категорії: подорожі фото

Херсонщина. Олешківська пустеля

теґи: Олешківська пустеля, Херсонщина

Щоб побачити найвеличнішу пустелю Європи, краще починати свій маршрут з сіл Великі Копані, Раденськ, Пролетарка, Подо-Калинівка, Нова Маячка.
Взагалі-то раніше кочівні піски займали велику територію навколо Цюрупинська та Голої Пристані, але в середині минулого століття більшу частину пустелі засадили сосновими лісами.
Тож тепер від великої пустелі залишилося лише декілька фрагментів.
Справжні бархани є південніше села Велика Кардашинка Голопристанського району, але кажуть, що там може застрягнути будь-який джип. Та й дорога туди складна, не стали ризикувати з 6-місячною дитиною.
Найбільша ділянка пустелі залишилася на схід від Цюрупинська, де раніше був військовий полігон. Саме тут планують у майбутьньому зробити туристичну Мекку Херсонщини.
Пустеля з усіх боків обсаджена смугою соснового лісу, ширина якої становить від 2,5 до 4 кілометрів. Найвужчою ця смуга є біля села Великі Копані.
Щоб потрапити до пустелі, їдемо до залізничної станції Великі Копані. Від станції у бік лісу йде вузенька стежинка, якою минаємо непролазні хащі приблизно півкілометра завширшки. Коли закінчуються хащі, починається сосновий ліс. Йдемо лісом приблизно 2 кілометри на північ.

Олешківська пустеля
Дорога до пустелі
Дорога до пустелі
Дорога до пустелі
Ліс плавно переходить у пустелю
Ліс плавно переходить у пустелю
Рослинності стає все менше і менше…
Рослинності стає все менше і менше…
Бархани
Бархани
 
Сторінки: 3123next
    Ctrl →