «Залишенець. Чорний ворон»
Особливий резонанс викликав роман Шкляра «Чорний ворон». Він вийшов наприкінці 2009 року в київському видавництві «Ярославів вал» (і майже одночасно під назвою «Залишенець» — у харківському «Клубі сімейного дозвілля»). Роман відтворює одну з найдраматичніших і найбільш замовчуваних сторінок української історії — боротьбу українських повстанців проти окупаційної влади у 1920-х роках. Відразу після виходу роману в світ з'явилося багато рецензій,  і навіть з трибуни Верховної Ради промову про цей роман виголосив народний депутат Володимир Яворівський. В лютому 2011 Комітет з Національної премії України ім. Т.Шевченка визначив її лауреатом Василя Шкляра. 4 березня 2011 року В.Шкляр звернувся до Президента України Віктора Януковича із заявою, у якій просив «врахувати в Указі з нагоди нагородження лауреатів Шевченківської премії моє прохання про перенесення нагородження мене Шевченківською премією на той час, коли при владі в Україні не буде українофоба Дмитра Табачника». У невдовзі потому оприлюдненому указі Президента України В.Ф.Януковича №275/2011 від 4 березня 2011 року «Про присудження Національної премії України імені Тараса Шевченка», Василь Шкляр не згаданий. Подальша доля премії залишається невідомою. 17 квітня 2011 р. у Холодному Яру Василю Шкляру вперше в історії України була вручена Народна Шевченківська премія. Вручення відбулося біля пам'ятника на місці останнього бою отамана Василя Чучупака. Кошти на неї були зібрані меценатами та звичайними громадянами України.

 
Я був там