«Любовний настрій»: Найкрасивіший рецепт кохання

теґи: Вонг Кар Вай, Китай, Кохання.., азійське кіно, драма, краса, кіномистецтво, схід

ЗКадр з фільму «Любовний настрій»вуки, рухи, кольори, погляди, дотики, ледь відчутні почуттєві вібрації – все сплітається в фантастично красивий настрій. Настрій кохання. Кохання ідеального. Кохання нереалізованого. Кохання на межі фантазії. Такий він – «Любовний настрій» Вонга Кар-Вая. Настрій, що підкравшися непомітно до серця глядача, залишається в ньому навіки.

Мабуть, я ніколи не бачила красивішого кінокохання.Кадр з фільму «Любовний настрій» Після «Любовного настрою» більшість фільмів про красу кохання, переглянутих раніше, здаються смішними. Так, мабуть, більше реальними. Нехай в тисячі разів ближчими до справжнього життя й справжніх людей. Але їхній смак в порівнянні зі смаком «Любовного настрою» схожий на смак мила в порівнянні зі смаком чистої джерельної води.

Сюжет фільму простий. Ванг Кар-Вай поєднує в ньому дві самотності: зраджених жінку й чоловікКадр з фільму «Любовний настрій»а. Дізнавшися, що їхні подружні половинки є коханцями, герої фільму хочуть з'ясувати для себе, чому так сталося. Ні, вони не стануть коханцями заради помсти. Помста – занадто огидна річ для благородних душ героїв. Вони дружать. Їхня дружба плавно й невідступно наповнюється особливим настроєм – настроєм кохання. Цей настрій наповнює Його та Її душі найпрекраснішою мукою. І їм не залишається нічого іншого, аніж пронести красу цієї муки крізь життя. А для цього їм треба попрощатися, щоб більше ніколи не бачитися...

Вони ніколи не будуть разом, бо над усе їм подобається страждати. ТілКадр з фільму «Любовний настрій»ьки не переступивши ні на мить тонку межу платонічності, вони зуміють зберегти кришталеву чистоту почуттів й проживати це кохання в собі знову і знову, все своє життя. Так Ванг Кар-Вай витворює найпрекрасніший коханнєвий фаталізм. І нехай експресивному західному глядачеві ніколи не зрозуміти безглуздої східної жертовності, ніколи не осягнути мотивації вчинків героїв – аби напитися божевільної краси «Любовного настрою», його треба просто прийняти. Щоб відчувати, не потрібно розуміти. Щоб закохатися в це кіно, його досить впустити в своє серце.Кадр з фільму «Любовний настрій»

Фільм сплітається в таке дивовижне плетиво, від якого розривається душа: фантастична музика, досконалі рухи, п'янкі кольори. Кожен кадр – окремий шедевр. Надзвичайні сукні, вишукані повороти голови, чарівлива постава героїні не можуть не закохати в себе. Внутрішні пориви пристрасті, абсолютно німа й непорушна жага, пронизливий, але зовсім прикритий одягом еротизм, бентежить, збурює уяву і тривогу.

«Любовний настрій» лишає безліч почуттів. І щоб хоч трохи розібраКадр з фільму «Любовний настрій»тися в собі, їх потрібно пережити. Відчути подумки на смак, дотик, запах. І тоді звільняєшся від стереотипів: кохання не повинне бути реалізованим, щоб бути прекрасним. Він і Вона, лишивши собі лиш спогади дотиків долонь і скупих обіймів в стіні дощу, є щасливішими за мільйони взаємно закоханих пар. Їхнє кохання лишається з ними – непорочно чисте, нічим не заплямоване й бездоганне у своїй красі. А глядачеві залишається тільки впиватися власним почуттям благородної тужливої безнадії і пекучої фатальної краси. Або ж обнадійливої недомовленості й незавершеності – кожен відчує по-своєму. І по-своєму завершить.