Багато літер замість рецензії
Трохи історії
Гурт „Вій” й усе, що з ним пов’язано, особисто у мене, завжди буде асоціюватись з тими людьми, які не беручи участі у масштабних „забігах”, все одно приходять першими. Вони абсолютно відкриті і зрозумілі, не приховують своїх ідейних суперечок в колективі, своїх розлучень і, як наслідок, злук. Саме через те, що в історії гурту був період, коли розпався творчий тандем фронт-мена Дмитра Добрий-Вечір і менеджера гурту – Сергія Литвинюка, зараз ми не можемо спостерігати ідеальної і об’єктивної картинки інформаційного ресурсу "Вія". Проте, ми можемо спостерігати як щодня тут кипить і вирує інформаційне музичне життя. Усі ми добре знаємо, що переможців не судять, але, чи судять піонерів?... Бути першим на початку, не менш складно, а, може, і набагато складніше, ніж бути першим у підсумку. Беручи участь у щоденних інформаційних перегонах і, тим паче, беручи участь у нашому українському музичному бізнесі (для прикладу, обізвемо це так) дуже важко не лише втриматись на плаву, а й зберегти бодай частину тієї енергії, що на початку змушує усіх творчих людей рухатись вперед. Я не знаю, наскільки сайт гурту „Вій” готовий брати участь у „перегонах за звання кращого сайту”, приміром, місяця травня. Я не впевнена, що музика гурту „Вій” могла б конкурувати з релізами і концертними турами інших, більш молодих і більш розкручених на телевізії гуртів. Мені так само не відомо, чи потрібно це самим вієвцям... Але, я переконана, величезна кількість українських меломанів, вже багато років є читачами і користувачами саме цього ресурсу, а ще більша кількість інтернетівської молоді знає, хто такий Сергій Литвинюк ( Sergey Little ) - його розробник і дизайнер. Мені подобається, як працює ця людина, це щоденна серйозна праця. „Вони усі мої друзі”, - скаже Сергій про будь-кого, з ким хоч раз перетинався в мережі, жодного нашарування мудростей і жодного натяку на бекґраунд. Це не той адміністратор, який дозволить собі проґавити чийсь лист або якусь важливу інформаційну подію, а перш, ніж спілкуватись, ще й вибачиться за свою „російську”)))
Ближче до тіла
Звичайно, для котрихось користувачів інтернету найбільш важлива функціональність музичних сайтів, їх іноваційність і швидкість гортання сторіночок. Коли ти дізнаєшся про щось вперше, головне не втратити наснагу продовжити свій дослід. У цьому сенсі, художність дизайну і авторський підхід відіграють величезну роль. Тут усе логічно і послідовно. У гурту „Вій”, треба визнати, дуже вдала назва, вона надзвичайно символічна. Містика, українська міфологія, справжній гоголівських дух – усе це присутнє в музиці, текстах ватаги, в їхньому щоденному житті, присутнє воно й на сайті. Тут немає жодних суперечностей між формою та змістом: чорно-біле тло, розбавлене місячним світлом і яскравими червоними написами.. Не можна не помітити схожість мальованого „Вія”, що зустрічає нас у „Новинах”, із самим гуру язичницького рок-н-ролу – Дмитром Добрий-Вечір)). Усі розділи сайту щедро пересипані такими ось дотепними дизайнерськими витворами, авторськими малюнками і світлинами, а, головне, що усе це просякнуте язичницькою, українською еклектикою, з якої, власне, все і починалось... Не потрібно зайвий раз розповідати, що творчість гурту „Вій” позбавлена комерційної основи. Музиканти завжди писали такі пісні і грали таку музику, яка, перш за все, подобалася їм самим, а як не було натхнення, не писали і не грали нічого)). Розділи „Інформація” та „Міфологія” стануть у пригоді тим, хто буде знайомитися з творчістю ватаги вперше. Спочатку була „Баніта Байда”, ні, спочатку, як водиться, було слово)), був відомий твір Миколи Гоголя і бажання робити якісну українську музику. Взагалі, вієвцям звично в усьому бути першими. Їхній сайт був одним із перших сайтів музичних гуртів в Україні. Перший варіант розробив тодішній гітарист гурту Олексій Довжок, у той час до роботи приєднався і теперішній менеджер гурту – Сергій Литвинюк. Існує історія про те, що нехитрий касетний запис з музикою „Вія” врятував йому життя, а потім це життя проросло справжньою чоловічою і людською дружбою з Дмитром Добрий-Вечір та іншими учасниками ватаги. Менше з тим, простенька візитівка на безкоштовному хості з часом переросла у потужний інформаційний ресурс на власному сервері. В українській мережі саме „Вій” вперше оголили етнічне і міфологічне коріння своїх текстів, усе те, що їх надихає і чим би вони хотіли поділитись зі своїми прихильниками.
Факти і міфи
На цьому експерименти не закінчувалися. Сергій вперше серед усіх керманичів музичних сайтів запровадив практику викладу мп3-записів у належній якості в розділі „для завантаження музики” і не думайте, що це так просто і що музиканти завжди мають право на виклад своїх пісень, особливо „на дурничку”. „Про дурничку” розповість розділ „Крамниця”)) Також, вперше була запроваджена практика щоденного! оновлення контенту, включно з усіма публікаціями, радійними і телевізійними інтерв’ю, звітами про концерти... Якщо на сайтах одних музичних ватаг ви прочитаєте лише дещицю друкованого мережевого слова, то раніше на сайті гурту „Вій” можна було знайти практично усе, що будь-коли про них писали, звітували і обточували ляси на музичних форумах... Навіть зараз, гортаючи цей сайт можна дізнаватися не лише новини зі штабу гурту, а й отримати яскраву картину усього українського музичного середовища. Тут висвітлюється найменші події, пов’язані як з теперішніми, так і з колишніми учасниками ватаги, не говорячи про всеукраїнські фестивалі, записи платівок і різноманітні культурно-музичні акції. Концерти, фотозвіти,..., під крилом цього ресурсу зріс не один десяток мистецьких проектів – від казок Сашка Лірника до першого! в Україні триб’ют-альбому і власних сольних проектів теперішніх і колишніх вієвців. Зараз ця практика поступово поновлюється, що не може не тішити. „Там багато цікавого” вже стало фірмовою ознакою того, що увесь контент на сайті є 100% свіжаком або, як реанімування публікацій десятирічної давнини, – 100% раритетом! Для людей, що цінують зміст і якість інформації, культурологічну цінність публікацій на сайті гурту „Вій” неможливо переоцінити. Залишається побажати лише відновлення бувшого величезного архіву друкованого і мережевого слова, з якого я у свій час дізналася дуже багато цікавого і в якому (поки що) зникли і мої перші музично-аналітичні потуги та факти підтвердження дуже багатьох цікавих історій. Як, наприклад, що Сергій Жадан у свій час обіцяв написати для „Вія” цілий альбом текстів, взяв касетку з музикою і зник у невідомому напрямку))) Дмитро Добрий-Вечір каже у таких випадках: ”Гоголь водить”, - тому сайт вже встиг обрости міфами і історіями не менше, ніж художній персонаж відомого твору)). З легкої руки Сергія тут усе оновлюється і перероблюється мало не щороку. Сайт здобув десятки друзів і камрадів, нещодавно з’явився і розділ для персонального блогу Дмитра Добрий-Вечір.
І на цьому слові ... )))
Для наших українських музикантів, які щодня натикаються на скелі байдужості та рифи буденності дуже важливо не стесати об них свого таланту і бажання працювати. Не розчарувати тих, хто протягом всього довго шляху підтримував, подавав струни і воду, допомагав міняти світ і шини на слизькій дорозі. Поки що вієвцям усе вдається і, мабуть, все одно, чи хтось визнає їх сайт кращим, я можу сказати, що у свій час він справив на мене величезне і інформаційне, і естетичне враження, а інтелігентній манері спілкування Сергія у мережі, я до цих пір вчуся)). На його доброму прикладі виросло ціле покоління таких самих небайдужих і ідейних людей. Мабуть, головне, не те, хто з них буде першим, а те, що місія української рок-музики таки триває, а з нею триває і історія ще одного файного інформаційного ресурсу. У цьому сенсі жодні „багато літер” вже нічого не змінять, залишається сподіватись, що вони принаймні, зможуть додати фарб і „бонусів” і без того хорошій справі!
Справді цікавий, живий сайт.
реально потужний сайт, респект!
Є бажання проголосувати? Ваша оцінка увійде в анали історії!
мо-моєму, сайт гурту "Вій" у свій час був найпершим сайтом рок-гурту в Україні, взагалі. І за це потрібно віддати респект Сергію Литвинюку!
а чого ти рецензію не напишеш?:) бачиш вгорі посиланнячко – "написати рецензію"?;)
того що писати рецензії на речі, в яких ти є надто заангажований дуже важко і мучітєльно)). Я знаю, що це перший сайт такого якісного рівня українського рок-гурту в Україні, якщо не найперший взагалі)) і, думаю, що він до цих пір залишається найкращим, бо Сергій постійно стежить не лише за технічним оновленням, а й за оновленням контенту. Відео, фото, статті і теде. На мою думку, це супер-професійна і від того не менш супер-працьовита людина. Я б хотіла, щоб наш майданівський сайт був зроблений на такому рівні, хоча, думаю, що і він за рівнем інформаційного наповнення (включаючи музичний форум), такої великої кількісті авторських фото і, не побоюся цього слова, авторської інформації, серед сайтів усіх закладів харчуванння в Україні є теж, по-своєму, унікальний)), але, у нас працюють не такі ідейні люди як Сергій, або ж, такі ж ідейні, але не такі працьовиті)). Тут ще десь була розмова чи запитання стосовно якісного піару для музичних гуртів. Я насправді дуже часто відвідую сайти західних рок-ватаг (частіше, ніж українських)і я там просто відпочиваю душею. Жодних соплів, жодного тисячу разів написаного і переписаного газетного чи мережевого мотлоху. Насправді ж музиканти мають видавати платівки, грати хороші концерти. Я не пам"ятаю, щоб мене колись більше вразила чиясь рецензія на щось, ніж, власне, предмет самої рецензії.
Ну, от: піврецензії вже є!))
Не відмайзуся — пиши рецензію. У тебе є право голосу заангажовано рецензувати :)
Чьо це?
Хай пише, хто обізвався – запальніше вийде!
(таємничо-пошепки)Галочка вже, тіпа, пообіцялась.
Могутній ресурс!
Це Ви про сайт Вія?
і про сайт Вія також :)
Ваша оцінка вража! :)
Альо, ви ето... голосуєте, ілі шо?
Може кнопку більшу зробити?
Та хоч на пів-дісплея. Нарід не в'їжжає, шо голосування під кнопкою із написом "Написати рецензію" й лякаєцця, шо змусять многобукаф написати. Смислова нєдоработачка вийшла.(
Насправді там можна написати просто "ВІЙЧЕМПІОН" і далі спокійно голосувати, тицяючи по зірочках.
Треба написати "Голосування та рецензія"
Можна написати, але якщо гриб не лізе у кошик, то не того шо він не знає що то кошик.
Треба в людей формувати відповідну культуру рецензування. Спочатку прийдеться робити це прикладом. А коли у них виникне бажання голосувати, то вони вже пошукають під якою кнопкою такий функціонал. Зрештою кнопок тут тільки дві. Шукати довго не прийдеться.
Філософськи – та правий. Але на кнопці таки аніслова про голосування.
Я особисто дізнався, що "завєтниє звьоздочькі" саме там, тікі коли поліз викладати свою рецензію. до того думав, що функції щє не ма. Нізащо тікі Логвиненка мучив!))
капєц! це жєстоко!)
Назарко правий щодо функціоналу. "голосування" суті не змінить. хіба кнопку – сіськи – назвать :)
Хлопці – погодьтесь, що "Написати рецензію" та "Проголосувати" – то не сіноніми.)
Якщо людина не збирається писати – чого їй туди лізти? Вона навить не знає, шо там можна не тільки писати-голосувати, але й просто читати. Кнопку названо чістаканкрєтна.
Сіські! Це геніально :)
Згоден)
і оформити окремо сіські у стилістиці кожного сайту. погодься, для бабигаламаги вія і тнмк вони мають бути різні!)))
А вони не почують. Бо певні, що вже зробили для улюбленої команди все, що було можливо. Із чистим сумлінням пішли собі.
Може, хіба, Галочка повернеться.))
Ета пяць!)))
Я тут бачу щонайменше трьох (без вас з Назарком) читачів, які полм'яно підтримали б "Вій". Якби зрозуміли – "Де?"
А ми у них запитаємо шо вони не зрозуміли :)
ну то можна на кнопці написати так:
"Натиснувши сюди, дорогий юзер, ви зможете підтримати або заплювати цей сайт, якщо захочете, вам буде надана можливість виставити розгромні оцінки цьому проекту і висміяти його в рецензії. Або ж, якщо ви фанат цього проекту, ця кнопка стане вам корисною, натиснувши на неї ви зможете проголосувати!" ))))))))))))))
"Рецензії та голосування"
:) Наша уважність нам точно не гарантує успішної кар"єри коректора. Я там написав "...реценцію" :))))
Ага! Я помітив – і забув!)))
Ось запитав у людини що їй не подобається: http://andy-j-lj.livejournal.com/101963.html?thread=1548107#t1548107
"видно, що люди стараються". "На вступній сторінці два лінка на цю ж сторінку. Розділ персоналій пустий". ох, капець, який аргумент!! люди стараються! і з чого ж це видно в такому разі?!
Але ж ти :)
Розумієш, для митця кнопка на головній — це незрима деталь, порівняно з якісним наповненням. Ну це ніби рудиментальний хвіст в дитини, яка має надзвичайно прекрасну душу :)
вичерпно))) піду, подивлюсь на ту дитину з хвостиком;)
Наші сварки досягли мети: нарід пойняв і поліз галасавать.
Але манера тицяти "всі по сім" дещо розчаровує.
При всій симпатії до об'єкту голосування.
:) це у них культура розвивається поступово.
Ну, за "Актуальність" "Вію" точно вже можна 7* ставити: вже вивісили на сайті банер "Голосуй, а то проіграеш!" ))
по-моєму, це свідчить про хороше почуття гумору Сергія, хоча, насправді, з жартів завжди починається дуже багато великих і серйозних справ. Проблема інтернету і інтернет-спілкування полягає у тому, що надто часто потрібно ставити смайлики)) А ще я забула поставити епіграф до своїх "Багато літер". Бо, власне, це те, що стало альтер-его))) Мені дуже подобається як висловився Нік Кейв під час намагання МТV вручити йому якусь чергову музичну премію, він сказав так:"Моя муза не кобила і я не беру участі у перегонах". Зрештою, ще потрібно було б подякувати моєму доброму знайомому за її влучний і літературний переклад, часом знайти потрібні емоційні відповідники у власній мові дуже важко. )))
Гумор бажаний усюди. А рок-н-рол та інтернет без нього взагалі важко уявити.
Те, що Вій виклав банер в себе на сайті – то йому "+" з будь якого огляду.
Але...
Саме для того, щоб справді не перетворити u@rt у "кобилячі перегони" – із змагання мистецьких сайтів на змагання фанів, варто, щоб кожен оцінював ВСІХ конкурсантів. Так само, як це зобв'язані робити члени журі. Інакше ми матимемо викривлену картину
Об'єм рецензії то особиста справа кожного, а от оцінити варто кожен сайт. Тоді ми отримаємо справжнє обговорення і зацікавлену увагу до творчості кожного. Це буде цікаво, і, сподіваюсь, корисно всім авторам. І це буде справжньою підтримкою.
Тобто оцінюйте відповідно до смаків і уподобань. Але оцінюйте ВСІХ.
ПиСи
Зрозуміло, що оцінка "******* за все" виглідає повним абсурдом. Думаю, що це не те на що чекають автори.
автори чекають, щоб їм усім поставили пам"ятники (при чому, за життя) ))))))
Поперше – дякую за класний текст!
Наштовхуєш на думку, що кращі рецензії варто також якось відзначати.
Автори чекають на гроші й славу!))
А якщо серьйозно – то на увагу до своєї творчості.
Пан Сергій мене вже котрий рік дивує.... Скільки інфи через нього проходить в усі боки . І все во благо незалежної укр. культурі. Труд справді титанічний.
"Хто володіє інформацією,- той володіє світом!"
– улюблена цитата пана Літтла.
Слава Контрреволюції! – також улюблена цитата пана Літтла
Гарний сайт!
Привіт, друзі! 24 жовтня ми вуступаємо сольником у Бочці на Подолі. О сьомій. Приходьте підтримати Криголам.