категорії: подорожі фото

Казка осінньої Ворохти

теґи: Івано-Франківська область, Ворохта

Оце мудрували ми, куди податися восени, щоб побачити її красу та різнобарв'я, і вирішили у Ворохту.

Ворохта - селище міського типу Яремчанської міськради Івано-Франківській області. Розташоване на висоті 850 метрів над рівнем моря на річці Прут. Курорт Ворохта є центром підготовки українських спортсменів зі стрибків із трампліну, біатлону, лижних перегонів. За легендою назва селища з'явилась з XVII століття, коли в селищі поселився утікач з царської армії - солдат Ворохта. Селяни полюбили його за мудрість, і після його смерті назвали своє селище в його честь.)

З добиранням трохи важкувато було. Їхали зі Львова до Івано-Франківська, а з нього душною маршрутівкою (приблизно 2,5 год) до Ворохти. Поки добрались, сто разів пошкодували, що не взяли машину.

Щодо самої місцевості-мальовнича. Податись можна на гору Магуру, до річки,  трохи далі на малий 250-метровий підйомник. (Двокілометровий підйомник закритий на ремонт вже другий рік, як нам розповіли місцеві, це аби не було конкурентів у Буковеля.) У селищі знаходиться пам'ятник дерев'яної гуцулської архітектури XVII століття (приблизно 1654-1657 рр) - церква Різдва Богородиці. Цікавим об'єктом є і аркові залізничні мости, зведені тут в XIX столітті.

Цього цілком достатньо на два дні, загалом і на чотири вистачило б, а далі треба кудись за село, в дальні гори мандрувати, шукаючи пригод. Недалеко від селища розташована спортивно-туристична база «Заросляк», звідки починається маршрут сходження на найвищу вершину України - Говерлу.

В пошуках сувенірів залишились невдоволені - нічого цікавого, стандартний набір непотрібних речей.

Цифри:

Житло можна знайти від 30 грн за ніч і до 500 грн. за ніч з особи,  дітям надаються знижки. Ціни залежать від номера, сервісу та включених послуг.

Достатньо магазинів, щоб придбати все потрібне починаючи від хліба та сірників і закінчуючи дитячими візочками та технікою.
Є банкомати, зокрема Приватбанківський. Ловлять (перевірено нами) Київстар, МТС, Life, щодо інших операторів- не підключені до таких)
Є бари де можна поїсти, окрім того в кожному будиночку, що здається, пропонують харчування. Отож жодних проблем з їжею.

Катались на конях.  Така радість коштувала 70 грн. за годину з людини. Розвинений вело туризм- надаються двоколесі в прокат. Є квадроцикли...

Загалом відпочили чудово! Погода нас тішила увесь відпочинок! Місцевість мальовнича і різнобарвна. Просто милуєшся не намилуєшся! Мешканці Ворохти дуже привітні люди.

Так що як хто збираєтесь в гори, зазирніть у Ворохту, не пошкодуєте!

р. Прут
осіннє листя)
місцева фауна ;)
таке небо у Ворохті
річка
Ворохта
Ворохта
я закохалася в цей міст
Ворохта
Ворохта
 
Сторінки: 212next
    Ctrl →