Час – не головне, головне – не стати ізгоєм

теґи: Роберт Земекіс, Том Хенкс, пригодницька драма

«… Я повинен продовжувати дихати, тому що завтра знову зійде сонце, і хто знає, що принесе з собою прилив» Чак Нолан

 

Пригодницька драма «Ізгой» («Cast away») американського режисера Роберта Земекіса – одна з кращих стрічок світового кінематографу, знятих за мотивами роману Даніеля Дефо «Робінзон Крузо». Прем’єра фільму відбулася у 2000 році. Картина була схвально прийнята публікою.

Здавалося б, що нового можна вигадати про Робінзона Крузо? Виявляється, що режисерському таланту немає меж, адже Роберт Земекіс зміг створити стрічку світового масштабу.

Герой Тома Хенкса Чак Нолан, – співробітник всесвітньо відомої служби доставки «Федерал Експрес». Усе життя Нолана, високопоставленого інспектора міжнародних відділень «ФедЕкс», розписане по хвилинах. Але часу катастрофічно не вистачає ні на особисте життя, ні на улюблену жінку.

Доля безжально  примусила головного героя інакше поглянути на своє життя та на час, відведений йому Богом. Літак, на якому подорожує Чак, падає в океан. Інженер, єдиний, кому пощастило залишитися живим, потрапляє на безлюдний острів. Тут Нолан проводить багато років на самоті. Це повністю змінює світогляд головного героя та його життя. Єдиним його співбесідником на довгі роки стає футбольний м'яч. Наскільки міняється людина, що прожила декілька років на безлюдному острові і яка зуміла вибратися звідти?

«Ізгой» приголомшує якістю зйомки, особливо вражають пейзажі моря. Більша частина епізодів у фільмі наповнена тишею та звуками природи.  Автору було надзвичайно важливо задати правильний звуковий фон для своєї картини.

Дуже приємно, що кінець стрічки не визначився ще на початку. Фільм не має безглуздого американського хеппі-енду і можна самому домислювати – що ж буде далі? Хоча немає сумніву в тому, що все буде добре і головний Чак зможе повернутися додому.

Приголомшливою, геніальною є гра Тома Хенкса. Мало який актор зміг би зіграти цю роль так само щиро, цікаво, невловимо, як він. Коли дивишся фільм, то складається враження, що його знімали прихованою камерою. Складно навіть уявити, що на острові був не один Хенкс, а ще ціла знімальна група!

Насправді ж головних героїв тут двоє – Чак Нолан та острів… А ще Уїлсон, волейбольний м’яч, виконує не останню роль, ставши для Чака кращим другом на острові.

Цей фільм хочеться переглядати знову і знову. Так сильно вражає кожен рух самітника, його вираз обличчя, страждання, прагнення повернутися до улюбленої жінки, яка його вже поховала.

Герой Хенкса зможе вижити, він повернеться, але знову залишиться один. Він знову залишиться самотнім і чужим, але тепер серед людей. Чак продовжуватиме жити,  і нехай всі  скажуть, що він мертвий.

Ми житимемо далі, як і головний герой, адже завтра буде новий день, і хто знає, що він принесе…

 

Катерина Горбань